Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el az anyámnak,...

Hogyan mondjam el az anyámnak, hogy túl nagy terhet tesz rám?

Figyelt kérdés

Egyszerűen minden sz@rt (már bocsánat),beszervez nekem.Beíratott az iskolában:matek szakkör,latin szakkör,röplabda

És még külön tanárhoz:nyelvtan korrepetálás,matek korrepetálás,angol korrepetálás heti 2x,német korrepetálás,és még gondolkozik valami kézműves foglalkozáson

De egyszerűen nem bírok min. 6 óra(mindennapos tesivel)+valami szakkör a suliban+25 perc buszút haza,után még korrepetálásra is menni!Úgy,hogy közben a takarítás nagy részét is én végzem itthon,plusz én sétáltatok kutyát!Amit pedig külön nem értek,hogy miért akar ennyi tanárhoz járatni,amikor mindenből ötös lettem év végén?Angolból,nyelvtanból kitűnő.Ha pedig megemlítem neki,hogy én nem szeretnék járni,a válasz:Más gyerek örülne,ha ennyi magántanárhoz íratná be az anyja!Neked ebbe nincs beleszólásod,úgyis az lesz amit én mondok!Most hagyd abba az ellenkezést,vagy nagyon megjárod!

Egyszerűen nem marad időm élni!Mert persze tanulnom is kell,nem elég átvenni annál a mértéktelen sok tanárnál!És a helyzetet még fokozza,hogy azért nem vagyunk gazdagok,de kiszámoltam,és csak az angol korrepetálás lenne 128.000Ft fejenként,plusz a többi hülyesége!És hárman vagyunk testvérek.Hogyan lehetne elmondani neki,hogy nem akarok,és nem is tudok,ennyi hülyeségre járni?Egy csomó ráadásul hétvégére esne.Egyszerűen fizikaillag sem fogom bírni...13/L



2017. aug. 30. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehogyan, majd ha romlanak a jegyeid, mert a sok szar miatt nem tudsz tanulni, rájön.


Vagy beszéljen vele családtag, bár ilyen embernek kb. mindegy, mit mondanak.

2017. aug. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukám is ilyen volt és ugyan ezt csinálta velem ennyi idősen. Semmi beleszólásom volt és erővel elvittek ha kellett. Először is tanácsolom hogy beszéld meg vele normális hangnemben és szép hangon. A hiszti csak rosszabbat idéz. Ha csökönyösködik pedig csak simán ne menj és kész. Ha elráncigálnak akkor ott kell a tanárnak megmondani hogy ők beszéljék le szüleid mert nem akarod. Sok kitartast ;)
2017. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki hogy nem bírod, nem marad időd élni se, és nem érdekel ha megjárod akkor se mész el. Ha erre se kapcsol akkor tényleg ne menj el a hülyeségeire. Mondjon amit akar
2017. aug. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De ha ötös vagy belőle, akkor miért kellene korrepetálásra járnod? Anyád érdekesen gondolkodik, az biztos. Szerintem egyszerűen ne járj be a szakkörre, aztán majd rájön, hogy nem eröszakolhat mindent rád.
2017. aug. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam megbeszélni vele,szép hangnemben,ahogy tanácsoltátok.A vége az lett,hogy önző disznó vagyok,mert ennyire sem vagyok képes az ő boldogságáért.És hol az én boldogságom?Kijelentette,hogy humán szakra kell majd járnom,utána pedig orvosira.Csak azért,mert nem akarok erre a sok szarra járni...


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2017. aug. 30. 18:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

dehogy kell arra járnod

amikor ott lesz a helyzet, megtagadod

megteheted

egyetembe meg végképp nem szólhat bele

ha nem sikerült megbeszélni szerintem simán ne menj el erre a sok hülyeségre

ismerek olyan embert, akire az anyja ráerőltetett egy nehéz gimit, pedig ő nem akart oda menni

a vége az lett hogy 10. végén majdnem mindenből megbukott és otthagyta az iskolát, 17 évesen elment dolgozni

ne hagyd hogy rádkényszeritsék mert te is igy járhatsz

2017. aug. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne engedj a zsarolásának, ne hagyd hogy kényszerítsen!

Ha egyedül nem boldogulsz, kérj segítséget tanárodtól, akár többtől is, akiben bízol, hogy segít. Neki is mondd el ezeket.

Ha ez sem működik, menj el a hozzátok tartozó családsegítőbe, gyámhivatalba. Ott mondd el problémádat, vagy az ottani pszichológusnak.

Anyádnak mi a végzettsége? Ő is egyetemet végzett, orvos? Mert ha nem, hogy kényszeríthet vele téged? Bizonyítsa ő be a saját életében, mire viszi! Vagy szokott az lenni, szülő szeretett volna lenni valami, mondjuk orvos, de lusta volt tanulni, nem vették fel, buta volt, stb.és a gyerekével kompenzál!Ha ő is sokra vitte, akkor sincs joga kényszeríteni téged.Ez a te életed, nem az övé.

2017. aug. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is pontosan ezt akarom elmagyarázni neki,de végig sem hallgat!Mindig dolgozik,nővérem szerint azért irat be minket ennyi sz@rra,hogy ne legyen olyan feltűnő,hogy nem foglalkoznak velünk a szüleink...
2017. aug. 31. 10:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántásból írom, de humán szakról r*hadt nehéz lesz orvosira menni...
2017. szept. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem rosszul fogod fel... nem azért írat be Téged ennyi mindenre, mert nem akar veled foglalkozni, hanem azért mert bírod, mert terhelhető vagy. Ez egy nagyon jó dolog! Persze a Te szemszögedből ez most máshogy jön le, de 10 év múlva hálás leszel érte. Ez nem a levegőbe bölcselkedés, én ezt végig néztem élőben. A hugom ugyanezt az utat járta végig. Anyám - bár mi sem voltunk gazdagok - korepetáltatta, képeztette még zenére is meg minden hülyeséggel terhelte ahogy tudta. A hugom most orvos az egyik kelet-Mo -i kórház kardiológiáján. Sikeres, ambíciózus ember lett, ismeri a korlátait és sorra veszi mai napig is az akadályokat. Soha nem lesz gondja semmire az életben, mert biztos az anyagi háttere. Bár én is ilyen terhelhető lettem volna...


Kedves kérdező, nyugodj meg és gondold át többször, próbáld meg érettebben megközelíteni. Ez a Te érdeked. Én úgy gondolom, hogy anyukád csak jót akar.

2017. szept. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!