Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám magam ezeken...

Hogyan tudnám magam ezeken túltenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem is tudom hol kezdjem... 8 éves koromban édesapám öngyilkos lett. Nem éltek együtt anyával 2 éves korom óta. A nevelőapám ivott, 4 éves koromban anya is elkezdett. Kiskoromban ottfelejtettek a suliban, az oviban. Később anyám elkezdett elég durván bántalmazni, nadrágszíjjal, bottal illetve ököllel ütött. 8 éves voltam (apa halála előtt) anya eltörte két helyen a kezem, a csuklómnál. Mai napig meglátszanak a nyomai. 2016 novemberèben kerültem el otthonról, egy intèzetbe, Pesten, ahová ugyanúgy jártak fenyegetni, neki is löktek az ajtónak. Vagdosta magam, lassan 5 éve, öngyilkossági kísèrleteim is volt egy pár. Szóval, igaz hogy kikerültem abból a környezetből, de még mindig nem sikerült magam túltenni ezeken a dolgokon. A kérdésem az, hogy hogyan tudnám ezeken túltenni magam? Pszichológushoz járok már december óta, de sokat nem használ. Gyógyszert is szedtem de azt már abba hagytam. Kérlek segítsetek :(

15/L


2017. aug. 11. 22:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szia nagyon sajnálom hogy ilyen semmirekellő tetű állat szüleid voltak.Nagyon nehéz lehet neked.Szerintem az adhat erőt neked hogy kitűzöl célokat magadnak és minden áron meg is akarod valósítani.Ezedbe ne jusson véget vetni az életednek gondolkozz úgy,hogy ami nem ölt meg az megerősített.És te baromi erős vagy hidd el.ezek után egyértelműen.Ilyen erősen gyerekjáték lesz az életben elérned azt amit szeretnél(gyerekek,család)Ez lebegjen előtted ne a multad,ha mégis eszedbejut mondd azt,hogy ha túléltem annak oka volt,az hogy megmutasd az életnek,te nem vagy olyan mint a szüleid.Hogy a szüleid tökéletes ellentéte legyél.Ezt kell megmutatnod elsősorban magadnak.Tanulj egy szakmát,ne add fel ne drogozz ne igyál ne add el magad,és ha kitanultad menj el dolgozni és valósitsd meg a vágyaidat.Szeresd a leendő párodat és szeresd magad mert megérdemled.
2017. aug. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most bekerültem egy elég erős gimibe, ott már biztos jobb lesz... Szerintetek elmondjam a tanároknak majd hogy miért kerültem be az intezetbe?
2017. aug. 11. 22:41
 3/11 anonim válasza:
100%
Sztem a mai világban ne mondj magadrol senkinek semmit mert visszaélnek vele és bántani fognak.Csak a semmit lökd de azt muszály hogy ne közösítsenek ki.Nem hiányzik neked az hogy támadjanak mert elmehet az életkedved az pedig mostanában nem lenne jó.Sztem amit a psichiáter felirt gyohyszert azt szedd hogy kibird még ezt a pár év kiszolgáltatottságot.A célod lebegjen előtted,és ahogy Rocky mondta:Nem az számít mennyit kapsz az élettöl,hanem az hányszor állsz fel a padlórol.És a végén megnyered a boédogságodat.És tudod mi lesz benne a jo?Hogy mindent amit megteremtesz rettenetesen meg fogod becsülni és energiát,gyógyulást fog hozni.
2017. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom ami történt veled

Most is az intézetbe élsz?

Szerintem szakits meg minden kapcsolatot az otthoniakkal, és csakis a saját jövőd nézd, illetve ha van valami normális rokon, vele jóba lehetnél

2017. aug. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen intézetbe élek. :/ Nem tartom a szüleimmel a kapcsolatot január óta... De azért hiányoznak. :(
2017. aug. 11. 23:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem fog menni egyik naprol a masikra, csak nagyon lassan, evek alatt lesz jobb. Szerezz igazi baratokat, tanulj sokat, probalj meg nyitott lenni es megbizni az emberekben akik megerdemlik. A tobbit az ido megoldja.
2017. aug. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Kedves kérdező! Arra a jövőben nagyon vigyáznod kell, hogy évek múlva, amikor esetleg megkapod az államtól az otthonteremtési támogatást és anya újra a képbe jön valamilyen módon, nehogy kihasználjon és elvegye a pénzedet. Nagyon sok hasonló történetet hallani, ahol az intézetből kikerült gyerek pénzét a szülők "segitettek elkölteni", aztán fel is út, le is út - még nagyobb érzelmi törés és kár keletkezett.
2017. aug. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze erre én is gondoltam... Vajon a bántalmazások túl lehet tenni magad? 8 éven keresztül volt... :(
2017. aug. 12. 01:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Pontosan hogy erted hogy "tultenni magad" rajta?
2017. aug. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnám elfelejteni.
2017. aug. 12. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!