Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy végre elfogad...

Mit tegyek, hogy végre elfogadja édesapám, hogy barátom van?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve van már barátom,mindketten 15 évesek vagyunk.Az elején sem anyum,sem apum nem fogadta el,pedig rendes fiú.Tényleg az,tisztességes,kedves,jó tanuló.Anyum szépen lassan elfogadta,megszerette.De édesapámmal teljesen más a helyzet.Ő még most sem tudja elfogadni.

Már nagyon rég találkoztam vele,vagy betegség vagy nyaralás miatt.Ma végre összejött.Persze édesapámnak nem tetszett,rögtön gond volt,belekötött.Mondjuk ő ilyen,semmi sem tetszik neki.Nem ilyen volt,a munkahelye változtatta meg.Legalább is anyum szerint,én mindig ilyennek ismertem..Mondtam neki,hogy holnap is szeretnénk találkozni,megengedte.De megint balhé volt.Én komolyan mondom,nem tudom már,hogy mit csináljak,ha ő jön ide az is baj,ha én megyek az is.Ha bemegyünk a városba sétálni az is baj.Igazából minden baj..Vagyis minden rendben van,addig amig nem akarunk találkozni.

Ő az én legjobb és talán egyetlen barátom is,nem csak a szerelmem.Minden egyes nap nélküle nagyon rossz,nem tudom,hogy olyankor mint kezdjek magammal.Itthon látják,hogy milyen szomorú vagyok emiatt,de apumat ez sem enyhíti.Anyum talán beszélhetne vele,de akkor még nagyobb lenne a balhé meg a veszekedés a családban.Ő nem is tud erről az egészről,nem akarok róla beszélni,mert akkor ő érezné magát hibásnak.Kérlek mondjatok valami biztatót!



2017. júl. 26. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Azt hiszem tényleg jobb lenne hogy ha Anyukád beszélgetne Apukáddal.
2017. júl. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Inkabb a tanulasra koncentralj fiuzni boven raersz kislany
2017. júl. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Engedd el a füled mellett. Ha előtte nem pattog akkor jó, ha ottis akar akkor meg ne vidd akkor mikor otthon van
2017. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

Adj időt neki. Az oké, hogy ma már lehetetlen bármiben korlátozni a gyerekeket, de azért sok szülőnek még nehéz elfogadni, ha a kiskorú, 14 éves gyereke jár valakivel.

Rendben van, hogy a barátod rendes meg kedves meg jó tanuló, de attól még gyerekek vagytok, még ha nem is érzitek már úgy.

Ha egyszer majd neked is lesznek gyerekeid, te sem fogod jobban viselni, ha a 14 éves kislányod bepasizik. Sőt, lehet, hogy még durvábban fogsz majd reagálni, mint most apukád.

Ilyen fiatalon még el sem tudod képzelni, hogy mit érezhet most apukád, halvány gőzöd sincs róla. Nem is próbálod megérteni, de nem is tudnád.

Vagy vársz türelemmel 2-3 évet, vagy leülsz apukáddal és őszintén elbeszélgetsz vele erről. Gondolom azért a balhékból te is rendesen kiveszed a részed, nem csak ülsz csendben és őzike szemekkel pislogva várod apukád ítéletét.

Bizonyítsd be, hogy megbízhatóak vagytok és felnőttetek egy kapcsolathoz, és akkor majd apukád is el fogja fogadni.

2017. júl. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 mantis religiosa ***** válasza:
58%

Könyörgöm, legalább a nyáriszünet közepén ne gyertek már ezzel a " tanulj inkább " dumával. Most VAKÁCIÓ van, pár hét lazitás simán belefér. Amúgy sem ez volt a kérdés.


A kérdésre: Édesapád fiatal korában valószinüleg nagy nőcsábász volt, és magából kiindulva félt attól, hogy egy hozzá hasonló korodbeli átver téged. Meg nyilván emlékszik rá, miket művelt ő ennyi idősen a korosztálya beli lányokkal, és nehezen viseli, hogy az egyszem kislánya már nem babázik, hanem serdülőkorba lépett, és pár éven belül nő lesz.

2017. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
62%
Utolsó ha te is egy tipikus magyar érzelmek nélküli munkamániás vagy. Akkor ajánlom egy pszichológus felkeresését ahelyett hogy mások életét teszed tönkre. Kedves kérdező szerintem is anyukádnak kellene beszélni apukáddal ,de semmiképp és fogadj meg olyan tanácsot hogy ne legyél szerelmes. A szerelemre,szeretetre,megértésre egy 15 éves lánynak nagy szüksége van persze egy szerelem ért nem szabad feladni mindent ugyanúgy rendesen kell tanulni stb. De emellett hangsúlyozom ugyanolyan fontos az emberekkel való kapcsolat barátok,szerelmek,szülők
2017. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
62%

Sajnálom amikor írni kezdtem meg a második volt az utolsó

#6

2017. júl. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
mondjuk leírhatnád, hogy mi baja van vele konkrétan.. ha kezdetben egyik szülőd se volt érte oda, akkor csak van valami a háttérben.
2017. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Öregnek érzik magukat attól, hogy a kislányuk pasizik. Lehetőleg ne ronts a helyzeten egy unokával, és akkor egy idő után apád is észheztér.
2017. júl. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Vele nincs semmi bajuk,azt mondták,hogy örülnek,hogy ha már barátom van,akkor egy ilyen rendes fiú.Az a bajuk,hogy barátom van,hogy ők ilyen korban még nem is gondoltak ilyesmire.Amúgy én is jól tanulok,azzal nincs is baj,sőt,még jobbak lettek a jegyeim.Itthon is besegítek,nem mondhatják azt,hogy csak ülök tétlenül.És igen,mikor balhé van én nem szólók semmit,csak várom (őzikeszemekkel),hogy vége legyen..
2017. júl. 27. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!