Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, hogy úgy érzem,...

Az normális, hogy úgy érzem, pénzzel tartozom a szüleimnek?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Nem mondom, hogy hátrányos helyzetű családban élek, de azért szerény anyagi körülmények között nőttem fel. Amire nagyon kellett a pénz, arra végül mindig sikerült összeszednünk, nincs adósságunk, de nagyjából napról napra élünk a megkeresett pénzből. (Nem panaszkodni szeretnék, nem ez a lényeg.)

Anyáék mindig elmondják nekem, hogy milyen sokba kerülök nekik a középiskola miatt, meg, hogy mennyire sok pénzt költöttek és költenek rám, amitől nekem lelkiismeret furdalásom van. Elvileg nem azért teszik, hogy ezt szemre hányják nekem, mennyire viszem a pénzt, de én állandóan úgy érzem, hogy tartozom nekik egy rakás pénzzel, amit rám költöttek, hogy legyenek ruháim, hogy járhassak iskolába, stb. Vissza akarok nekik majd fizetni sok millió Ft-ot, hogy ne érezzem ezt... Amúgy nem egyszer dolgoztam, és a pénzemet elköltöttem a saját szükségleteimre, ruhára, könyvre, stb, hogy ezzel se legyen gondjuk, de a tanév közben nem győzném egyszerre a tanulást és a melót is.

Normális, hogy úgy érzem, amiért a szüleim felneveltek, és rám is költötték a pénzüket, tartozom nekik azzal az összeggel, amit rám fordítottak az évek során? Más is így érez?



2017. jan. 8. 14:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Egyáltalán nem normális, hogy így gondolod.


Ők vállaltak téged, te nem kérted az életet. Kutya kötelességük eltartani. Vagy ha ez nem tetszik nekik, akkor is van még lehetőség(intézet, nevelőszülő stb).


Az megint más, amikor már te is felnőtt leszel és dolgozol vagy amikor megöregednek és nem tudnak magukról már gondoskodni, akkor a lehetőségeidhez képest támogatod őket.


Ne akarjál nekik azért visszafizetni több millió ft-ot mert voltak olyan rendesek és felneveltek.

2017. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

Nem normális szerintem ,hogy így érzel .Majd ha dolgozol későbbiek folyamán akkor majd segítesz nekik.

Nekem is van középiskolás lányom ,de sose mondom neki ,hogy mennyibe kerül amit veszek vagy költök rá.

2017. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyen szülő nem érdemli meg hogy pénzt adjál neki.
2017. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem várják tőled, hogy fizesd vissza, amibe kerültél, amikor az ember anyagi gondokkal küzd, előfordul, hogy kijön belőle a panasz, de ez nem ellened irányul. Az pedig teljesen normális, ha úgy érzed, hogy lehetőségeidhez mérten segítened kell majd, ha rászorulnak, ugyanis ez is "kutya kötelesség" egy családban.
2017. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
98%

Nem normális. Amikor gyereket vállal az ember,akkor azt is vállalja,hogy legalább az első papírja megszerzéséig eltartja. Ebbe tartoznak a sulis költségek,ruhák stb.

Én nem értem,hogy miért kell a szemedre hányniuk,hogy ők mennyit költenek rád... Még középsuliba jársz,jelenleg az a dolgod,hogy tanulj, nem hogy dolgozz.

Ha viszont ilyen a helyzet,akkor érdemes egyetem vagy okj alatt már dolgoznod,hogy ne róhassák fel neked,hogy még mindig sokba vagy.

Amúgy az is hülyeség,hogy visszafizess nekik több millió forintot..Inkább lakást vegyél magadnak,ha annyi pénzed lesz majd.

Persze nem mondom,hogy ne segítsd a szüleid majd ha dolgozol.Sőt.. A fantasztikus nyugdíj rendszer miatt,szinte biztos,hogy segítened kell majd őket ha idősebbek lesznek..De ez más téma,hülyeség lenne több milliót adnod nekik,mert felneveltek..Nem szokás visszakérni a pelenka árát.:)

2017. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Ha nálunk laksz, a rezsibe beszállni kedves dolog és saját magadat eltartani is jó. Nem hiszem, hogy hiányzik nekik az a pénz, amit eddig rád költöttek, de valószínű nehéz volt előteremteni nekik, különben nem lett volna teher.

Nem TE voltál teher! Hanem az anyagiak.

Ha most a jövődre koncentrálva tanulsz és teljesítesz és közben szerzel munkatapasztalatot is a szakmádban (vagy azon kívül), közben van időd a saját hobiaidat is csinálni, szerintem az nagyobb öröm egy szülőnek, hogy látja, a saját lánya milyen eredményes tud lenni, mint az, hogy a saját gyereke kivásárolja magát a szülői kötelezettségek alól.

2017. jan. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem normális, hogy így érzel.
2017. jan. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

A nagyszüleid felnevelték a szüleidet.

A szüleid felnevelnek téged.

Te felneveled a gyerekedet és így tovább.

Ez láncreakció, tehát nem kell, hogy adósnak érezd magad! Sajnálom, hogy a szüleid felhánytorgatják, hogy mennyibe "kerülsz", de nincs igazuk!

Attól függetlenül, ha megteheted, segítheted őket majd idős korukban, de ezt ne adósságrendezésként éld meg!

2017. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid biztos, hogy azért mondják el mennyibe kerülsz, mert magyarázkodnak. Középiskolás vagy, félő, hogy elkezdesz olyan igényeket támasztani, amit ők nem tudnak teljesíteni és így próbálják meg elejét venni annak, hogy ez megtörténjen.

Ha felnőttként segíted őket az jó és szép, de nem biztos, hogy lesz rá szükség.

2017. jan. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jan. 8. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!