Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék sportolni de nincs...

Szeretnék sportolni de nincs miből?

Figyelt kérdés
A szüleim cigire körübelül havonta lehet hogy 50ezer forintot is elköltenek , én el szerettem volna kezdeni sportolni el is kezdtem de minden hónapba azon aggódok hogy lesz e a következő hónapba elég pénz arra hogy befizessük a bérletet vagy bármi , a szüleim fizetik azt az egy bérletet is mert nem kapok tőlük már pár éve ajándékot vagy pénzt születésnapomra amiből finanszírozni tudnám a dolgot, a ruháimat abból a pénzből finanszírózom amit a nagyszüleimtől kapok és az csak arra elég hogy néha vegyek néhány ruhát magamnak.Lenne egy plusz foglalkozás az edzőterembe amire szeretnék járni megkérdeztem tőlük hogy megoldható lenne e és azonnal az volt a válasz hogy így is sok pénzt lehúzok az emberről.Ez normális hogy a szülő inkább dohányra költ mint arra hogy a gyereke sportoljon ? Diákmunka egyenlőre nem lehet , de már várom hogy a nyaramat egy munkahelyen tölthessem legalább lesz miből edzegetni.Nem hisztizek ne legyen félreértés csak az a kérdés hogy ez így normális ?

2017. júl. 29. 23:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést ha hosszú lett.
2017. júl. 29. 23:03
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Viszont edzeni lehet lényegében ingyen is. Lehet futni, biciklizni, de erősíteni is lehet ingyen vagy nagyon olcsón.
2017. júl. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ főleg így este :)
2017. júl. 29. 23:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kis kreativitással sok mindent meg lehet oldani otthon.


Én fiatal voltam még edzőterem alig létezett, egy darab vasrúdra raktam, nagy méretű téglákat és az volt a súlyzóm, húzódzkodni egy megfelelő faág... aztán ha az ember annyira akarja tényleg szinte minden gépet leutánozhat otthon is, fogsz két kötelet a végükre súly, valamin átengeded és máris tudsz mellre erősíteni, és még ingyen is van tényleg.

2017. júl. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked kéne nevelned a szüleidet, mert értelmi szintre már jóval felettük állsz.
2017. júl. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sportra nem feltétlenül kell pénz, persze van, amire igen, de ha nagyon muszáj, ingyen is megoldhatod. Súlyzózni például ásványvizes palackokkal is tudsz.
2017. júl. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni a helyzettel. Alapvetően: nem nem normális, hogy a családod inkább költ olyan felesleges élvezeti szerekre, amelyek az egészséget rombolják, mint arra, hogy az egészségüket megőrizzék. De ha ők így élenk, így gondolkodnak, az az ő döntésük,te nem tudod ezt megváltoztatni, akkro sem,ha itt mindenki igazat ad neked. Gyerek vagy, kiszolgáltatott, de az ő példájuk álljon előtted, hogy miként nem akarsz élni, és te majd törekedhetsz arra, hogy másként vezed az életedet. Addig azonban, amíg nem vagy önfentartó, kénytelen vagy az ő szabályaik szerint élni. Nem róhatod a szemére, hogy mire költi a saját keresményét. Nincs annál undorítóbb, amikor valaki a szenvedélybetegségére költ, mikor máshol is lenne hely e pénznek, de egyrész nem írtad, hogy pl. ne lenne otthon kaja, másrészt: ő keresi, ő rendelkezik vele. Neki ez a fontos. Ha nem adnak pénzt sportra, akkor bizony ingyen kell megoldanod. Rengeteg megoldást írtak itt is,nemcsak drága termekben és fizetős foglalkozásokon lehet kielégít leheteni a sport utáni vágyat. Hiába vágyik valaki 5 csillagos szállodába 3 hétre a Bahamákra nyaralni, ha csak egy hét apartmanra telik Horvátországban... Akkor már ne is nyaraljon, mert nem tud olyat megfizetni, ami a legjobb lenne a vágyainak?
2017. júl. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Edzésre tökéletesek a saját testsúlyos gyakorlatok (lásd fegyencedzés). A tested ingyen van, légy kreatív.

Sajnálom, hogy a szüleid ilyen haszontalan dolgokra költik a pénzüket :(

2017. júl. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a választ!Sok erőt adtatok!
2017. júl. 30. 21:02
 10/10 kovpet ***** válasza:
100%

A fentieket kiegészítve: olvasd el a fegyencedzés c könyvet. Saját testsúlyos gyakorlatok vannak benne, nagyon jól felépítve, fokozatos nehezítéssel.

Meg van benne egy börtönös kamutörténet, azt csak regényként olvasd, de a gyakorlatok tényleg nagyon jól össze vannak rakva.

A helyes táplálkozást meg a builder.hu-n nézd meg meg mellett olvasd el a Sárga kapszula című könyvet (ez ingyen is letölthető). Az író stílusa kicsit nyers, de a mondandóját érdemes megfontolni.

2017. júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!