Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek megalázó az ha el...

Tibor1998 kérdése:

Szerintetek megalázó az ha el megyek barátokhoz iszogatni, bográcsolni és nagyon jól ismeri anyum a barátaimat és barátaimnak meg mondják hogy ne adjanak nekem szeszt?

Figyelt kérdés
18 el múltam

#barátikör hogy
2017. aug. 21. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha normális barátaid vannak, akkor körberöhögik...
2017. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Hacsak nincs valami iszonyatosan komoly ok (pl. ha iszol, akkor sokat és epilepsziás rohamokat kapsz vagy ön- és közveszélyes leszel), akkor szerintem sem megalázó, hanem röhejes, milyen barát az, aki nem ad, csak mert anyuci a nagykorú fiacskáját indokolatlanul félti?

Persze lehet, hogy ha ismerném a körülményeket, megérteném az anyát, de extrém ok nélkül attól még irreálisnak és túlreagálásnak érezném úgy is.

2017. aug. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Nem megalázó. Szokatlan, kissé túlzás, mert már elég nagy vagy ehhez, na nem mintha idösebbek nem részegednének le. Ezt az ivás témát inkább veled kellett volna letisztáznia, mivel ez a te döntéseden és határozottságodon múlik. És forditott szemszögből: becsülendö is az Anyukádtól, aki nem blamálja magát, ha a gyerekéről van szó, hanem lesz ami lesz ő bizony megprobál a szerinte helyes módon megóvni Téged. Mint ahogyan ez egy szülő dolga. Becsüld meg, és inkább kerülj ilyen "ciki" helyzetbe százszor, mintsem olyan anyád legyen, aki tesz magasról rád. (Mert itt a gyk-n nem egy olyan sztoriba lehet botlani...)
2017. aug. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Hát, furcsa. Van valami oka, amiért ezt kérik? Ha vállalhatatlan részegre iszod magad rendsxeresen, akkor értheto, hogy aggódnak.
2017. aug. 22. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Ha anyád nem iszik és fóbiás az ittasokra, ne vedd megalázónak, ha az említett eseteidben nem enged be a lakásba.

.

Az, hogy 18 elmúltál, nem teszi kötelezővé a lerészegedést.

2017. aug. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
Miert lenne megalazo? Azt irtad h baratokhoz mesz. Egy barat emiatt nemfog kirohogni meg nem lesz megalazo. Egy igaz vagy tobb igaz barat nem eroltet rad semmit. Ha nem kersz inni nem gunyolnak h milyen csira vagy hanem elfogadjak a dontesedet. Ha inni szeretnel igyal de mertekkel. Anyud csak felt teged, ez ha 40 eves leszel is megmarad az anyai feltes plussz valami szinten megertem mert sajnos nem egyszer fordul elo a mai vilagban h mindenki lereszegedik valaki rosszul lesz es mivel senki sincs beszamithato allapotban baleset vagy halal eset is tornik sajnos...de persze ezt neked kell megbeszelni anyuddal h ha jol ismeri a barataidat nincs miert aggodnia meg ha te is kepben vagy hiaba iszol.
2017. aug. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Nem megalázó, de betartani sem kell.


Én is iszogattam a barátaimmal 17-18 évesen, de sohasem részegségig, 1-2 pohár bor, vagy egy doboz sör, 28 vagyok és még mindig ez a max. adag, én vagyok a legjózanabb mindig mindenhol.


Nyilván azt azért vedd számtásba, ha otthon laksz, és matarészegen állítasz be, lehet, hogy kivág a fűre éjszakázni, vagy másnap korán felkelt, mert "olyan sok a dolog".

2017. aug. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1, Először is jó lenne tudni, hogy korábban nem történt-e olyan eset, amikor például egy ilyen elsőre ártalmatlannak tűnő italozás balul sült el.

a, Ha igen, érthető az aggodalma. Nem szeretné, hogy még egyszer előforduljon azon eset.

b, Ha nem, akkor talán egy kicsit túlzás. De ez amiatt van, mert szeret.

2, Attól még, hogy elmúltál 18 éves, bírhatod rosszul az alkoholt. Nyilván édesanyád nem dobálná a sapkáját az égig, ha ebben az esetben összerókáznád a házat. (De te legalább figyelembe veszed az életkort, ami dicséretes. Ugyanis nem egy emberről tudok, aki volt már 15 évesen is hullarészeg.)


Több információ esetén jobban is meg lehetett volna válaszolni a kérdést. Ugyanis csupán az aktuális helyzetet vázoltad, de ahogy azt mondtam, például elmaradtak az előzmények. Az persze lehet az is, hogy korábban nem volt úgynevezett alkoholos "incidens".

2017. aug. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%

Ne izgasd magad, a barátaidnak is van anyjuk és azok is ilyeneket mondogatnak, ez senkinek nem újdonság.

Az anyák már csak ilyenek! ... a te feleséged is ilyen lesz anyaként :D

Ne idd magad figurává, ne hányd össze a lakást és akkor minden rendben lesz!:)

2017. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen hallgatsz, azaz nem írsz.


Akkor van egy gyanúm, hogy volt rá precedens, hogy mata részegre ittad magad, talán úgy kellett hazacipelniük a haveroknak, akkor nem csodálom, ha anyud szólt nekik.

Ha nem fordult ilyen elő, akkor igen, elég fura. Nem szoktak a szülők előre szólni, hogy ugyan már, ne igyon a fiam egy sört se...

Valami vaj van a fejeden szerintem. :)

2017. aug. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!