Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljunk, ha anya...

Mit csináljunk, ha anya folyamatosan megbetegít valami vírussal?

Figyelt kérdés

A higiéniát egyáltalán nem tartja be, szellőztetni nem enged. Ha véletlenül kierőszakolom, akkor mérges lesz és 20 mp után becsukja.

Általános iskolás, alsós gyerekekkel van. Mindig beteg szegény ő is, de valahogy nem érdekli. Bejár ugyanúgy dolgozni. December eleje óta (téli szünet megszakítással, mert akkor nem ment közéjük) betegek vagyunk.

Én teljesen el vagyok keseredve, már nem bírom. 3 éve ment oda dolgozni. Emlékszem az első évünkön is közel ennyit voltunk betegek, majdnem évet kellett ismételnem miatta. A tavalyi és a tavaly előtti éven átlagosan voltunk betegek. A legnagyobb szívfájdalmam, hogy nyelvvizsga előtt a tavasszal is hozott valamit, nem tudtam rá készülni, meglett, de nem az a lényeg most.

Már hazudozik nekem, mert csütörtök óta lázas, hasmenése van, erre tegnap elkezdtem én is. Letagadja, hogy ez tuti nem tőle van.

Influenzásak is voltunk január közepén.

Vitaminokat szedek. Ha elment kinyítom az ablakokat szellőztetni, takarítok, mást nem tudok mégis elkapom. Mondtam nekik, hogy muszáj szednie valami vitamint, de nem hajlandó. Pedig itt kezdődne, hogy ne legyünk ennyit betegek. Szegény apa is állandóan beteg, mert egy szobában alszik vele, bár ő erősebb alkat, jobban bírja.

Megint beteg vagyok, napok óta lázcsillapítón élek, nem vagyok önmagam.


2017. febr. 14. 01:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem vitaminokon és gyógyszereken kellene élni, hanem sok zöldséget és gyümölcsöt enni. Főleg hagyma, erős paprika, káposzta, berkenye, homoktövis, alma. Évét nem tudom mikor voltam beteg utoljára, pedig sok göthös vesz körül.
2017. febr. 14. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Lehet nem o betegit meg hanem gyenge az immunremdszeretek. En elmennek egy kivizsgalasra vervetelre es megnezett em rendben van e minden. Te is takaritassal vegyel valami fertotlenitiszeres tisztitoszrt es torolgess at vele mindent mossal is fel. Mosogatasnal is fertotlenits..Es persze sok gyumolcsot zoldseget egyel.es vitaminokat is. Jarj el sportolni
2017. febr. 14. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem anyukád "betegít meg", gyenge az immunrendszeretek. Ha ez ellen tesztek, nem lesztek betegek sorozatosan. És nem, nem vitaminozni kel, hanem normálisan étkezni.
2017. febr. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gömbicica ***** válasza:
31%

ezzel a kérdéssel már találkoztam régebben.


Kis kamaszpanasz hány éves vagy?


Szerinted más család nem beteg? más is szed vitamint. Szegény apa is beteg. megint beteg vagyok. ......


Szegény Te! - ne haragudj :( -

nem azon mulik, hogy beteg leszel-e, hogy órákat szellőztetsz, vagy kicsit. Egyéb iránt én ugy tudom a gyakori, de rövid szellőztetés ér többet. (én is ablaknyitogatós vagyok, de ebben a fütős időszakban csak akkor van nyitva az ablak, mikor felkelek ágy, kicsit átszellőzik,és ennyi. Meg amikor felmosok, de az is rövid idő, mig felszárad.


Nem Te vagy egyedül beteg.

Most olvaslak mégegyszer. Nagyon pici már nem lehetsz, ha mult év tavasszal nyelvvizsgáztál.


Valószinüleg akkor már kökzépiskolás vagy.

Menj kollégiumba, aztán érettségi után irány valami munkalehetőség és mehetsz albérletbe. Ott aztán annyit szellőztetsz amennyit akarsz.

Ott mutasd meg mennyire vagy felnőtt :( -bocsi-

2017. febr. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Ez így nevetséges, ne is haragudj. Nem anyukád tenyészti a vírusokat, és azt sem kérheted tőle, hogy ne járjon dolgozni, mert félsz a bacilusoktól, amiket hazahoz. Ezt mégis hogyan gondolod?

A szellőztetés pedig persze fontos, de 1. gondolom a szüleid nem az utcát akarják fűteni, 2. akár attól is megfázhatsz ám, ha magadra engeded a hideget...

Itt szerintem is inkább azzal van probléma, hogy gyenge az immunrendszeretek, ami attól biztosan nem javulna, ha karanténba zárnád magatokat.

A legtöbb ilyen betegséget egyszer kell elkapni, "túlesni" rajta, aztán egy ideig nem lesz többet. Ezért betegek állandóan az óvodás gyerekek, akik először kerültek közösségbe.

Nem voltatok ti korábban nagyon elszigetelve?

(Egyébként most kb. mindenki beteg valamilyen szinten... Járvány van.)

2017. febr. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen igazad lehet, hiszen te ki sem teszed szobádból a lábad, minden virust, bacit anyád hord be!

Sokkal rosszabb lenne, ha elhagynád szobád, mert akkor rád is ragadna valami baci, amit hazavinnél és anyád megbetegedne, nem tudna rólad gondoskodni.

Sok reklámot nézel/hallgatsz, ha azt hiszed, vitamin(ok) szedésével minden kórság megelőzhető.

2017. febr. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Látom, mindenki 0%-os, csak te vagy helikopter. :D
2017. febr. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Gyenge immunrendszer,illetve télen könyebb valamit elkapni az ara fogékonyaknak.
2017. febr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Minden nap sétálj legalább egy órát a szabadban (akármilyen idöjárás van,csak megfelelöen öltözz föl!) és akkor nem lesz ilyan rossz az immunrendszered.
2017. febr. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Jövőre oltasd be magad influenza ellen. Én eddig egyszer oltattam és nagyon jó ötlet volt, már bánom, hogy idén kihagytam. Az influenza bár erősebb betegség, de gyorsan lezajlik, de utána még hetekig fogékonyabb vagy mindenféle fertőzésre. Rajtad az is segítene, ha kihagynád a betegségek sorából azt az egy hónapot, amit az influenza miatt vagytok betegek. Anyukádat is megpróbálhatod erre bíztatni.

Nem tudom van-e még oltás, ami hiányzik az oltási sorodból és még be lehet adatni, járj utána ennek is.

Esetedben legjobb védelem ez lenne, mert Anyukád nem fog megváltozni.

2017. febr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!