Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elmondanátok anyukátoknak,...

Ti elmondanátok anyukátoknak, hogy mennyi sérülést okozott az évek alatt nektek, vagy hagynátok a dolgot és a kapcsolatot hanyagolnátok?

Figyelt kérdés

Elèg hosszú lesz.

Az egész már kis gyerek koromra vezethető vissza. Anyukám soha nem engedett el sehova osztalytàrsaimhoz játszani. Ez persze a későbbiekben sem változott, csak rosszabb lett. Tini koromba iskolából 15 percem volt haza érni, évente 2x mehettem el valahova kimozdulni. Osztálykirándulásra nem mehettem, a cuccaimat àllandóan nézegette, az akkori cseteleseimet is ellenőrizte apukámmal együtt kèmprogramok segítségével.

Sajnos nem tudtam semmit tenni. Nos ezek miatt èn rengeteget hazudtam, titkolóztam előttük.

Aztán 16 éves lettem mikor megszületett a testvérem.

Akkor minden sokkal rosszabb lett. Délutánonként iskola után míg anya a vállalklzását fejlesztette én vigyáztam a testvéremre. Volt hogy tanulni se tudtam mert nem volt rá időm. Ha húztam a számat akkor én voltam a szemét mert mi az hogy nem vigyázok a testvéremre. Nekem ez kutya kötelességem. Ha szembe mertem szállni akkor felpofozott.

A testvérem a mindene, soha nem szólt rá semmiért. Vt hogy reggel aludtam és úgy rá ugrott a hátamra/gerincemre hogy percekig meg se tudtam mozdulni. Akkor se foglalkozott vele én voltam a hibás.

Ahogy 18 éves lettem elköltöztem.

Sajnos elég sok hülyeséget csináltam ezt aláírom. Akkor volt hogy segítettek is.

Nos már nekem is családom van. Anyukámnak a mai napig a testvérem a mindene. Ha a valaki kèrdezi őt, én mintha nem is lèteznék. Az unokájával nem foglalkozik, nehogy a testvérem féltékeny legyen. Ha nekik kell segítség èn rögtön ugorjak. Ha nekem kellene akkor rögtön kifogások vannak.

Borzasztó sok felgyülemlett fájdalom van bennem.

Gondolkodom rég óta, hogy ezeket el kellene mondanom neki.

Szerintetek?


2017. aug. 4. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Megpróbálhatod neki elmondani, de készülj fel rá, hogy vagy hárítani fog, vagy nem igazán érdekli. Ha dolgozott és volt keresete akkor miért nem fogadott fel babysittert vagy kért meg egy felnőtt rokont a testvéred besegítésében?! Nem egy kamasz lány feladata egy kisbaba ellátása. Nem tudom mennyire lesz anyád nyitott erre a beszélgetésre, de ha nem, akkor fordulj egy baráthoz vagy pszichológushoz aki meghallgat, tanácsot ad. Jól tetted és nem is csoda hogy elköltöztél. Biztos tanultál belőle és igyekszel nem elkövetni ezt a hibát, ha születik még egy gyermeked. Szerintem nem kell neki ugranod segítségért, segítettél te már neki eleget!
2017. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Èn tuti elmondanám neki és a legminimálisabb kapcsolatot tartanám velük. Nem is segitenék soha nekik.

Amúgy a szüleim volt hogy elkalapáltak minket a tesómmal néha. Nincs bennem harag emiatt, nem is történt sürün, de azért én emlékszem rá. Jó a kapcsolatom is velük, de mikor mondtam nekik, hogy azért kaptunk ám mi gyerekként tölük, akkor nem is emlékeztek rá! Szóval szerintem a anyukád is tagadni fog.

2017. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Hány éves vagy most?
2017. aug. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
27 éves.
2017. aug. 4. 11:05
 5/13 anonim ***** válasza:
18%

1. Te ismered anyukádat és lehet róla fogalmad, hogy hogyan fog reagálni

2. Szólni akkor érdemes, ha jól tudsz kijönni belőle, ha van pozitív hozadéka a "szemrehányásodnak" (ami akár tök őszinte és még jogos is lehet)

3. Viszont, ha csak elmérgesíted a helyzetet, akkor adtál a sz@rnak egy nagy pofont

4. Elmondásod alapján jogosnak tűnik a felháborodásod és az igényed egy tisztázó beszélgetésre

5. Viszont, ha okos ember vagy és nem nyerhetsz ezzel a beszélgetéssel, akkor legalább ne veszíts

6. Sok oka lehet, amiért anyukád olyan volt, mint amilyen. Szent nem volt, de csak felnevelt és mint mondtad többször kerültél bajba és olyankor segített

7. Én azt javaslom, mivel korrektnek tűnsz és a magad hibáit sem takargatod, vedd úgy hogy anyukáddal kvittek vagytok

8. Amit hasznot remélhetsz és valószínűleg ez működni is fog, az pedig, hogy azokat a hibákat igyekszel nem elkövetni a saját gyerekeddel szemben, amit úgy érzel, hogy anyud veled szemben elkövetett

2017. aug. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

mindenképpen mond el, ha kell vágd az arcába, ha elzárkózik írd le neki levélben, tökm1


de ettől meg kell szabadulnod, mert életed végéog nyomasztani fog

2017. aug. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Én a te helyedben megpróbálnám.megbeszélni, és megmondanám neki hogy ha nem változik meg, vagy legalább nem ismeri be a múltbéli hibáit, akkor unokát látni többé nem fogja, bármilyen segítségre ne számítson (még most is kell neki a te segítséged? milyen segítség?), és úgy általában felejtsen el téged.

Tudom csúnyán hangzik, de vagy rájön, hogy mi újság, vagy neked is jobb lenne minden kapcsolatot megszakítani vele és nem görcsölnél ezen többet.

2017. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is beszélj vele, de csak magad miatt, hogy megkönnyebülj. Arra készítsd fel magadat hogy nem fog bocsánatot kérni, lehet le is tagadja az egészet. Van saját családod, igazából már nincs szükséged anyudra.
2017. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd a fejére az elviselt, eltűrt szemétségeit.

Nehogy már úgy éld le az életed, hogy világéletedben őrlődsz és emészted magad.

Ha a te életedet megkeserítette, tegyél róla, hogy legalább tudomására hozod, hogy milyen szenvedést és nyomorúságot jelentett neked az ő nevelési módszere és anyai szeretete. Sok jóra nem számíthatsz, de legalább ráborítod a búdat, bánatodat. Érezze csak, hogy milyen sebeket okozott a lelkedben.

2017. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
írd meg neki egy szép hosszú levélben, mert abba nem tud közbevágni meg terelni. végére írd oda, hogy megszakítod velük a kapcsolatot, mert szar szülők voltak, nem érdemelnek segítséget.
2017. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!