Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el anyámnak,...

Hogyan mondjam el anyámnak, hogy lehet, hogy beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Tekintsünk el egy pillanatra a klasszikus depis tinitől. Nekem tényleg nincsenek itthon olyan problémáim amitől "szomorú" legyek. (Anyám néha túlzás nélkül egész nap alszik az altató miatt, gyakran iszik, nevelőapám segédkezik benne, húgomat, hogy ne lássa el kell vinnem otthonról, bátyám olyan helyen van ahol minden percben féltem az életét, mamám nem akar minket látni, barátaim elhagytak mert folyton magamba vagyok fordulva és nem lehet velem normálisan beszélni)

Ezek olyan dolgok amik bármelyik családban előfordulnak de én úgy érzem egy gyenge szar vagyok. Ma pl majdnem elájultam, nem kaptam levegőt, reszkettem, hánytam és sírógörcsöm volt egy kutyaszar miatt a szőnyegen. XD azthiszem olyan volt mint egy utolsó csepp a pohárban. De ez nem lenne baj, a bajom a gyomorgörcs ami 0-24ben van. Azt egyszerűen nem bírom már. Hányingerem van, reggel felkelek és ahogy telik a nap egyre erősebb, úgy hogy este már mintha egy turmixgép lenne a gyomromban és ez szétörli az idegeimet és a kapcsolataimat a környezetemmel.

Azt akarom, hogy valaki segítsen. Tudom, hogy nem normális a reszketés meg a gyomorgörcs és kell legyen megoldás rá. Akármit beszedek, tényleg, csak múljon el. De egyedül nem tudok orvoshoz menni. Szerintetek szóljak erről anyámnak? Mi van, ha nem veszi komolyan, mert nem testi betegség mint egy sérülés?

17/l



2017. júl. 11. 09:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
17 éves vagy, miért nem tudsz egyedül orvoshoz menni?
2017. júl. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha jól tudom, 16 éves kor felett egyedül is nyugodtan elmehetszz orvoshoz.

Én amúgy a sulis pszichodokihoz mentem, aki aztán továbbküldött.

19/l

2017. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Már miért nem tudnál egyedül orvoshoz menni?

Kérd az iskolapszichológus segítségét, vagy ha olyan nincs nálatok, akkor az osztályfőnöktől vagy egy másik tanárodtól kérj segítséget, hogy hova fordulj.

2017. júl. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 vantel ***** válasza:
74%

Ez nem általános családi helyzet, beavatkozást igényel!

Ebben a környezetben sosem leszel egészséges!

Nagyon gáz a családod.

Akkor leszel egészséges ha kelemes környezetben élsz.

2017. júl. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Elfogadhatatlan körülmények között élsz, azok alapján, amit leírtál. Mint többen is mondták, fordulj ezzel a problémával valakihez, akiben bízhatsz és segíthet, például tanárok, pszichológus, de valakitől mindenképpen kérj segítséget!
2017. júl. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Az iskolaigazgatódnak meséld el, és kérd meg, hogy intézze el neked a kollégiumot. Lehet, hogy kell a szülői beleegyezés, de egy igazgató elég tekintélyes személy kell, hogy legyen ahhoz, hogy ezt elérje. Az önkormányzat gyámügyi osztályához is bemehetsz, mert ami nálatok történik, az gyerekkorú veszélyeztetése. Dehogy fordul elő bármelyik családban! Te nem beteg vagy, hanem a környezeted testi tüneteket okoz. És sürgősen ki kell belőle lépni, mielőtt tényleg megbetegszel. Érettségi után szintén függetleníteni kell magadat, különköltözni.
2017. júl. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem súlyos pánikbeteg lehetsz, de jelenlegi állapotodban nem kérdés, hogy muszáj orvoshoz fordulnod és minél előbb! Nem megoldás, ha "akármit beszedsz", sőt! nagy eséllyel csak rontasz a helyzeteden! Miért nem tudsz egyedül orvoshoz menni? Vagy valaki olyannal megosztani a problémádat, aki el tud igazítani, merre indulj és mit tegyél az egészséged javulásáért? Anyádnak hiába szólsz: ilyen hozzáállással csak nehezítene a helyzeteden. Viszont ne várd meg, míg jobban elmélyül és állandósodik a problémád! Jó esetben még egy esetlegesen kikezelhető állapotban vagy.

Nagyon nehéz helyzetben vagy--egészségügyi állapotodtól függetlenül is. De sem most, se később, amint magadra maradsz, senkire nem számíthatsz, aki tehetne érted.

Mielőbb orvos szakvéleménye, és addig be ne vegyél semmi bogyót, amíg nem a számodra felírt tablettákat kapod!

Akinek komolyan kell venni magát, az te vagy: senkire ne várj! Ha elhagyod magad, illetve féldrogokhoz menekülsz, úgy előbb kerülsz hasonló helyzetbe, mint anyád, minthogy megtudd, mit tehetsz a maradék egészséged megőrzéséért vagy a testi-lelki tüneteid enyhítéséért! Ugyanis--ha jól értettem--már "testi" tünetekben is megmutatkozik a lelki állapotod !

Hanem mégis jobban jársz, ha a szüleid, rokonaid "segítsége" nélkül keresel megoldást, kiutat! Vedd komolyan magad, ha már a körötted lévők alkalmatlanok erre: sürgősen keress segítséget!

Sok sikert hozzá és kérlek, írj majd, mire jutottál !

2017. júl. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
"Ezek olyan dolgok amik bármelyik családban előfordulnak" Nem, drága. Ezek nem. Fordulj kérlek a saját es a kishugod érdekében segitsegert. Ne rokkanjatok bele... Akar a gyerekorvosnak mondd el. (elmehetsz egyedül is)
2017. júl. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
Dehogy súlyos pánikbeteg, egyetlen egy pánikrohama volt. A gyomorgörcs nem pánikbetegség! Nem orvosi eset, hanem szociális! Ki kell lépni ebből a környezetből, és rögtön megszűnnek a tünetei. Nem betegségtudatot kelteni, gyógyszerekkel elnyomni a tüneteket, azokra rászokni és ottragadni!
2017. júl. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem beszélem jól az itteni nyelvet (nem magyarországon élek) és anyám az egészségügyben dolgozik, ezért gondoltam jobb rálátása és több lehetősége lenne hogy segítséget kerítsen. De talán pont azért nem tenné meg, mert akkor kiderülne az itthoni helyzet. Ha a mai meg pánikroham volt akkor azthiszem pár hónapja volt már részem benne. Kettő még mindig nem pánikbetegség, tudom, de akkor ez azt jelenti, hogy a környezet okozza. Köszönöm a válaszokat, mostmár kicsit reálisabban látom...
2017. júl. 11. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!