Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha az anyám...

Mit tegyek, ha az anyám folyton megaláz az osztálytársaim előtt?

Figyelt kérdés
Alapjáraton nem szeret az osztályom,mert emiatt csúfolnak,hogy biztosan kivételeznek velem anyu miatt,pedig amúgy nem. Beszólogatnak meg olyan is volt már hogy megütöttek. Mondtam anyunak,de nem foglalkozott vele sőt még le is szidott. Az egyik tantárgyból ő tanít és ha valamelyik tantárgyból rossz jegyet lát leszid az egész osztály előtt hogy egy hazug disznó vagyok és már az is elő fordult,hogy megütött mindenki előtt. Már beszéltem erről egy pár tanárral,de nem fognak semmit csinálni,mert jóban vannak vele. Most mit tegyek? Úgy utálom már magam. Nemhogy barátaim nincsenek,még bántanak is és az anyám is ezt teszi velem. Nem tudok már így élni tovább. 14L
2017. júl. 27. 23:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Iskolaigazgatónak szóljál. Esetleg apudnak. Családsegítő ha minden kötél azakad. Kitartás
2017. júl. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
90%
Beszéld meg anyuddal hogy azt ami otthonra tartozik az ott legyen megbeszélve. Lehet hogy csak motiválni szeretne ezzel, de ez nem jó motiváció. Mindenképpen beszélj vele komolyan, összeszedetten.
2017. júl. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Közép vagy ált. isk? Ha általános akkor ugyis elkerülsz már onnan (életkorodbol itélve)
2017. júl. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Próbáltam már vele beszélni erről,de néha úgy érzem mintha direkt csinálná. Azt mondja,hogy ha nem lennék a család szégyene és tanulnék normálisan,akkor nem lenne ilyen és ezt csak magamnak köszönhetem. Nem vagyok olyan rossz tanuló. A matek és a kémia nem megy. Sajnos még egy évem van hátra,de ahogy közeledik a nyári szünet vége minden nap reszketek,hogy megint vissza kell mennem. Már azon is gondolkodtam,hogy elszökök valahová vagy ilyesmi. Apukám nincsen sajnos. Az igazgató a legjobb baratnője anyának.
2017. júl. 27. 23:22
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes, más tanárokat meg egy saller miatt meghurcolnak, ellehetetlenítenek, ettől a b...k...tól meg eltűrik...
2017. júl. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%

Itt egyszerre két igazság van.


1. Ugye szégyenled magad az osztálytársaid előtt, ami teljesen érthető

(De, te el sem tudod képzelni, anyád mennyire szégyenli magát az osztály előtt, hogy szarul tanulsz az ő tantárgyából)


2. Ezt a mellőzöttséget más tanároknál is megkapnád ha más tanítaná azt a tantárgyat, csak a saller maradna el

(Mert ugye a liberális módszerek divatja nem engedi a sallert, hidd el más tanárok is nyakon vágnának, de inkább le sem sz@rnak mert nem fogják az állásukat kockáztatni, így jogod van hülyének maradni.)


3. Aki itt a legszarabb helyzetben van az az anyád akinek egyszerre kellene egy színpadon megfelelnie:

anyaként

nevelőként

pedagógusként

szaktanárként

beosztott tanárként

Szemben veled,. akinek csak kicsit jobban oda kellene figyelned, hogy anyád tantárgyából kicsit jobban megfelelj.

Persze ettől még neked is teljesen igazad van, mert egy liberális szellemű világban szocializálódtál és anyád nyakasa felér egy leforrázással a tanulótársaid előtt.

Én a helyedben, összeszorítanám a fogam és lehajtott fejjel tűrném anyám nyakasát, ha már egyszer vagyok olyan hüly@ és nem készültem kellő mértékben. Anyád nem azért üt meg, hogy téged megalázzon, hanem így próbálja kompenzálni az ő megalázottságát hogy nem készülsz rendesen az óráira. Így védekezik és próbálja a tekintélyét megőrizni a tanulótársaid előtt (ez ösztönös , hidd el szeret ő téged de a tekintély elvesztése akár az állásába is kerülhet...).


(Csak megjegyzésként: ismerek olyan pedagógust aki felhatalmazta a pedagógustársait, hogy nyugodtan pofozzák fel a gyerekét ─ akit egyébként ő is tanít ─ hogyha szemtelen, vagy nem készül az órákra és a gyerek kap is rendesen mivel néhány tárgyból igencsak hanyag és kifejezetten szemtelen a pedagógusokkal.)

2017. júl. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
11%

Persze a jogaidat se felejtsük el


Feljelentheted anyádat hivatalosan.

(Csak pár sort kell írnod a tankerület igazgatójának vagy lehetsz keményebb is és egyből a gyámhivatal vagy a rendőrségnek címzed a feljelentést)


Anyádat felfüggesztik az állásából.

Féléven belül ítélet is születik és anyádat 3-5 évre eltiltják hivatása gyakorlásától.

Anyád elmegy takarítónőnek kicsit összehúzzátok magatokat mert ugye továbbra is anyád kenyerét fogod enni legfeljebb a vajaszsemlén nem lesz szalámi..., te nem kapsz sallereket, tanulni nem fogysz jobban (miért is tanulnál jobban, hiszen még anyádat is beáldoztad, meghurcoltattad, minthogy megerőltesd magad és legalább az ő tárgyaiból felkészültél volna becsületesen.)


Biztos lesznek majd barátaid, sőt többen szemében még te leszel a fazsa gyerek, hogy lám-lám a képes voltál akár anyádon is átgázolni a barátságukért cserébe.)


A döntés a te kezedben van!


(Anyád kezében meg csupán egy db kréta maradt, amivel próbál csodákat tenni, hogy ember legyen a gyerekéből.)

2017. júl. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Na azért anyukát nem kell ennyire piedesztálra emelni! Nem minden esetben a gyerek a rossz!

Kérdezô: Tudom mit érzel. Én estig tanultam minden nap annó, hogy felvegyenek hatosztályos gimibe. Próbáld meg te is azt, hogy legalább jó iskolába kerülj. És ne állj szóba a többiekkel. Ne add oda a házidat se semmit. Póbáld meg lekötni magad. Ha anyád bejön csak nézz rá úgy, mint akit ez nem érdekel és a nyakas meg a leszidás után közöld vele, hogy szánalmas, hogy pedagógus létére nem tud gyereket nevelni. És ezt mindig.

Otthon sírhatsz, de az iskolàban légy erôs. És próbálj meg mindig higgadtan viselkedni, éreztesd velük, hogy lenézed ôket.

Utálom az ilyen helyzeteket. Kitartást!

2017. júl. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Na azért azt vegyük hozzá, hogyha a anyuka annyira szeretné, a lánya kitünő tanuló lenne mindenből, hiszen tanár, neki dolga a tanítás. Míg mi többi szülő vért izzadva segítjük (vagy ki tudja, inkább gátoljuk a gyereket) A tanulás terén rég elfeledett feladatokat, egyenleteket, szabályokat próbálunk felidézni, és újra megtanulni addig neki csípőből ki kellene vágni ezeket, és elmagyarázni otthon emberi nyelven a gyermekének. Ez lenne a dolga, és akkor lenne egy jó tanulmányi eredménnyel büszkélkedő gyermeke. Nem nyakonvágni kellene. Persze az utóbbi egyszerűbb. Nekem bezzeg olykor fel kell hívnom az adott szaktanárt, és telefonos gyorstalpalót végezni az adott óra anyagából.
2017. júl. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos szembe kell nézned a tényekkel, hogy anyukád nem ért a hívatásához, egy kiégett rossz pedagógus, ha saját lányát sem volt képes motiválni tanulásra és egyetlen pedagógiai eszköze a szidás, megalázás és becsmérlés.

Próbálj tanulni jobban, nem érte, nem az elismeréséért, hanem azért, hogy legyen több lehetőséged mielőbb továbbtanulni mondjuk koleszba menni és elszakadni tőle.

2017. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!