Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám terrorban tart, ver, és...

Anyám terrorban tart, ver, és állitja, hogy mentálisan beteg vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyámmal soha nem volt fényes a kapcsolatom. De ahogy tini lettem azonnal durvábbra fordult minden. 15 éves vagyok. A suliban is jól teljesitek.

Régen sem volt jó az "anya-lánya" kapcsolat de egyre jobban elfajul. Elver ami éppen a keze ügyébe kerül:papucs, fa hajkefe,néptánc karakter cipő, iróasztali lámpa, helyesírási szótár, felmosó nyél. Amikor kicsi voltam mindig az ágy alá bújtam amikor megakart verni.de oda is bedugta a felmosó nyelét és azzal döfött gyomorszájon. Álltalában a verés oka az volt hogy hangosan sirva válaszoltam neki.

De most, az ok pl az volt,hogy főztem(igen magamra mert ő nem főz rám)és kiakart húzni egy fiókot ami előtt álltam és nem mentem arréb és fogta a basketball sapkám és rám sózott egyet. Vagy ültem a kanapén és imételgette hogy mentális beteg vagyok így hagyja hogy hulyeseget beszeljek. Ez igen rosszul esik mert napi szinten hallom. És mondtam, hogy én vagyok a mentális beteg aki ezt ismételgeti folyamatosan. És mellettem volt a lóvá tett sárkany vmi meseköny ami nem vékonyés akkorát csapott rám azzal. Ém se voltam rest hát megrúgtam. Mert tényleg fájt és ez volt az első dolog ami eszembe jutott. Hát meg jobban bedühödott lerántott a kanapérol és vegig rugdosott a foldon fogva a csuklom és belém mélyesztette az 5cm-s körmét. Nem szabadott volna megrúgnom mert van az a szabály hogy vérengző fenevadat nem bántunk mert csak dühösebb lesz. Több pszichológushoz jártam miatta. De amikor a pszicho doki megállapította hogy én egy értelmes egészseges gyerek vagyok nem hitte el. Sértőn beszél hozzám. Hogy engem soha nem fognak felvenni rendes gimnaziumba mikozben 4-5 jegyeim vannak. És hogy még szakiskolába sem vagyok való. A boltban is megfogott egy törülközőt és megcsapott vele. Fájt. És hangot is adtam neki. Körülöttünk a vásárlok néztek mint rozi a moziban. Anya meg: nem tudtam hogy fájni fog. És röhögcsélt. Emlékszem amikor jól elvert tiszta vörös(!!!)volt a feje és a körmével végig szántotta az arcát. Tehat igy végig huzta a körmeut a sajat fején. Akkor leesett hogy valami nem stimmel. De a családomban is feltűbt már másoknak ez a viselkeséd. Kérlek segitsetek ha van esetleg ilyennel tapasztalatotok ti mit csinaltatok vagy mit kell ilyenkor csinalni. (Remelem ezt senki nem tapasztalta meg) vagy ha szuleiteket kérdezitek meg es tudnak valamit tanácsolni. Kérlek kétségbe vagyok esve ettől a helyzettől. Normális válaszokat kérlek. Előre is köszönöm a segítséget!♡



2017. aug. 10. 11:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Következő alkalommal, amikor van nyoma, előveszed az előre összepakolt kis hátizsákod, amiben a lwgszükségesebb dolgaid vannak, besétálsz a rendőrségre és közlöd, hogy otthon vernek és félsz hazamenni, a többit a rendőrök elintézik
2017. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
98%
Szólj apádnak/nagyszülőnek, menekülj hozzájuk
2017. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
23%
Ez most komoly? Mekkora kamu hadovalas mar ez a kerdes?!!
2017. aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
83%
Én biztos kiverném az összes fogát. Az enyém is kiskorom óta be akarta bizonyítani, hogy pszichopata vagyok, közben ő az. Minden kapcsolatot megszállottam vele. Neked is ezt kellene. Apukád vagy többi rokonaid?
2017. aug. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő, gyermekjóléti szolgálat!!
2017. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
14%
Ezt most komolyan el kellne hinnem? Persze, senkinek nem tűnt fel iskolában- és nyilván rokonaid nincsenek, meg senki aki tud erről.
2017. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
13%
Látom még tart a nyári szünet,és te unatkozol. Ha pedig nem kamu,akkor ne legyél olyan életképtelen,és csináld amit az első mondott.
2017. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
26%
A sérülések látszódnak, és hidd el, az osztályfőnöknek vagy bármilyen más tanárnak feltűnne, ha másabb lenne a kedved, ha serulesnyomok lennének rajtad, elsokorben beszélj ofő/igazgatóval, vagy azzal a tanárral akiben megbízol, és majd ő továbbítja a illetékesenek.
2017. aug. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
57%

Ez nem kamu. Én vagyok az, aki minden kamu kérdést leleplez, de ez hiteles. És tragikus.

Nyilvánvalóan anyád a mentális beteg, és rád hárítja, ez egy létező jelenség, hogy ne kelljen a saját állapotával, amit valahol ő is érzékel, szembenéznie. Orvosi kezelésre szorul.

Kik vannak a családban: apa, nagynéni, nagyszülők?

A háziorvoshoz menj el, ezt mind mondd el neki, nyugtató gyógyszert kell anyádnak adni, és pszichiáterhez elküldeni. Hogy az orvosnak sikerül-e ezt elérnie, egyáltalán azt, hogy hívásra bemenjen hozzá, az persze kérdéses. Valami oka van, hogy ilyenné vált: vagy elhanyagolták, verték gyerekkorában, vagy a házasság ment tönkre, és egyedül nehezen boldogul. Az anyádnak tulajdonképpen segítségre lenne szüksége, nem büntetésre, mert ő is a saját sorsa áldozata, csak eközben te sérülsz.

Ha az orvosos dolog nem működik, akkor az önkormányzat gyámügyi hivatala. A te szempontodból jól jönne, ha úgy megverne, hogy nyoma maradjon, mert akkor azonnal el kellene menni az orvoshoz látleletet vetetni, ez egy bizonyíték, mert magától nyilván letagadja. Azt nem hiszem, hogy állami gondozásba vesznek, az túlságosan költséges, de rendszeresen ellenőriznék a hogylétedet. Iskolaidőben az igazgatónak is elmondhatod, de úgy, hogy érezze a súlyát, ő is tudja értesíteni a gyámhivatalt. Nem értem, hogy a pszichológus mért nem tett semmit azon túl, hogy megállapította, hogy normális vagy.

2017. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Az egyetlen nagyszülőm aki a közelben volt meghalt. Az oszt.főmnek szoltam de ő is csak valami kékszámot adott meg ahol panaszkodhatok es meghallgatnak. Tényleg. Köszönöm akik írtak. Ezekre nem igen gondoltam. De ez az első amit a suliban elintézek. Még egyszer. Nagyon köszi. :)
2017. aug. 10. 13:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!