Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám rávenni édesanyá...

Hogyan tudnám rávenni édesanyámat, hogy otthonba menjen?

Figyelt kérdés
83 éves édesanyám erős demenciában szenved és egyedül él 300 km-re tőlem.Nagyon nehezen mozog,de még erőlteti.Sajnos időnként már olyanokat tesz, hogy önmagára veszélyes. Pl. azt hiszi,hogy idegen helyen van,szedi a cókmókját és el akar menni otthonról.A pénz értékét nem ismeri,mindenki kihasználja,aki arra jár,azt hiszi, hogy migránsok laknak a pincében,akik bántani akarják...sorolhatnám.Magamhoz venni nem tudom,mert én sem tudok rá vigyázni egész nap.Úgy gondoltam,ha már idősek otthona,legyen az én lakhelyemhez közel,naponta látogathatnám,el is hozhatnám magamhoz hétvégenként.Találtam is megfelelőt,az anyagiak sem lennének gond,de nem akar jönni.Nem akarja otthagyni a házat,amit még apámmal építettek anno.Nagyon akaratos! Mit csináljak?Tuszkoljam be a kocsiba és hozzam el akarata ellenére,vagy hagyjam ott,ami a legnagyobb felelőtlenség lenne?
2017. aug. 4. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Amit az idősek otthona kerülne, abból a pénzből ápolónőt is tudsz alkalmazni. Akár bentlakásosan is
2017. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
ez nem magyar beszéd
2017. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

1. A legtöbb otthonba több év a bekerülési idö, elöször érdeklödd meg, hogy be tudna-e jutni egyáltalán?


2. Egy jó otthon igen sokba kerül, ezt tudnád fizetni?


3. Ha tényleg demens - mármint orvosilag is igazolt -, akkor adott esetben kérheted a gyámság alá helyezését, és attól kezdve te dönthetsz helyette.


4. Ez azonban nem egyszerü eljárás, mert ehhez tényleg komoly ok szükséges. (Ha csak feledékeny, az nem elég)


5. Ha akarata ellenére "betuszkolod" a kocsiba, azzal büntényt követsz el, emellett egetlen otthonba sem vesznek fel oylan valakit, aki nem egyezett bele.


6. Ha nem helyezik gyámság alá, akkor esetleg 24 órás ápolókat fogadhatsz.

2017. aug. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Több olyan embert ismerek aki bekerült otthonba és pár hónapon belül meghalt. Nem tudom mièrt talàn nem birta ki hogy kimozditják a megszokott helyröl...

Én azt mondom hogy ha jót akarsz neki (ès ha otthonba felvennék akkor arra is van pénz) akkor fogadsz mellé ápolót (legjobban talán egy nyugdijas kórházi nővérrel jár az ember)

2017. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Akarata ellenére nyilvánvalóan nem viheted sehova. Nem is tudom, hogy gondolod.

Először is orvoshoz kéne vinni, aki diagnosztizálja, hogy valóban demens-e, ha igen, milyen mértékben. Amíg ez nincs meg, felesleges is tovább gondolkodni a témán, ha nem akar menni.

2017. aug. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
A demensekkel nem bánnak valami jól az otthonokban. Annyi pénzből meg vehetnél fel ápolót is.
2017. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,aki komolyan válaszolt!Úgy látszik,mindenki a házi ápolást javasolja.Elkezdek most ez irányba érdeklődi.Még egyszer köszönöm.
2017. aug. 5. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!