Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szópnátok ha a...

Szülők! Mit szópnátok ha a gyermeketek patológus szeretne lenni?

Figyelt kérdés

Nem riadnátok meg, hogy a gyereketek ha már orvosi egyetemre ment lehetne akár olyan is aki segít az embereken, életeket ment meg pl. egy szívsebész, gyermekorvos, de ehelyett csak hullákat kasszából szét mint egy hentes. Hiába hasznos és szükséges, akkor is valami pszichológiai dolog kell, hogy legyen a választás mögött, mert teljesen normális ember ezt nem bírja csinálni egy életen át. Illetve a patológusok presztízse sem a legjobb, sokan az orvosi hivatás aljának tartják.

Minek menne ide egy tehetséges orvostanhallgató?


2017. máj. 17. 16:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%

szia

Szerintem jó dolog, és gondolom tudja ott mi vár rá.

Szóval, a hullaszag még a legjobb légszűrős berendezésektől is érződik, boncolni kell csecsemőt, asszonyt, fiatal férfit, mindent.

Ha ebben a hivatásban tudna kiteljesedni, rendben.

2017. máj. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%
Szerinted egy nőgyógyász jobb, vagy egy sebész? Azok is gusztustalan dolgot csinálnak néha, és a kezük között halnak meg emberek. A patalógus munkája sokszor segít a "gyógyító" orvosoknak.
2017. máj. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%

Ha érdekli és van hozzá gyomra akkor nincs ezzel baj, valakinek ezt is kell csinálnia.

Másrészt nem csak halott embereket vagdosnak szét meg vizsgálnak agyon, hanem műtét után kioperált rákos daganatokat, meg tönkrement szerveket is kell elemezniük, illetve szövettan vizsgálatát is ők végzik amennyire tudom.


Barátnőmnek volt mellrák műtéte és neki azt a darabot amit kioperáltak patológus vizsgálta meg valami speciális dolog miatt.

Azért ez sem kifejezetten hátrány, mert sok esetben az ő kezük munkája vezet eredményre, illetve nagyban segíti a többi orvos munkáját.

2017. máj. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%

1. válaszoló vagyok.

Bocs, megnevettető azt olvasni, hogy mit "szópnátok".

Tudom, hogy csak elírási hiba, nem akarlak megbántani, csak gondoltam megosztom veletek, nekem is többszöri elolvasás után tűnt fel.:D

2017. máj. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
97%
A patológus ideje nagyobb részében szövetmintákat vizsgál, ami lehet, hogy nem olyan látványos dolog, mint egy szívműtét, de nagyon felelősségteljes munka. Ő dönti el, hogy rosszindulatú-e a levett minta, kell-e műtét. Ezen is múlhatnak életek.
2017. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Andizsuzsi ***** válasza:
98%

"aki segít az embereken, életeket ment meg"


A patológus életeket ment. Azzal ugye tisztában vagy, hogy a patológus végzi a szövettani vizsgálatokat? Hogy a felelőssége rendkívül nagy, mert sokszor műtét közben kell rövid időn belül, kiegészítő vizsgálatok nélkül pontos diagnózist adnia?

2017. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
97%

Patológust ne keverjetek a boncmesterrel...

Boncmester boncol a patológus vizsgál... szerveket, de nagy átlagban szövetmintakat...

Sokan úgy tartják, hogy a legjobb orvos a patológus.

2017. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
91%

A patológus is segít, még ha nem is olyan értelemben mint egy szívsebész mondjuk. A patológus boncolja fel azokat, akiknek nem tisztázott a halála, így ha kideríti, megnyugvást adhat a családtagoknak, vagy ha törvényszéki patológus lesz, akkor a bűnügyek megoldásában is fontos szerepe van.


Én örülnék neki, ha konkrét elképzelése van arról mi szeretne lenni, és meg is tesz érte mindent. Ráadásul az orvosi 6 év, azalatt kapcsolatba kerül többféle szakterülettel, és lehet változik a véleménye.


De gondolj arra, ha senki nem lenne patológus, nem lennének más orvosok sem, hiszen patológus nélkül hogyan készítenék el a preparátumokat, vagy a gyakorlati holttesteket?

2017. máj. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
95%
Persze a szövetminták levétele mellett, ez kimaradt. Nagyon érdekes munka, és tisztelem aki vállalja, hogy úgymond az átlag emberektől nem kap megbecsülést, se szóban, se anyagilag(hálapénz), pedig nagyon sok múlik rajta.
2017. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
15%
Jobban örülnék,ha szemész szeretne lenni,de nem szekálnám emiatt. Sőt, nem tartanám kevésbé normálisnak sem.
2017. máj. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!