Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti engednétek, hogy jogra...

Ti engednétek, hogy jogra menjen a gyereketek?

Figyelt kérdés

Ki se hagyják szólni. Nyilván a támogatásuk nélkül nem tudnék mit kezdeni ott, dolgozgatni lehet, de magamat eltartani lehetetlen. Tesómnak albérletet is fizetnek és támogatják.

Vagy adjam be és lenyugodnak majd? Tudom még van félévem, de ez. Anyám azt szerette volna, ha orvos leszek vagy gyógyszerész, azóta emberszámba se vesz. Azt hiszik csak egy tanulógép vagyok, aki mégcsak le sem betegedhet soha.

A ponthatár mindenhol ugyanannyi. Ha nem vesznek fel így jártam.


2017. szept. 3. 15:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Persze, hogy engedném, ez az ő élete, ő döntése. Azt is engedném, hogy ne szerezzen diplomát, mert anélkül is lehet élni.

Ilyet sem hallottam még, hogy nem engedik a jogot, ami azért mindig is tiszteletreméltó végzettség és hivatás volt...

2017. szept. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%

A ponthatár mindenhol ugyanannyi


Szerinted a 460 (pl elte), 480(Debrecen), 463 (Miskolc), 465 (Pécs), 462 (Győr), 467 (Pécs) ugyanannyi? ÉS ezek csak az államis nappalis ponthatárok... A többi finanszírozási és képzési forma pont ennyire változatos...

2017. szept. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Központilag húzzák ki, előre, ami 460 pont. Szóval, ha ezt nem érem el, akkor max. költségtérítéses lehetek.

Az egy-két pontos eltérés a jelentkezők száma miatt lehetséges.

2017. szept. 3. 15:14
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Nehezen fogsz jogszabályt értelmezni.

A központi azt jelenti, annál nem lehet alacsonyabb. MAgasabb bárhol, bármennyivel. Ezért is nem ugyanannyi mindenhol, lásd fent az idei ponthatárokat. A 20 pont az nem 1-2...

2017. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem engednének jogra, mert se írni se fogalmazni nem tudsz, és ezek elég fontosak ezen a pályán!
2017. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Legyél kedves idézni, hogy hol vétettem helyesírási és/vagy fogalmi hibát?

Háromszor átolvastam és egy kimaradt vesszőt találtam csak.

Javítva: Ha nem vesznek fel, így jártam.

Egyébiránt nem szeretnék a Debreceni Egyetemre felvételizni, ahol 480 pont volt a ponthatár. Csak tájékoztatásul közlöm, hogy a 480 pont az utolsó felvett hallgató pontszáma volt. Mivel több államilag támogatott hely lett meghirdetve, mint amennyit fel is vettek, ha én 463 ponttal felvételizek, engem is felvettek volna. Míg 459-el nem, csak költségtérítéses képzésre.

De komolyan a ponthatárokon vitatkozunk? Nem ez volt a kérdés.

2017. szept. 3. 15:26
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem itt az embereket, miért kell beszólni a kérdezőnek, nem a ponthatárokról érdeklődött. Emberek... miért kell mindenben a hibát keresni?

És a válaszom, igen, elengedném a gyerekem. Nem a szüleidnek kell dönteni arról, hogy mi legyen belőled.

2017. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Nemcsak hogy engedném jogra, hanem én is azt szeretném, hogy jogász legyen, persze most 3 hónapos, szóval nem most megy egyetemre. A jogász jó szakma, megbecsült és sokat lehet vele keresni, de ha nem vagy benne tehetséges és nem leszel sztárügyvéd akkor is simán el tudsz helyezkedni vele valahol.
2017. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Én próbálnám rábeszélni olyan szakra, amivel el is tud helyezkedni és nincs túlképzés belőle.
2017. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó előtti, ezelőtt 5-6 évvel még tényleg így volt de most már rengeteg munkanélküli jogász van, nem tud felszívni annyit a szféra mint ahányan végeznek. Évfolyamtársaim jogról: 23an végeztek az adott évben és 3 tudott elhelyezkedni a szakmájában.
2017. szept. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!