Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarom meghívni a családom...

Nem akarom meghívni a családom az esküvőre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos a szüleimmel nem olyan a kapcsolatom,mint amilyennek lennie kellene...

Az apám nem igazán foglalkozott velünk,az anyám sokat vert és sosem támogatott lelkileg. Volt,hogy utcára is raktak minket pár napra.. A tesóimmal nem igazán tartom a kapcsolatot,szinte egyáltalán.

A barátom megkérte a kezem és már ezt sem érzem,hogy megosztanám velük.

Úgyis csak jönne a szöveg,hogy nem hozzám való a barátom,biztos vagyok-e benne,ez így nem jó stb. (Még nem találkoztak vele soha,csak tudják,hogy kapcsolatban vagyok.)

Nem tudom,mitévő legyek,mert tudom,hogy nem örülnének tiszta szívből nekünk és így annak sem lenne értelme,hogy az esküvőre eljöjjenek. (Mondjuk lehet,ők maguk azt mondanák,hogy köszönik,nem akarnak ott lenni.) De félek,hogy megbánnám,hogy nem adok esélyt nekik. Mit tegyek? Hívjam el őket ezek tudatában? Mondjam el nekik,hogy megkérték a kezem? Vagy csak hagyjam és ne is szóljak nekik?


2017. aug. 20. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nulla kapcsolat esetén nem hívnám meg őket, mert minek? Persze te tudod, nem lebeszélni akarlak de olyanokkal kell megosztani ezt a napot, akik közel állnak hozzád.
2017. aug. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyamat csak a $z@rt kaptad tőlük, akkor miért akarod hogy az esküvődbe is belerondítsanak????
2017. aug. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudnod, senki más nem mondhatja meg helyetted. Ha úgy érzed megbántod őket és zavar, akkor hívd meg őket inkább, minthogy később megbánd. Viszont, ha úgy érzed nem fogod megbánni, ha nem lesznek ott, akkor pedig ne hívd el őket. Rajtad áll.
2017. aug. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarom meghívni a családom az esküvőre. Mit tegyek?"


NE hívd meg öket!

2017. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire rossz a viszony..akkor ezen ne is gondoljodj..
2017. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezen mi olyan nehéz? Mármint , oké értem , hogy valamilyen szinten nehéz , de szerintem egyértelmű a válasz. Ha az én családom lenne ilyen , egy percet se gondolkoznék
2017. aug. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A tesóm férje sem tart jó viszonyt a szüleivel és ő is hasonló helyzetben volt. Ők úgy oldották meg hogy szűk körű esküvőnél maradtak mert az elég hülyén nézett volna ki hogy csak a tesóm szülei vannak ott meg hozzátartozói vagy is mi mint testvérek mert mi hárman vagyunk tesók. Így ők a mi bele egyezésünkkel úgy csinálták hogy egyszerű szűk körű esküvő volt két tanúval, és hétköznap volt, aztán pár nappal később egy szombati napon pedig tartottunk erre az alkalomra egy családi összejövetelt ahol megünnepeltük őket és ezt mi és a rokonságunk is így látták a legjobbnak főleg hogy ismert volt a helyzet és érthető is volt.

Persze a sógorom szülei mindketten alkoholisták voltak, a nagyszülei pedig folyton egymást szidták és a dühüket pedig rajtuk unokákon vezették le. Sógorom legidősebb testvére öngyilkos lett javarészt emiatt, a másik testvére a nővére pedig lelépett valószínű külföldre új életet kezdeni ezt egy búcsú levélben fejezte ki hogy ne is keressék meg, és ő sem fogja őket keresni mert úgy érzi teljesen ki kell zárnia mindent és mindenkit a múltjából mert csak így tud teljesen új életet teremteni magának.

Persze ott a sógorom féltestvére aki a húga mivel anyja félrelépett és bár a féltesóját elvették és az igazi apjához került (érthető okok miatt) így vele ugyan tartja a kapcsolatot de ő meg nem tudott eljönni az esküvőre mert akkor az igazi apja magával vitte külföldre.

2017. aug. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Sokat segítenek!


Persze,tudom,ennyi minden után egyértelmű kellene legyen,hogy nem hívom meg őket. De azért csak a családom és ezért vagyok kicsit össze zavarodva. Mielőtt a barátom megkérte a kezem,előtte is gondolkodtam már ezeken. Nyilván majd ha szeretnénk gyereket,akkor is elő fog ez jönni megint,hogy nem lesz egyik oldalról nagymama,nagypapa. Egy életen át elkísér és szeretném a helyzetből kihozni a legjobbat. Tudom,nem biztos,hogy nagy dolognak tűnik,de irtóra fáj ez sajnos..


De tényleg köszönöm a válaszokat! :):)

2017. aug. 20. 21:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem viselkedtek szülőhöz méltóan, vertek, kidobtak, tönkretették a gyerekkorodat, ami kihat egy emberre egész életén keresztül.

Sanszos, hogyha egyáltalán kegyeskednének eljönni, akkor fikázzák a párodat és beleszarnak az esküvődbe.

Mi is volt a kérdés?


Szakíts meg velük minden kapcsolatot, építs saját családot!

Tekints magadra úgy, mint azok, akiket nem kívánatos gyerekként inkubátorba tettek és szerencsére gőzük sincsen a gyökereikről!

Én is ezt teszem!

2017. aug. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!