Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha gyereketek...

Mit tennétek, ha gyereketek megbukna gimiben,9-10. osztály körül?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel mindkettő esetet:

1. Azért bukott meg, mert buta, hiába tanult nyáron rá, nem ment át a pótvizsgán.

2. Azért bukott meg, mert lusta, semmit sem készült, pedig nem lenne h*lye.

Megfosztanátok valamitől őket? Mondjuk szobafogság, napi 1-2 óra telefonozás max meg ilyenek.


2017. szept. 1. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Én a 2. Eset miatt buktam meg 10.ben és ismeteltem....

Nem kellett büntetni, mert én nagyon szegyeltem magam, és a legnqgyobb büntetés az volt amikor a volt osztálytársak mar érettségiznek, én meg még a 11.ben szivok.... ismétlés után már jól tanultam.

2017. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Nem mindegy? Einstein is megbukott a suli nudli, a valós tudást másban mérik fiam!
2017. szept. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Add neki od az "én vagyok Malala" című könyvet olvassa el és változni fog a véleménye egy életre.

+nézzetek meg közösen a youtubon videókat, jó sok mélyszegénységben élő családról van fent interjú stb.


Èn ezek miatt kezdtem el tanulni. Malala miatt baromira átértékeltem az életem.Pedig elötte én is baromi lusta voltam. Most vagyok 11.es.

16/L

2017. szept. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Mi értelme a büntetésnek, nem elég büntetés neki, ami törtenik?

Vannak akik büntetésböl ászok, de semmit nem nyer vele a gyerek.

A család nem kikepzötabor

2017. szept. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

A 2. esetben valóban eleve büntetés, hogy az osztálytársai mehetnek tovább, ő pedig lekerül az alsóbb osztályba. Ráadásul nagyon ciki.

Egy bukás után elbeszélgetnék vele, de ha többször megismételné, és tényleg magasról tenne rá, csak azt várná, hogy betöltse a 18-at (vagy már csak 16?) és ne kelljen bejárnia, és eszében sem lenne elvégezni az iskolát, akkor sem büntetném... csak simán repülne otthonról.

Az 1. esetben pedig elvinném kivizsgáltatni, mert ha valaki annyira buta, hogy tanul, de nem tudják átrugdosni a pótvizsgán sem, akkor valószínűleg szellemileg visszamaradott vagy egyéb rendellenessége van. Egészséges ember össze tudja kaparni a kettest bármiből, minimális tanulással.

2017. szept. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

2: Einstein nem bukott meg, de mindegy.

Köszi a válaszokat! :)

2017. szept. 1. 19:15
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

2 osztálytársam most bukott meg a 10-es anyagból, tavaly meg egy másik osztálytársunk a 9-esből. 2en matekból (az egyik most másik tavaly), ők többnyire nem értik. Aki most bukott meg az eleve nem egy lángelme, ki is iratkozott inkább megy a palijához mosni, főzni, takarítani, szül egy pár puját oszt megy a segély. A másik matekos kicsit lusta is volt, meg nem értette de amúgy a politikai helyzetről olyanokat beszél, hogy a tanárok is néznek.

A másik aki most bukott meg lusta volt, angolból bukott, a tanár meg is mondta, nem engedi át. Úgy is lett. Úgy volt visszamegy a volt sulijába, de a szülei nem engedték, itt maradt a haveri körében. Tavaly szintén pótvizsgázott akkor irodalomból, ott átment.

Egyik esetben sem örülnék, az első pontnál csak magamat hibáztatnám, hogy nem segítettem neki tanárt keresni.

A második esetben annyiban látnám a hibám, hogy nem figyeltem oda rá. Telefon max telefonozásra, arra is örüljön, hogy megkapja.

2017. szept. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Az első esetben nem büntetném, hiszen ő megtett mindent csak rosszul jött ki a lépés. Viszont szeptembertől keresnék neki magántanárt az adott tárgyból.


A második esetben büntetném, mivel lusta volt hogy teljesítse a kötelességét, így én is lusta leszek hogy teljesítsem felé az alapvetőn felüli követeléseket. Tehát nincs zsebpénz, nincs hétvégi buli, internet pedig napi két óra, csakis tanulásra, a gépét is kihoznám a nappaliba. Ha javulnak a jegyei két hónap után leülnék vele újratárgyalni. Ha addig nem javul, a következő tárgyalás félévkor lenne.

2017. szept. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár szerencsére nem buktam meg, de pótvizsgáznom kellett kémiából. Az okok vegyesek voltak, én is lusta voltam, nem is értettem és a tanár is szemét volt (tényleg, végül ki is rúgták a suliból). A szüleim egy percig sem büntettek, kijelentették, hogy magamnak tanulok és én döntöm el, akarok-e égni szeptembertől az osztálytársaim és a tanáraim előtt. Nagyon közömbösek voltak, de nálam pont ez tette meg a hatását, hogy rájöjjek, valóban a saját érdekem a tanulás.
2017. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Einsteon sosem bukott a neten keresd ki a bizonyítványait. Tizenêvesen ment egyetemre. Legenda a lustaságot igazolni vágyóknak.
2017. szept. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!