Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, nektek rosszul esne,...

Szülők, nektek rosszul esne, ha nem kapnátok a gyereketektől szülinapi ajándékot?

Figyelt kérdés
2016. jún. 12. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Attól függ. Bizonyos életkor alatt nem, de egy 8-10 évestől már igen. És itt nem kell pénzen vett ajándékra gondolni, elég lenne valami saját kezűleg készített, vagy egy ölelés és puszi is. Tehát, a lényeg hogy nem felejtette el. Ha elfelejtette,és ha már kamasz, akkor nézhetné mit kapna a saját születésnapjára.
2016. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha:

- már elég nagy ahhoz, hogy tudja, nem illik elfelejteni

- ha abban a korban, amikor azt kellett, saját, személyes példával tanítottam meg, hogy a szülőket illik megköszönteni, azaz eleget látták tőlem, amikor a saját szüleimet köszöntöttem


Ezekben az esetekben igen, rosszul esne!!

2016. jún. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Ha kicsi, akkor nyilván nem várnék el ajándékot.

Ha nagyobb akkor sem, csak egy boldog szülinapot.

Ha felnőtt és szokás lenne köztünk az ajándékozás és egyszer csak valamiért elmaradna, akkor furcsállnám, arra gondolnék, hogy valamiért haragszik rám.

2016. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
nem! nekem az a legnagyobb ajándék ha felköszöntenek:)
2016. jún. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem. Mi köze egy gyereknek ahhoz, hogy a szülője mikor született ? Ráadásul ebben a szülőnek semmi érdeme nincs, mert vele ez csak történt az ő szüleinek jóvoltából.
2016. jún. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha már elég nagy hozzá. Én se várok el tárgyi ajándékot, virágot se, de azt, hogy felköszöntsön, ha már elköltözött, meglátogasson, esetleg tegyen valami pluszt (az enyémek ilyenkor mindent átvállalnak, és kiszolgálnak, vagy tortát sütnek stb.), azt igen. Természetesen én is megköszöntöm és megajándékozom őket, a szülinap (bárkié a családból) családi ünnep, legalábbis nálunk. Nem egészen értem ezt a bugyuta okfejtést az egyik válaszolótól, hogy mi köze a gyereknek a szülő szülinapjához.
2016. jún. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
5ös, akkor ennyi erővel a szülőnek sincs köze ahhoz mikor született a gyereke, hisz megtörtént, inkább magukat kéne ünnepelniük, amiért megcsinálták, nem a gyereket, nem igaz?
2016. jún. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

amíg nincs saját bevétele,csak a zsebpénz,addig nem engedném,hogy ajándékot vegyen. egy süti/torta vagy pár szál virág is ugyanolyan kedves gesztus. de ha jól rajzol akkor egy rajz,vagy ha otthon van az irodalomban akkor egy vers..ezek is ugyanolyan jó ajándékok.

persze ha már felnőtt és van fizetése akkor más tészta. de akkor sem várnék el pénzen vett ajándékot. az is elég,ha eszébe jut

2016. jún. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Tőlem nem szoktak kapni, mivel zsebpénzem sem volt soha, dolgozni pedig nem engednek.


16/L

2016. jún. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én szüleim olyanok,hogy beérik azzal ha felköszöntöm őket:+Boldog Szülinapot" sajnos nem mindig van pénzem venni nekik valamit..de az ilyen kerek szülinapokra össze spórolok meg karácsonyra!
2016. jún. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!