Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anya folyamatos...

Mit tegyek, ha anya folyamatosan a betegségéről beszél?

Figyelt kérdés

Rettenetesen idegesít. Hiába próbálok vele beszélgetni, egy idő után megint erre tereli a témát... Pedig nincs súlyos betegsége.

Ha ez nem lenne elég idegesítő, kicsit rá is játszik, hogy mártírnak állítsa be magát.

Már rettenetesen unom, de nem akarom megbántani...


2017. aug. 7. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen betegsége van ? Szóvá tetted már a problémádat ?
2017. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy vállalod a konfrontálódást vagy alkalmi süket leszel ilyenkor.

Milyen betegsége van, hogy állandóan arról kell beszélnie?

2017. aug. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen betegsége van? Miket mond róla?
2017. aug. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ tesz-e ellene. MÁrmint tesz-e azért, hogy meggyógyuljon... Meg hogy te tehetsz-e azért, hogy meggyógyuljon. Mármint tudsz-e segíteni valamiben...


Valamiért az emberek szeretik magukat sajnáltatni, imádnak panaszkodni. Valahogy így próbálják kizsarolni a megértést, együttérzést, odafigyelést. Pedig nem ezzel kéne....


Az én anyám sem piskóta... Egy ideje ő is folyton jajgat, panaszkodik, itt fáj, ott azt érzi, stb. Mintha én lennék a házi orvos... Ezzel csak az a baj, hogy orvoshoz viszont nem hajlandó menni. Mert az orvos úgyse hinné el, úgyse tudják meggyógyítani, vagy megmondanák, hogy ez a baja, az a baja, ennyi ideje van hátra, stb... Szóval dokihoz nem megy. De valami baja van, ez biztos, szóval nem eljátssza. Viszont én úgy gondolom, hogy ha ennyire szupervumen, hogy nem kell neki orvos, akkor nekem se panaszkodjon, meg másnak se. MÁsoknak (ismerősök, szomszédok, rokonok) azért kevésbé panaszkodik, bár előfordul. Inkább csak nekem. És még rátesz azzal is, hogy a jelenlétemben sóhajtozik, vagy éppen a kezével kap hol a szívéhez, hol a fejéhez...


Tudok én vajon rajta segíteni? Nem. Akkor?

Legalább tudnánk milyen betegsége van, akkor előrébb lennénk. De így....

Én a magam részéről nem szoktam tudomást venni a jelzéseiről, mintha észre sem venném, vagy direkt kimegyek , hogy ne legyek a közelében. Ezerszer mondom, hogy házi orvoshoz menjen, ennél többet nem tudok.


Hát nem tudom Kérdező, hogy ilyesmire gondolsz-e, ha igen, megértelek...

2017. aug. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy "csak" a klimax. Durva tüneteket tud produkálni, de önmagában ugye nem betegség. Óvatosan rászabadíthatsz egy idősebb nőrokont, vagy ismerőst, hátha használ a megbeszélés. Nekem az alvászavarra, meg a hőhullámokra a lady klimax filteres tea vált be. Drogériákban is van, patikában biztos. Főzz neki ilyet estére, hátha ér valamit.

Bár aki panaszkodós típus...

Azért a legjobbakat kívánom!

2017. aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!