Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel építhetném le óvatosan...

Mivel építhetném le óvatosan anyukámat, hogy nem akarok vele babázni?

Figyelt kérdés

Az a furcsa helyzet állt elő, hogy majdnem egyszerre lett kisbabánk.

Csak én 21 éves vagyok, ő pedig 43. Alapból meglepődött mindenki, mikor elmondták, mert a férjével már van két gyerekük (6 és 3 évesek) és már mellettük is elég viharos volt az élet.

Lényeg a lényeg, anyukám nagyon szeretné, ha sokat együtt lennénk, viszont nekem ehhez sem kedvem, sem türelmem nincs. Ugye hozza a két nagyobb fiút is, ha csinálunk valamit, vagy találkozunk. Ők vagy egymást csépelik, vagy csinálják a fesztivált, nyilvános helyre anya már nem is nagyon megy velük. Rossz kimondani, de kellemetlen velük mutatkoznom. Nekem több babás barátnőm van és ők is meglepődnek folyamatosan, hogy mit művelnek, meg anyukám viselkedésén is, hogy már rájuk sem szól szinte... Ezt mondtam neki többször, hogy így nem lesz jobb a helyzet, de csak azt mondogatja, hogy neki már nincs ereje veszekedni velük, ha nem reagál, egy idő után megunják.


De ha nálunk vannak, nem tudok a lányommal foglalkozni, vagy rá figyelni, mert vagy a nagyok után rohanok, hogy ne rámoljanak, ne csépeljék egymást, vagy anyának segítek megnyugtatni a picit (nagyon sírós baba).


2017. júl. 27. 18:19
 1/5 A kérdező kommentje:
A kérdésben "hogy" helyett "ha" akart lenni, csak már eléggé fáradt vagyok, bocsi!:)
2017. júl. 27. 18:24
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Légy határozott, és nyugodtan mond el anyudnak, hogy miért nem akarsz vele babázni. Mond el, hogy nem a te dolgod a fiúk nevelése, és neked is megvan a magad gondja. Mond, hogy örömmel találkozol vele időnként, de ne legyen minden napos.
2017. júl. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Hát, ha az én anyám ilyen lenne, hogy jódolgában meg unalmában szüli a gyerekeket, amíg csak képes rá, aztán magasról tojik rájuk, hát igen csúnyán helyre tenném. Ez nem normális viselkedés. Nyugodtan legyél kemény vele, mondd el az őszinte véleményed, mert ha mindenki csak finomkodik és mindent megengedtek neki, akkor ez örökké fog tartani.
2017. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

Te is rászólhatsz az öcséidre, esetleg jelezd az apjuknak, hogy rájuk férne a nevelés.


("babázni" egyébként az ötévesek szoktak, ti gyereket neveltek.)

2017. júl. 28. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Én megmondanám higgadtan, lehet, egy kávé/tea mellett, hogy neked teher, ha együtt vagytok, vagy ha épp nem teher, akkor kínos, mert neveletlenek a gyerekei, ő nem szól rájuk, ezzel meg téged hoz kínos helyzetbe. Ha akar veled "babázni", és felháborodik, akkor bizony lehet közölni, hogy bizony akkor vagy vevő rá megembereli magát, mert gyerekvállalás nemcsak abból áll, hogy kitolja a kölköket, és aztán arra hivatkozik, hogy hát nem vagyok mai csirke, nincs hozzá erőm... és ha ilyen gondok vannak, akkor 3.-at nem szül...
2017. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!