Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az a helyzet az exem lelépett,...

Az a helyzet az exem lelépett,2 éve.3 gyerekkel hagyott itt. Semmit nem tudunk rola. Gyerektartást szretném elintézni de nem vette át senki az idézését és nem jelntmeg. Ilyenkor mi lesz?

Figyelt kérdés

2017. aug. 25. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Tessen a néninek megigényelni az állam által megelőlegezett gyerektartásdíjat. Csókolom
2017. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Meglesz a határozat, beadod a végrehajtónak, a többit ő elintézi
2017. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat:) azt lehet tudni hogy végrehajtó mennyi idö után találja meg?
2017. aug. 25. 12:06
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Egyeskenek meg tessék kicsit vissza vennie az arcabol és utána néznie, higy mi a gyermektartasdij állami megelőzésenek a feltétele
2017. aug. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Én ugyan nem az Egyeske vagyok, de utánanéztem és sajnos Kérdez, az első pont alapján nem vagy jogosult a megelőlegezett gyerektartásra:



A GYERMEKTARTÁSDÍJ ÁLLAM ÁLTALI MEGELŐLEZESÉST KÉRHETI a gyermeket gondozó szülő, vagy más törvényes képviselő, feltéve, hogy nem képes a gyermek részére a szükséges tartást nyújtani.



A GYERMEKTARTÁSDÍJ ÁLLAM ÁLTALI MEGELŐLEGEZÉSE AZ ALÁBBI EGYÜTTES FELTÉTELEK FENNÁLLÁSA ESETÉN LEHETSÉGES:


a bíróság a tartásdíjat jogerős határozatában már megállapította , és

a gyermektartásdíj összegének behajtása átmenetileg lehetetlen, továbbá

a gyermeket gondozó családban az egy főre jutó havi átlagjövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének kétszeresét ( ez az összeg 2017-ben 57.000 Ft).



A FOLYÓSÍTÁS IDŐTARTAMA a kérelem benyújtásának napjától az alapul szolgáló ok előrelátható fennállásáig, LEGFELJEBB HÁROM ÉVIG TART.

2017. aug. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: "azt lehet tudni hogy végrehajtó mennyi idö után találja meg?" - attól függ, hol van:)

Ha szimplán elköltözött, de van máshol Magyarországon bejelentett lakhelye, munkája, akkor elég hamar. Ha tudatosan lappang, bejelentés nélkül lakik, dolgozik, beszélt a rokonaival, hogy mit ne mondjanak, akkor esetleges. Ha meg külföldön van, akkor meg kevés az esély, főleg, ha EU-n is kívül.

2017. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de ha így felszívódott, akkor nincs jó munkahelye. Vagyis alig fizetne valamit. Inkább keress jobban fizető munkát. Tudom, mondani, konnyu, de erre a pasira nem szamitanek.
2017. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!