Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim szinte életképtelennek tartanak?

Figyelt kérdés

Idén fogok felvételizni és kollégiumba akarok menni.Mindig is oda akartam,csak a helyszínek változtak.Semmiképp nem akarok itt maradni,itt nem érhetem el az álmaimat,na meg az iskolák se tetszenek,egyikbe sem mennék szívesen.Na de amint megemlítem jön a duma,hogy mit akarsz,úgyse vesznek fel,első nap sírva fogod magad hazahozatni,ha Erdélybe nem bírtad akkor ott se fogod(voltunk Erdélybe és ott nagyon nem bírtam,de nem a honvágy miatt,az osztálytársaimmal volt bajom),sose lesz belőled semmi,én figyeljem meg hogy végül maradok a városunkba lévő két szenny iskolába.

Eszem ágába nincs itt maradni,az összes osztálytársam odamegy és látni se akarom őket az iskola után.Az egyetlen dolog,amiért maradnék az a sportklub,ahová járok,de ha nincs egy normális iskola,akkor muszáj lesz elmennem egy másik városba.

Lehet,hogy ezek miatt el sem visznek nyíltnapra..Egyedül nem tudok menni,400 km-re van innen.Mit csináljak ilyen helyzetben?Hogy mutassam ki nekik,hogy komolyan gondolom?


2017. aug. 14. 21:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem vagy képes egyedül elmenni 400 km-re, akkor ne csodálkozz, ha életképtelennek tartanak.
2017. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Menjek el teljesen egyedül egy olyan városba,ahol azelőtt egyetlen egyszer nem voltam és fogalmam sincs,hogy az az iskola merre van?Még csak az alföldön se voltam eddig.

Szegeden és Győrben kellene csak átszállnom,a buszút teljesen rendben lenne,de még csak ismerösőm sincs ott.Ha elöszőr elvinnének utána már mennék egyedül is,De ha kell megoldom azt is,majd megkérdezek valakit.

2017. aug. 14. 22:08
 3/16 A kérdező kommentje:
De még csak busz sem megy úgy,hogy nyolcra odaérjek.Hotelben meg nem kapok 14 évesen szobát.
2017. aug. 14. 22:10
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj, azt hittem, felsőoktatásba készülsz, és 18 év körül vagy. Nem hiszem, hogy életképtelennek tartanának a szüleid, valószínűleg hiányoznál nekik, azért próbálnak lebeszélni arról, hogy ilyen korán kirepülj otthonról.
2017. aug. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy életképtelen,a szüleid azok. Bocsáss meg nem akarom őket bántani,de ez lenne a minimum ,hogy elmennek veled. Tanácsot nem tudok adni ,mivel én nem így állok hozzá a másikhoz ha kér valamit. Sosem néztem le a gyerekem,inkább biztattam.Nekik kell támogatni egy 14 éves gyereket,nem beszélve arról,hogy a beiratkozás sem megy szülők nélkül.
2017. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Szép kilátások. Hát kénytelen leszel felnőni a feladathoz ha ezt szeretnéd. Annak semmi értelme nem lenne ha elvégzel egy olyan iskolát ami nem érdekel, és előreláthatólag a közösség is csodás lesz. Közelebb iskola? Próbáld megértetni szüleiddel hogy mi a helyzet, ülj le velük nyugodtan beszélni. Közelebbi iskola? Én csak 60 kilométerre lakom de így is sok idő az út. Mondjuk nem hiszem hogy minden héten vágynál haza :D

Amúgy a dolog valós, ott is kifoghatsz olyan jó embereket mint Erdélyben, habár a biztos rossz és lehet hogy jó között van egy kis különbség.

2017. aug. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Nagyon remélem,hogy meg fog változni a véleményük,mert szerintem nagyon fontos lenne elmenni a nyílt napra..A beíratkozásra,ha felvesznek talán elvisznek,hiszen akkor már biztos lesz,hogy felvettek.És onnantól már mehetek magam is busszal.
2017. aug. 15. 00:36
 8/16 A kérdező kommentje:

*nyíltnapra *beiratkozásra

+az utolsó mondatom kicsit zavaros lett,szóval ha már biztos lesz,hogy felvettek,akkor talán hajlandóak lesznek elvinni.

2017. aug. 15. 01:29
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs valami fórum, ahol korodbeliekkel beszélhetsz a suliról? Akkor meg lehetne beszélni valakivel, hogy együtt mentek nyílt napra, és akkor lenne, aki vár a buszállomáson.

Persze, ettől még nem normális, hogy egyedül kell menned 14 évesen, de ha végképp nem hajlandóak, ez is lehet egy megoldás.


Egyébként én felhoznám érvnek, hogy a nyílt nap nem kötelez semmire, de ha meg se nézitek, akkor nem tudod se te, se ők, hogy jó döntés lenne-e.

Amúgy közelebb nincs jó suli? Én is sokallom ezt a távot egy középiskolának.

2017. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nincs másik olyan város,ahol ilyen suli van.Ez az egyetlen ebbe az országba.Meg maga a város is szimpatikus,a sportklubjuk is állitolag a legjobb.Tettem fel itt kérdést,hogy van-e,aki oda jelentkezik,de még nem válaszoltak.
2017. aug. 15. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!