Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti megengednétek a...

Szülők ti megengednétek a gyereketeknek egy ilyen nyaralást?

Figyelt kérdés

(Lehet rossz kategória.)

Szóval egy olyan kérdésem lenne, hogy ti megengednétek a gyermeketeknek hogy elutazzon a legjobb barátjával és családjával kb. egy hétre külföldre? Ha mondjuk az út (a fiad része) pár száz forint lenne, és a gyereketek még nem dolgozik úgy hogy ki tudná fizetni. Ti kifizetnétek ekkora összeget? Persze a barátjával már kiskoruk óta ismerik egymást, és a 2 család is. (16 évesekről van szó)



2017. aug. 7. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha ismered a másik családot és megbízol bennük, miért ne engednéd? A legjobb barátommal rendszeresen nyaraltunk egymás családjával mivel mindenki mindenkinek a barátja a társaságból. Ha az anyagiakra vonatkozott a kérdés (gondolom pár százezret akartál írni?), az nagyon szituáció függő, pl. anyagi helyzetetek, "megérdemli-e" (jól viselkedik, jól tanul, segít otthon, nem tudom nálatok mik az értékek) stb, ezt neked/nektek kell eldönteni.
2017. aug. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen bocsánat elírtam, és valóban inkább az anyagiakra gondoltam.
2017. aug. 7. 23:05
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
16 pedig már azért elég nagy (főleg ha fiúk), én pl 13 évesen már egyedül nyaraltam Balatonon pár hetet amikor szüleim nem voltak itthon, néha egy-egy havert is áthívva. Na persze én "karbantartottam" a házat, meg nagyszüleim is pár kilométerre laktak, de mégis egyedül voltunk effektíve.
2017. aug. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Így simán. Főleg hogy csalàd is megy vele. De belföldre már 2-en is mehetnének
2017. aug. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
En egyedul megyek 1 hetre balatonra es fesztivalra a baratommal akivel 2 eve jarunk ;) 16/L
2017. aug. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%

Azért az nehezen hiszem, hogy pár száz forintból ki lehet hozni egy külföldi utat. Még akkor se, ha sátorban alszotok az árok parton.

Egyébként meg teljesen mindegy, hogy itt ki mit engedne meg, ha a te szüleid nem engednek el. Ülj le velük és beszéljétek meg.

2017. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha van rá pénzem, akkor igen.
2017. aug. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

A 16 éves elmehet dolgozni hogy a költségek x részét állja, mert amugy iszonyat pofátlanság 2-300 ezret elvárni nerre a szülöktöl :)

Akkor engedném ha beszáll ö is a költségekbe, egyébként nem, mert nincs párszáz-ezer (plusz költöpénz meg pénzváltás) forintom csak ugy a semmire.


Azért ez nem a leugrok a Balcsira haverokkal- kategória.

2017. aug. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem, mert nem hinném el, hogy ez pár száz forintból megoldható. Itt valami sántít: Reális infók esetén mérlegelném csak.
2017. aug. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
53%
Szerintem elengedhető, ha megérdemli és nem olyan rossz az anyagi helyzet. Tény, hogy könnyíthető a helyzet azzal, ha munkát vállal és áll valamennyi költséget, ugyanakkor ezt egy ajándékként is kaphatja, ha esetleg akkor tájt van a szülinapja.
2017. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!