Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mennyit várnátok el...

Szülőként mennyit várnátok el a gyereketektől?

Figyelt kérdés

Előzménby, hogy mindenben támogatták a gyereket, szellemileg, anyagigai. Jó egyetem, továbbképzések.


Saját lakás, 4-5 miliós autó elég, közös nyaralások 25 évesen megfelelő? Vagy 2 lakás vagy ház kellene? Nektek mi az elvárás eg 25 éves korú gyerekkel szemben


2016. júl. 5. 17:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
98%
Mármint kinek két lakás? Mi van? Nem értem. Most azt kérdezed hogy a gyerekedtől mit várjál el, milyen színvonalon éljen? Semmit ne várjál el, kezdjük ott.
2016. júl. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
97%
ELVÀRÀS?!?!?!? Semmi, a "gyerek" úgy él ahogy NEKI megfelel, nem pedig a szülönek.
2016. júl. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
46%

nincsen semmilyen elvárásom. na jó annyi talán,hogy fent tudja tartani magát és legyen egy kis tartaléka,tudjon bánni a pénzzel. de ez elsősorban nevelés kérdése.

saját lakásnak örülnék,hogyha lenne neki nyilván. de miért kéne elvárnom?

4-5 milliós autó meg nevetséges, remélem annál okosabb gyerekem lesz, mint hogy ennyit kiadjon egy kocsira. ha van több milliója,akkor inkább fektesse be jobb helyre. egy kocsi nem befektetés,csak bukás. 1 milliós kocsival sem ciki megjelenni sehol,még akkor sem,hogyha fontos emberről van szó.

a nyaralás jó dolog, szerintem kell szórakozni. de ez szintén nem elvárás, úgy alakítja az életét ahogy ő szeretné!!

pályakezdőként hiába diplomás az ember, azért ezek elég nagy elvárások lennének..főleg kis hazánkban,ahol a diplomások is átlagban 200 körül keresnek.

2016. júl. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
92%

A gyerekemtől elvárom, hogy tiszteljen, azt is csak remélhetem, hogy szeret. Elvárom, hogy tisztességesen éljen, ahogy ezt tőlünk is látta. Elvárom, hogy a legjobb szándékból cselekedjen, ha a családról van szó. Illetve elvárom, hogy a születésnapomon felköszöntsön személyesen.


Ennyi, nagyjából, és ezt már ezt is pár ponton túlzásnak érzem...

2016. júl. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 A kérdező kommentje:
Az elvárást nem szószerint értem. Mire lenne büszke? Arra értem, hogy elért x dolgot az életében. A fentiekkel elégedett lennétek?
2016. júl. 5. 17:36
 6/72 anonim ***** válasza:
74%
mondjuk én jobban örülnék annak,hogyha boldog lenne, lenne párja esetleg gyerekek. többet ér mint két lakás, meg egy több milliós kocsi. de ez csak az én véleményem.
2016. júl. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 A kérdező kommentje:
# 6, a kettő összeegyeztethető. Most azt a kérdés, hogy támogatás mellett, mi az amire büszkék lennének. párt találni, gyereket csinálni lehet 18 évesen is a semmire. Az nem teljesítmény. Melgfelelő körülményeket teremteni egy gyereknek, az teljesítmény. 25 évesen nem hinném, hogy gyerek kellene feltétlen, de ez én vagyok. A szüleim engem is 25 év alatt hoztak össze.
2016. júl. 5. 17:54
 8/72 anonim ***** válasza:
94%

Mire lennék büszke?


Ha normális családja lenne, szeretné a munkáját és elégedett lenne az életével.



De akinek 4-5 milliós autó, két lakás, stb kell, arra semi esetre sem lennék büszke, és azt sem tudom elképzleni, hogy ö boldog lehetne így, ha ennyire pénzben kifejezhetö dolgokkal akarná mutogatni a gazdagságát mások felé. Ez ugyanis egy nagyon önbizalomhiányos meberre jellemzö csak, aki nem képes összhangban élni saját magával és nem tudja az emberi értékeket megbecsülni.

2016. júl. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
92%

És a szülői támogatással szerzett lakás vagy autó miért teljesítmény?:D

Én akkor vagyok elégedett (elsősorban a saját nevelésemmel, nem a gyerekkel, őt úgy szeretem, ahogy van), ha kihozza magából a legjobbat, amit a képességei engednek, olyan, hasznos területen, amit örömmel, szívvel-lélekkel csinál, megvan a normális értékrendje, van baráti társasága, érdeklődő és kiegyensúlyozott. A többi már jön magától.

2016. júl. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 A kérdező kommentje:

Miért kellen saját család 25 évesen? Alig esett ki az egyeteről.


Nyilván szereti a munkáját és elégedett, erről enm is esett szó a kérdésben. Ez miért ppénzéhesség? obb az albérlet. Az ingatlan jó befektetés, egyikben lakik, a másikat kiadja. Teljesen biztos bevételforrás. Az utolsó alkoholistának biztos több önbialma van, mint egy 50-70millió értékű ingatlannal rendelkezőnek. A te logikád miatt van annyi sok hitelfelvétel.

2016. júl. 5. 18:05
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!