Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkednek így a szüleim?

Miért viselkednek így a szüleim?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, egyetemista. Már lassan egy éve van barátom akivel nagyon boldog vagyok. Nyaralni szeretnénk menni egy hétre de a szüleim egyszerűen nem akarnak elengedni. Nem lepődtem meg mert szinte sehova se engednek el, és ha igen akkor is max 9ig. Hiába beszélek velük hogy már felnőtt nő vagyok, nem érdekli őket. Soha nem volt semmi baj velem, hogy ilyeneket megtiltsanak nekem. A testvérem 26 éves és vele is ugyan ez a helyzet. A tanácsotokat kérem hogy mégis még mit mondhatnék nekik hogy ne tiltsanak meg mindent.. Már nem vagyok gyerek, tudok vigyázni magamra, de ezt nem értik meg. Kérlek segítsetek,hogy beszélhetném meg ezt velük?
2017. aug. 27. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
22 éves felnőtt vagy, menj el. Éldd az életed.
2017. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tessék lázadni, megvívni a "harcokat", vállalni a konfliktust és a vitákat.

Ezen már tiniként át kellett volna esni.

Testvéred meg már közelebb vagy a 30-hoz, mint a 20-hoz. Ne legyen már ilyen béna.

2017. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Utáljátok ezt a választ, mégis az a válasz, hogy költözz el. Nem tekintenek titeket felnőtt emberbernek. Kb, tinikorban ki kellett volna harcolni a függetlenséget és feszegetni a határokat.
2017. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez huszonévesen miért kérdés? Ők fizetnék a nyaralást? Fogjátok magatokat, és elmentek nyaralni. A testvéred is érdekes, hogy közel a harminchoz még szülők parancsolnak neki...
2017. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Azért viselkednek így, mert ti 22 illetve 26 évesen még mindig otthon laktok a tesóddal, a szüleidtől függtök teljes mértékben, és úgy viselkedtek, mint a gyerekek.

22 éves vagy, de nem felnőtt. A tesód sem az. Neki már otthon sem kéne laknia, nemhogy engedélyt kérni, hogy elmehessen valahová...

2017. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Költözz el . Mamahotelnak vannak szabájai amit be is tartatnak ....
2017. aug. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ők tartanak még el? Mert ha tőlük kell pénzt kérni a nyaralásra, akkor természetesen mondhatnak nemet és azt el kell fogadnod. De ha már el tudod tartani magad, a saját pénzedből akarsz nyaralni, akkor nem értem a problémát. Ilyen korban már nem kell engedélyt kérni, legfeljebb bejelenteni, hogy ekkor és ekkor megyünk a barátommal nyaralni.
2017. aug. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha nem az ő pénzükből mennél nyaralni, akkor nem kell engedélyt kérned. Bejelented, hogy ekkor és ekkor elmész egy hétre nyaralni a barátoddal, és el is mész.

Ennek persze lehet olyan következménye, hogy azt mondják, akkor költözz el és éld önállóan az életedet, tartsd el magadat.

Ezt kell mérlegelni.

2017. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lol
2017. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elbirom kepzelni ahogy 22 evesen ott allsz es megkerdezed : "elmehetek a baratommal egy hetre nyaralni?"


Te jo eg!!

Felnott no vagy, legy mar onallo. Keress munkat ha nem dolgozol, tarsd el magad, koltozz el es akkor nem kell kerdezkedni..

Ameddig otthon vagy es mindenben engedelmeskedsz addig gyerekkent fognak kezelni akkor is ha 40 eves leszel.

Szedd ossze magad es eld az eleted!

2017. aug. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!