Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves anyák! Vajon miért...

Kedves anyák! Vajon miért csinálhatja ezt az anyukám?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, mindig mindenhol kimagasló eredményt nyújtok mindig is, a legjobbak között szoktam lenni, ráadásul úgy, hogy nem kell különösebb energiát a dologba fektetnem, ennek ellenére az édesanyám - bár amúgy büszke rám- néha sértő dolgokat mond anélkül, hogy igazán belegondolni, hogy milyen bántó, mintha nem is lenne tisztában az eddigiek alapján azzal, hogy milyen okos vagyok. Viszont, ha felhozom, hogy megbántott azt mondja, hogy ő nem azt gondolja, amit én hiszek, és én "kitekertem" a dolgot, holott szóról szóra csak annyit ismétlek meg, amit ő mondott nekem. Nem egyszer előfordul, hogy előbb beszél, minthogy kigondolná mit is ért azalatt a bizonyos mondat alatt, és másnap elmondja hogyan is gondolja ő, de egészen mást mond, összeférhetetlenül mást. Majd azt mondja, hogy mivel a lánya vagyok nekem értenem kell az ő egészen máshogy gondolt félmondatait, és ha nem úgy értelmezem, mint ő akkor nekem "átlagos" a gondolkodásom, pedig ez egyáltalán nem igaz rám. Apa szerint ő ilyen, és tanuljam meg kezelni, meg nem komolyan venni, mert ő sem úgy gondolja, aztán meg nem tudja kifejezni, hogy megbánta, amit mondott. Vajon miért csinálja ezt?
2017. aug. 16. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Hallgass apádra.
2017. aug. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
nem tudja jól kifejezni magát. velem is ez van és sokszor véletlenül megsértek vele valakit, mert az általam helyesnek vélt szavak mégsem azt jelentik vagy úgy ahogy én gondolom. bár én 22 éves srác vagyok csak...
2017. aug. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen és ilyen is marad, amint atyád megmondotta vala.
2017. aug. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%

-Anya, nekem ez rosszul esik, kérlek a jövőben ne mondj ilyeneket

-Ne haragudj kislányom nem úgy gondoltam

-Rendben, jó éjt!

-Jó éjt, szeretlek!


Nyilván felhúzza magát, én is felhúznám, ha a lányom csak mert képtelen vagyok néha rendesen kifejezni magam, mindent magára venne és sértődözne lassan felnőtt létére. Tudja, hogy szeretem, akkor miért feltétlezi, hogy bántani akarom? Igen baromságot mondok, emberből vagyok tévedek.

2017. aug. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon félreértett engem. Egyrészt, ha ez a beszélgetés így le tudna zajlani nyilván nem fogalmaztam volna meg ezt a kérdést. Másrészt, nem sértődözök mindenen, de azért ez a kérdés érzékenyen érint, amire meg vannak az okaim, de ezek itt most nem is lényegesek. Az, hogy Önnek esetleg nem esne olyan rosszul ez a dolog, mint nekem, teljesen lényegtelen, hiszen itt nem Önről van szó, és ezzel nem is oldja meg a problémát, akkor pedig nem értem miért szól hozzá a kérdésemhez. Ha kritizáljuk, hogy ki milyen felnőtt létére, akkor ha itt tartunk, amit Ön ideírt sem egy túl felnőtthöz való hozzáállás, hiszen egyből arrogáns és támadó módon válaszolt a kérdésemre, ez pedig nem egy segítő szándék. A jövőben kérem mellőzze a felesleges megnyilvánulásait, ha hasznosat nem tud a dologhoz fűzni.Köszönöm megértését! :)
2017. aug. 16. 22:41
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, és egyáltalán nem feltételezem, hogy az anyukám szándékosan bántani akarna, és szerintem nem is volt ilyesmi leszűrhető a kiírásból.
2017. aug. 16. 22:42
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
Sértődős vagy, gyerek! A 4-es válaszoló nem volt arrogáns. Csak, mivel idegen, nem volt pátyolgató, hanem szókimondó. Jó példa, hogy az ő szavaira is megsértődtél. Kérdés, hogy mért van neked szükséged arra, hogy megsértődjél. Téged ugyanis nem megsért valaki (szerintem nemcsak az anyáddal vannak ilyen problémáid), hanem te megsértődsz. Azzal pedig csak magaddal szúrsz ki. Kivéve ha valamilyen pozitív érzést, önsimogatást okoz neked a mártírszerep. Ha a másik valahogy szól hozzád, azt nem kell támadásként értelmezni, mert nem annak szánják. Például ha anyukád rádszól, hogy vedd fel a kabátodat, azt nem úgy kell értelmezni, hogy hülyének néz, hogy még felöltözni se vagy képes magadtól, hanem hogy szeretetből aggódik. Próbáld empátiával a küldő szemszögéből nézni a közléseket.
2017. aug. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%
Pedig az anyud szándékosan keresi veled a konfliktust.Egyszer-kétszer elõfordul,hogy az ember "téved", de mindig az már nem.Talán féltékeny a saját lányára,hogy szép jövõ áll elõtte.
2017. aug. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen biztos az a helyzet, hogy pátyolgatásra van szükségem. Jót röhögtem, köszönöm értékes hozzászólását. Ha nem ismer, ne vonjon le ennyiből következtetést, hiszen nem a konkrét szóváltást írtam le, de biztosíthatom, hogy nem ilyesmiről volt szó, és az előző hozzászólón nem sértődtem meg, szimplán válaszoltam neki, mert szerintem nem korrekt valakit így lerohanni látatlanban és egyből megvádolni azzal, hogy márpedig te ilyen meg olyan vagy néhány sor után. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy a személyiségemet vitassam meg idegenekkel, szimplán arra voltam kíváncsi, hogy valaki megérti-e jobban, amit az anyukám érez, mert őt hiába kérdezem, már nincs kedve beszélni a dologról. Csak szeretném jobban megérteni, nem hiszem, hogy ezt azt jelentené, hogy sértődős vagyok. Ha pedig én 18 éves létemre udvariasan kifejezem magamat, akkor azért egy felnőtt nőtől is elvárom. Ennél tovább viszont felesleges ezt vitatni. Én sem mondom meg, hogy milyen emberek lehetnek... bár biztosan nem túl kedvesek és empatikusak. A többi válaszolónak köszönöm, nekem itt elég is volt. Hiába számít az ember segítőkész és értelmes válaszokra.
2017. aug. 16. 22:58
 10/14 A kérdező kommentje:
Elnézést, az utolsó mondatokat visszaszívom, az utolsó választ például hasznosnak találtam, azt nem láttam a válasz írásakor, köszönöm szépen.:)
2017. aug. 16. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!