Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is elvárnátok a gyereketekt...

Ti is elvárnátok a gyereketektől, hogy beszálljon a költségekbe?

Figyelt kérdés
21 éves fiam júniusban elvégezte az iskolát,azóta továbbra is diákmunkát végez.Nem keresett még munkát magának,most közöltem vele jövő hónaptól kérek 40000ft-ot tőle.Most fel van háborodva a barátnőjével együtt,hogy miért kéne fizetnie?
2017. aug. 16. 10:00
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
70%
Igen, ha szükséges, akkor elvárnám..... de ha belefulladtok a pénzbe, es csak azért mert "leckeztetni" akarod ,akkor nem.
2017. aug. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
47%
A 40.000 Ft-ot egy kicsit soknak tartom, bár ha a barátnője is ott lakik, akkor talán jogos. Mindenképpen szálljon be a költségekbe keresetéhez mérten.
2017. aug. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
53%
40ezret?? Annyit nem várnék el, főleg nem diákmunkástól. Max egy 20-ast kérnék tőle. Én segítek anyámnak, mert albérletet is kell fizetni, így egy hónapban átlagosan 40et odaadok, de nincs megparancsolva. De én 2 éve teljes állásban dolgozok és csak azóta fizetek, mióta nagyobb albérletbe költöztünk.
2017. aug. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
53%
Igen, elvárnám. Nem csak akkor ha kell a pénz, hanem akkor is ha gazdag vagyok. Ha már nem tanul a gyerek, akkor dolgozzon. Ha gazdag lennék külön számlán összegyűjteném, amit adott és visszaadnám neki, amikor lakást venne magának.
2017. aug. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Miért sok rezsibe+kajára 40000? Az kb 10000rezsi és napi 1000ft (kaja,tisztítószer,tisztálkodási szer

)

2017. aug. 16. 10:23
 6/42 anonim ***** válasza:
42%
Igen, elvarnam, teljesen függetlenül attól, hogy milyen az anyagi helyzetem. Embert akarok nevelni, nem ingyenelo semmirekellőt. Az összeg a jövedelme és a költségeink függvénye lenne, nem fix összeg. Illetve ha jól alnek anyagilag és amúgy nem lenne szükségem rá, hogy beszalljon a koltsegekbe, akkor ezt a pénzt felretennem neki a majdani külön költözésig -nyilván a tudta nélkül.
2017. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
66%
Mennyi fusztrált ember. Csóri gyerek hogy köktözzön el, ha havonta ennyit elvesznek tőle? Sehogy. Uténna persze megy a hiszti hogy 25 évesen is anyukánál lakik a gyerek...szánalom
2017. aug. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
30%

Igen, elvárnám. És annyira nem sok az a 40 ezer Ft.

Kérdés, hogy meddig tud diákmunkát végezni, ha nincs már diák státuszban.

Lehet a fiadnak háborogni, de tudomásul kell venni, hogy véget ért a gyerek (eltartott) korszak.

A barátnőnek nem sok köze van hozzá, kivéve, ha ott lakik, - gondolom azért háborog, mert rá ezentúl kevesebb pénz jut.


Egyébként részletezted a fiadnak, hogy miért kéred, vagy csak adjon, és ennyi? Szerintem 21 évesen már megérti, hogy az élet pénzbe kerül, és nem fogja senki sem eltartani.

2017. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
18%
Mennyi fusztrált ember. Csóri szulo hogy éljen meg, ha havonta ennyit se ad a kölök? Sehogy. Uténna persze megy a hiszti hogy 25 évesen anyuka kidobja  
2017. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
44%

Lehet, hogy ők most alberletre vagy lakásra gyűjtenek, a havi kerestük, ha diákmunkások, kettojuknek együtt 160-200e.


Egyezz ki velük, hogy főzzenek magukra, te csak 10 ezret kérsz el rezsire, és jobban tudnak gazdálkodni, majd, talán belátják, hogy úgy több megy el, akkor fixen leadnak 40-et.


Amúgy egy lakás havi rezsije kb 30-40e, szóval a gyerekek nem fognak ingyen élni.

2017. aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!