Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem ra édesanyámat,...

Hogyan vegyem ra édesanyámat, hogy elengedjen egy hazibuliba?

Figyelt kérdés
Udv! 15f vagyok, havi 1-2szer elmegyunk valahova haverokkal. Persze alkoholt is fogyastunk de csak kis mertekben. Nekem legkesobb 9kor el kell indulnom haza, mivel anyukam nem enged tovabb pedig tobbiek mennek tovabb meg akkor.... tudok vigyazni magamra,,jok a jegyeim de hiaba... mivel apukam meghalt, igy ezert szerintem nagyon felt engem mert nincs testverem. Mivel tudnam meggyozni, hogy tudok vigyazni magamra?

2017. jan. 20. 17:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudsz vigyázni magadra. Vagy hagyja, hogy kockáztass vagy nem.
2017. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Es ugye most lettem 1. Gimis, szilveszterkor is itthon kellett lennem amikor a barataim elmentek. O arra hivatkozik, hogy nem ismeri a barataim, es hogy az o gyerekkoraban mi volt.... de nem ismertethetem meg a szulokkel, mert altalaban ezek a bulik ugy vannak hogy az idegen szulok nem is tudnak rola...
2017. jan. 20. 18:01
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem örülj, hogy 9-ig elenged, nagyon fiatal vagy.
2017. jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Elég baj az ,hogy az idegen szülők nem tudnak róla. Bármi baj történhet velük/veled és azt se fogják tudni,hogy mi van,hol vagy,hol keressenek.

Szerintem nem vagy lemaradva semmiről.

Ha elenged a haverokkal,mindig érj haza időbe,ne késs és lehetőleg ne igyál és akkor előbb utóbb meg fogja látni,hogy megbízható vagy és tudsz magadra vigyázni. Persze a mai világba történnek durva dolgok még akkor is ha te nagyon vigyázol, de azért örökre nem lehet egy embert bezárni a négy fal közé. Csak meg kell válogatni,hogy kikkel mész és hova. És lehetőleg az anyukád mindig tudja,hogy hova mentèl,kivel és hogy előreláthatólag kb mikor érsz majd haza. Mikor még otthon laktam és már elmúltam 18 még akkor is mindig bejelentettem hogy hova megyek és kb mikor jövök. Pedig soha nem vontak kérdőre már nagyobb koromban. 21L

2017. jan. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem csodálom, hogy nem enged el.

Nyilván ha normális barátaid lennének és ismerné őket és a szüleiket, akkor elengedne.

De te írod, hogy neki idegenek és hogy ráadásul nem is ismerheti meg őket, mert titokban vannak a bulik.

Ha nem lenne mitől féltenie, akkor nem lennének ilyen titkosak ezek a bulik. Szóval jó, hogy nem enged el.

2017. jan. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
15 éves gyerekeknek nem buliban a helyük és főleg nem itallal a kezükben. Örülj, hogy 9-ig elenged. Nálam akkor már ágyban lennél. Nem az édesanyáddal van a baj, hanem a haverjaid szüleivel.
2017. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
55%

Aki azt mondja,hogy egy 15 évesnek nem buliban van a helye, az tegye a szivere a kezet, es ugy mondja azt hogy o 15evesen nem akart bulizni menni... nyilván nem ennek a korosztálynak lett kitalalva a bulizas, de fiatal nyilvan menni akar.. enis voltam 15 evesen bulizni..


kerdezo:probald meg anyukadat is megerteni, mindenki felti a gyereket a mai vilagban meg plane, semmifelekeppen se veszekedj vele emiatt, mer annal rosszabb lesz, egyszeruen csak nyugodt hangnemben uljetek le beszelgetni, es mondd el hogy mennyire elszeretnel menni a barataiddal szórakozni,persze remelem nem reggelig:D esetleg probald azt hogy orankent jelentkezel, merre vagy es hogy minden rendben van e :) sok sikert:)

2017. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
61%
Átérzem a helyzetedet, engem először akkor engedtek el bulizni amikor meglett a nyelvvizsgám, akkor sem valami szivesen de az mindegy. Nem volt semmi gond barátaimnál aludtam, így aután már havonta egyszer elengednek
2017. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

"Aki azt mondja,hogy egy 15 évesnek nem buliban van a helye, az tegye a szivere a kezet, es ugy mondja azt hogy o 15evesen nem akart bulizni menni... "

Nem akartam. Nemcsak buliban piàlva lehet szórakozni.

2017. jan. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%
Felesleges győzködni, úgysem érti meg. Menj el addig, ameddig akarsz. Éld ki magad, amíg még tudod, mert a felsőfokú oktatásba való felvételihez nem a kilencedikes jegyek fognak számítani. 11-12-ben kell jó átlagot szerválni az érettségitárgyaidból, nem kilencedikben..
2017. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!