Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek baj ha nem akarok...

Szerintetek baj ha nem akarok a szüleimmel menni nyaralni?

Figyelt kérdés

Nincsen hozzá kedvem amiért kicsit neheztelnek rám.

Konkrét hely sincs még, csak mondtam,hogy én nem akarok menni. 3-an mennénk (tesóm nincs,meg olyan ember se akit esetleg elvinnék magammal), szimplán a szüleimmel meg unnám magam. Nélkülem meg nem mennek, így meg kicsit lelkiismeretfurdalásom van...

Nektek mi a véleményetek erről?Én lennék elkényeztetve? 19/F


2017. júl. 2. 09:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fontosak az együtt töltött napok, de ha nem akarod úgy sem lehet erőltetni. Azért kicsit gáznak tartom hogy nélküled sem akarnak elmenni , legalább kikapcsolódhatnának kettesben.
2017. júl. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Ennyi idősen megérthetnék, hogy ez neked csak szenvedés lenne, már haverokkal illene menni.

18 éves korom óta kb én is csak szenvedek ezeken, az idei volt az így 3. ilyen nyaralás után, hogy soha többet ha kergetnek se.

2017. júl. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy ők azt akarják, hogy ne ülj otthon, míg ők nyaralnak, de ugyanakkor érthető, hogy 19 évesen nem a szüleiddel mennél nyaralni. Tervezz nyaralást barátokkal, vagy ha az valamiért kizárt, akkor kirándulást, biciklitúrákat, együtt lógást stb, így megmondhatod a szüleidnek, hogy te a saját társaságoddal mész, ők meg menjenek kettesben. Az kissé gyerekes zsarolás részükről, hogy "nélküled nem mennek". Ha nem mennek, az az ő döntésük, nem neked kell rosszul érezned magad.
2017. júl. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Én meg azt mondom nyaralj a szüleiddel amíg teheted, mert sosem tudni mit hoz a holnap és meddig lehettek együtt. Ne később bánd meg. Attól még lehetsz a barátaiddal máskor/máshol, a kettő nem üti egymást.
2017. júl. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Mi most voltunk, es nagyon nekem sem volt kedvem. Lett volna jobb dolgom is, meg tesom baratnoje is el lett hivva igy duplan nem volt kedvem pedig birom a lanyt. Mondtam is meg tavasszal, mikor szervezve lett, hogy nem akarok menni, aztan mikor ezt a nyqralason mondtam azt mondtak en ilyen nem mondtam... 18ev folott az ember inkabb a haverokkal lenne, ha egyutt laksz a szuleiddel akkor plane, ha elkoltoztel akkor esetleg egy hetveget be lehet aldozni
2017. júl. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
29%

19 évesen már én se mennék, de ha lenne gyerekem, nem s vinném magammal, ha nem akar jönni. jogilag felnőtt, de egy ember már 15 éves korától a konyhában is megállja a helyét anélkül, hogy felgyújtaná, szóval simán otthon hagynám még azt is.

szüleidnek, mond meg, hogy nézzenek vm wellness-t, nekik is kijár egy kicsit a romantikázás kettesben.

2017. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

Az élet rendje, hogy a gyerek felnő, és előbb-utóbb a saját útját járja, a szülőknek ezt meg kell tanulni elfogadni. Van, akinek ez könnyebben, van, akinek nehezebben megy. Zsarolni emiatt ne hagyd magad, de talán ha a barátaiddal szervezel valamit, könnyebb lesz elfogadniuk, hogy már nem vagy kicsi.

Mondjuk egy külföldi utazásra lehet, hogy befizetnék a szüleimmel közösen, pl. egy erdélyi körutazásra (ők voltak, én nem tudtam velük menni, mert akkor kezdtem új munkahelyen, azt sajnálom, de akkor így alakult), de azért a klasszikus családi nyaralás már nekem sem volt érdekes a te korodban.

2017. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ezt megérthetnék a szüleid. Elmehetnének nélküled is, hiszen házasok. Próbáld nekik elmagyarázni, hogy úgy érzed, unatkoznál, nem pedig velük van bajod, és hogy te fel fogod találni magad otthon.
2017. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
Én sem mennék. Sőt, már fiatalabb koromban sem voltam hajlandó velük menni. Kiskoromban kétszer voltunk egy tónál nyaralni, és már az is dög unalom volt, mert mindig tőlük függött, hogy mikor mehetek már be a vízbe, meg mikor mit csinálhatok. Egy kínszenvedés volt az egész. Menjenek nélküled, 19 éves vagy, igazán megérthetnék, hogy nem akarsz velük unatkozni, hiszen nincs tesód, vagy haverod akivel mehetnétek ide-oda. Az meg, hogy nélküled nem mennek, az egyértelmű undorító lelki zsarolás. Ha nem mennek, az ő bajuk.
2017. júl. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom mit lehet "lepiroskezezni" azon hogy az ember ápoljon jó viszonyt a szüleivel amíg lehet, azt hiszem ez nem engem minősít ;)
2017. júl. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!