Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem anyukámat?

Hogyan kezeljem anyukámat?

Figyelt kérdés

Anyumnak már vagy 10 éve valami betegsége van, amivel az őrületbe kerget, szó szerint.. Gyógyszert kell szednie, hogy normális legyen, de nagyon sokszor nem hajlandó bevenni. Csúnya dolgokat mond, elijeszt mindenkit maga mellől. Ezeket ő nyílván nem érzékeli, megértetni sem lehet vele, hogy amit tesz az nem jó. Butaságokat beszél, mint valami elmebeteg. Orvoshoz magától nem megy, el kell vinni, de amikor még csak kezdeti a hülye állapota elvinni sem tudjuk.. viszont már akkor idegesítő, mondja a butaságait. Amikor 8-os voltam eret akartam vágni miatta, de ez nem érdekli egyáltalán. Megbánta, hogy megszült engem és a tesóimat, ezt hajtogatta egy időben. Hogyan tudnám higgadtan kezelni?

L/16



2017. aug. 18. 12:37
 1/7 anonim válasza:
0%
próbáld megérteni hogy ezt nem direkt mongyja és ha nem akkarja bevenni a gyógyszert csempészd az italába ételébe de nemtudom hogy milyen gyógyszerről van szó fojékony vagy kapszula ét gyomorra kell e bevenni stb
2017. aug. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Keresztes Bence ***** válasza:
43%
Sajnálom, de ha ennyire súlyos az állapota akkor emberekre veszélyes is lehet, apukátok veletek él? Mert ha igen akkor a gyámsággal nem lesz gond de anyukátokat mindenképp intézetbe záratni, nem tudod pontosan milyen betegsége van?
2017. aug. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Mivel te is azt írod , hülyeségeket beszél így próbáld meg ,hogy kevésbé figyelsz rá. Biztos nem gonosz ember,de egy mentális beteg néha kifordul önmagából.
2017. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem hajlandó bevenni? Beszélj az orvosával, mert bizonyos mentális betegségeknél NEM kívánságműsor, hogy szed-e gyógyszert (pl. Borderline vagy bipoláris zavar).
2017. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Ha mindössze abból áll a mentális betegsége, hogy csúnya dolgokat mond, nem ön-és közveszélyes. Sajnálom hogy nem szedi a gyógyszereit, a saját életét, és a tiétekét is megkönnyítené vele :( Sok kitartást neked amíg el nem tudsz onnan menekülni.


Egyébként meg tudod mondani mi az anyukád betegségének a pontos neve?

2017. aug. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Anya teljesen jó ember, sosem ártana senkinek, csak ilyenkor kifordul önmagából, nincs tisztában azzal, hogy mit csinál, mit mond.. Majd amikor jobban van nem emlekszik arra, hogy mi történt. Nem volt mindig ilyen, a munkahelye miatt lett ilyen.

Az egesz család egyben van, csak ez az egy gond, ami eleg súlyos. Sajnos egyedul vagyok itthon anyaval, mert tesoim nagyok apa meg dolgozik es en veszelem at ezeket majdnemhogy egyedul.

Nem tudom mi a betegség neve, olyan, mintha depresszióba esne.

2017. aug. 18. 15:40
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Próbáld ki,hogy felveszed videóra és mikor normális,megmutatod neki. Hátha akkor majd nem fog tiltakozni a gyógyszerek ellen.
2017. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!