Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermeketek születése után...

Gyermeketek születése után éreztétek, hogy szorongás az életetetek, úgy féltitek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindenki aggódik a gyerekéért, de normális dolog félelemben élni? Például rettegni, ha hosszabb autóútra indulunk, vagy állandóan betegségektől félni.

Főleg éjszakánként tör ez rám. Híradót már nem is nézek, mert csak megvisel. Jah, és félek, hogy ez milyen hatással lesz rá. Mert később muszáj lesz elengedni barátokhoz, osztálykirándulásra stb. Ja, és én régen nem ilyen voltam, sőt laza lánynak számítottam. Már 3,5 éves amúgy a kicsim. Arra vagyok kiváncsi, hogy más anyukák hogy küzdötték ezt le? Vagy ezekhez a szorongások feloldásához szakember kell?



2017. aug. 8. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon aggódós paramami vagyok, de ennyire sosem rettegtem, hogy az éjszakáimat megviselje.

Lehet, hogy tényleg szakember lenne a megoldás.

2017. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szia én férfiként csak annyit mondanék, hogy ha neked is sikerült akkor neki is fog az élet csak meg kell rá tanítanod, hogy mit kéne meg mit nem. Ne aggódj túl sokat mert az neked is és neki is rossz lenne.
2017. aug. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ő is szorongani fog, és ami még roszabb, hogy nem fogod elengedni.


Egyébként én nem parázok semmin, nem féltem, minek? MEgteszek minden tőlem telhetőt hogy ne legyen baja, de a többi nem rajtam áll.

Örökös félelem helyett pedig megyünk vele a hegyekbe, túrázunk, csomó élményt szerzünk, nem azon kattogok, mi lesz, ha elüti egy autó, mert akkor otthonülés lenne az életünk.


De ugyanilyen mértékben féltem a páromat, hisz ő is az életem-szívem része, és belepusztulnék, ha vele történne valami.

2017. aug. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, szerintem beszélek szakemberrel is azért, hátha kapok valami jó stresszoldó technika tanácsot...

Meg mások mondták már nekem, hogy ez az első gyerkőcnél van így, a másodiknál már sokkal lazább az ember.

Ja, és a gyerekem meg pont az ellentétem, mászokázik turbó meghajtással, lovagolni szeretne járni meg az apukájával horgászni, szóval szép feladat vagyunk egymásnak :D

2017. aug. 9. 09:41
 5/5 anonim válasza:

Szia. Hogy sikerült végül megoldanotok?

Szakember kellett?


Hasonló cipőbe járok csak én lefuttatok minden rossz opciót h kitalaljam abból hogy labalunk ki minél gyorsabban. Akár vilagvege akwr baleset akármi katasztrófa történne.

Kicsit tönkretett, de mindig kicsit ilyen voltam mert millenniumi vilagvege filmek, MadMax stb nagyon megijedztett kisgyerekként és azóta szoktsm vilagvege sztorikat álmodni amióta gyerekem van plusz ez a vilagjarvany, total kétségbeesés az élet.

2021. máj. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!