Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudok ebből jól kijönni?...

Hogy tudok ebből jól kijönni? Mitcsináljak?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak 2 évvel ezelőtt elég csúnyán(apu megcsalta anyut és lelépett a nőhöz). Tudni kell hogy nekem apu részéről van 3 báttyám akiket ugye nem zavar a dolog mivel apa pártját fogják meg ugye anyuval sosem voltak olyan felhőtlen viszonyban így nekik tök mindegy hogy apu kivel él. Én viszont végig éltem anyukámmal a szenvedést amit a mai napig nem dolgozott fel hangoztatja a dolgot minden mondanivalója csak apámmal kapcsolatos szószerint ha pl a tévébe ilyen megcsalásos téma van akkor egyből szajkózza apámat vagy legyen szó egy villanykörte cseréről szintén apám van a száján. Ezzel anyu érzéseit próbálom érzékeltetni. A lényeg pedig az hogy apukámmal és a 3 báttyámmal szinte alig találkozom mert szét szakadt a család viszont az ő összejöveteleiken(szülinap névnap stb) ott van apám nője ezért én ezeken nem vagyok ott amit apu is már mondott hogy milyen rossz neki. Azért nem vagyok ott mert úgy gondolom anyukám hatalmasat csalódna és szomorú lenne emiatt. Eddig haragudtam apukámra ezért is nem voltam ott ilyen eseményeken de én már kezdem elfogadni a tényt,ráadásul jövőhéten találkozni fogok a nővel egy családi kajálás alkalmával és nem tudom hogy mit mondjak anyunak vagy hogy adjam elő,hazudni semmiképp nem akarok. Félek szomorú lenne és rosszul esne neki de apám is csak az apám annak ellenére hogy nagyon csúnyán viselkedett anyuval. Nem tudom mit csináljak találkozzak a nővel? Mit mondjak anyának? Ti mitcsinálnátok?

22L



2017. aug. 25. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Te tényleg 22 éves vagy? Ez az iromány mintha egy óvodásé lenne. Miért ne találkozhatnál a nővel? Anyukad tud róla, nem értem, miért haragudni érte?
2017. aug. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Anyukád ezt nagyon túlzásba viszi. Nem normális, hogy még évek után is ezzel van elfoglalva.

Sok házasság véget ér. Ez van. Lépjen tovább.

Nagyon nem fair tőle, hogy ezért nem találkozhatsz apukáddal.

2017. aug. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem apámmal nem találkozok hanem a nővel!! És nem azért mert ő aztmondja hanem mert van bennem olyan hogy eggyüttérzés, empátia akármilyen hihetetlen is. És gusztustalannak tartottam ahogy ezt apám elintézte de már elmúlt az iránta érzett haragom de látom hogy anyámnak még mindig fáj. De igazad van 1# inkább a tini kategóriába kellet volna tennem mert ott nem ilyen rossz indulatúak az emberek.
2017. aug. 25. 19:12
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, gondolj bele, hogy a 3 "báttyád" miért nem szívleli anyádat?

Mert az ő anyjuk ugyanazt élte át anyád miatt, amit anyád most más miatt.

Ha nem ez lenne a történet, akkor a 3 bátyád viselkedése nem magyarázható.

Sajnos a karmának az a természete, hogy visszaüt.

2017. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3: De azért nem találkozhatsz apukáddal családi eseményeken, mert ott az új párja is.

Egyébként meg ez már nem empátia. Egy egészséges felnőtt ember nem viselkedik így két év után. Anyukádnak szerintem orvoshoz kéne mennie. Vagy most már egész életében keseregni akar?? Nem halt meg senki, senkinek nem lett semmi baja. Csak már nem az a párja, aki volt. Ez elég gyakori.

2017. aug. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi ebbe a gond?

Azzal hogy egy összejövetelen találkozol vele, nem az hogy puszihaverok lesztek, vagy hogy "elárulod" anyukád... Nincs ebbe semmi ördögtől való

De attól hogy apád vele van, még nem kell utálni, sőt lehet hogy egész jó fej

2017. aug. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menj, talalkozz a novel is. Figyelj, mar meg eve egyutt vannak.

Ha meg csak fel eve lennenek egyutt, mondhatnad, hogy nem akarod meg megismerni, tul korai, nem biztos, hogy egyutt maradnak.

De mar eleg ideje egyutt vannak ahhoz, hogy ne mondj ra nemet.

Csak mert talalkozol a novel is, attol meg egyutterezhetsz edesanyaddal. Nem kell, hogy az uj no es te baratnok legyetek, kezeld csak ugy, ahogy apad egyik ismeroset, baratjat is kezelned. Ne legyel flegma, viselkedj normalisan, meg mosolyoghatsz is ra, ettol meg nem lesztek automatikusan baratnok.

2017. aug. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmennék a helyedben. Anyukád viselkedése nem normális, undorító. Engem is egyedül nevelt fel az anyám, de volt annyi esze, hogy nem szidta apámat a gyereke előtt. Orvoshoz kéne mennie.

Apád részéről pedig az a szégyen, ha ő nem is látogat, és nem találkozik veled kettesben, csak azt várja, hogy te menj hozzá.

2017. aug. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sztem menj el és nyugtasd meg anyukàdat hogy csak jössz és méssz .Amugymeg életed végéig nem csinàlhatod ezt hogy csak azért nem talàlkozol a mostohaanyàddal mert anyukád még nincs túl a dolgokon.Sztem anyukàd részéről ez önzőség nem bàntani akarom de ha még nem is mondja hogy ne menj akkor is érezteti veled hogy neki mijen rossz és hogy neki ez mennyire fáj.Ideje lenne elküldeni szakemberhez mert ez nem fog vàltozni addig.
2017. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!