Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezelnétek a 12 éves...

Hogy kezelnétek a 12 éves unokaöcséteket, akinek se játszani, se filmezni, se tanulni, se beszélgetni, semmihez sincs kedve?

Figyelt kérdés

Csak két évente nyáron találkozunk sajnos és ilyenkor 1 hétig itt alszik az én szobámban és én felügyelek rá. Most megy általános hetedikbe. Kettes osztályzatai vannak, káromkodva beszél és utálja az anyját. Van egy ilyen önsajnáltató stílusa. Nehéz sorsa van de ő tudja ezt és rá is játszik még jobban, hogy vele foglalkozzanak. És amikor foglalkozna vele az ember, akkor meg azt mondja, hogy őt ez nem érdekli.


Régen érdekelték a számítógépes játékok, ma már ez se. Folyamatosan használja azt a mondatot, hogy neki már úgyis mindegy mert az anyja se foglalkozik vele. Ezek a dolgok nyugtalanítanak és amikor az anyját számon kértem, ő annyit mondott, hogy őt se érdekli ez, csak tanuljon a gyerek.


mi a megoldás?


szerintem tanulás és sport és hogy sokat legyen a kortársai közt. de hogy vegyem rá ezekre ha ő nem akarja?



2017. aug. 2. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
SEHOGY. Aki ennyire akaratos, az az is marad. Ennyi.
2017. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk, ha kimozdítanátok abból az ingerszegény környezetből, ahol most le van horgonyozva, akkor el lehet majd kezdeni a felépítését.
2017. aug. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom, a szüleid vállalták el, hogy vigyáznak rá, szóval találjanak ki programot.

Ha ennyire nem reagál semmire, hagynám a francba, csinálnám a saját dolgomat.

2017. aug. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Ezekhez nekem sem lenne kedvem egy távoli rokonnal. Menjetek strandra, vagy keress valami érdekes programot a környéken. Nem is értem hogy miért csak az az egy opció hogy otthon tespedtek a gép előtt.
2017. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%
Amíg a komfort zónájában csücsül nem is fog semmi változni. Vigyétek kirándulni, biciklizni, sátorozni, múzeumba, kalandparkba, strandra, stb, stb.
2017. aug. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Ebben a korban,alapból semmi életkedvünk nincs.Ugyanennyi idős vagyok...

Szerintem beszélgess vele sokat,ha nem is válaszol,csak mondja,mondjad,mondjad...egy idő után úgy is megtörik a jég.Próbáld dióhéjban a problémáit megbeszélni vele,ha úgy látod kezd felengedni,menjetek el valahova,valami közös programra.

Szerintem az,hogy ,,távolabbi" rokona vagy,csak előny,mivel így gondolom nem fecseged el az anyjának.Ha van rá lehetőségetek,próbáljatok kicsit több időt együtt tölteni.Ilyenkor csak azt akarjuk,hogy meghallgassanak minket,és ne szentbeszédet tartsanak nekünk...

szerintem a strand,mozi,vagy bármi közös program jó lehet.

bár én lány vagyok és kevésbé...,,problémás" de szerintem baj nem lehet belőle,ha több időt töltötök együtt...

12/l

2017. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!