Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen logikus magyarázt van...

Milyen logikus magyarázt van rá erre a reakcióra?

Figyelt kérdés
Van egy 8 év körüli kislány aki bántja a semmiért a 18 éves bátyját. Ilyenkor a szülő engedi a kislánynak és a nagyobbat szidja le. Például a semmiért elkezd ordítozni Annácska mert olyan kedve van és a szülő elkezdi leszidni a nagy gyereket pedig ő semkit se csinált. (Igen tudja hogy a kicsi a rossz) Meg a másik hogy nem engedik megvédeni magát a nagyobbikat. Van erre valami magyarázat? Mert én semmi logikát nem látok benne max hogy jobban szeretik a kicsit mint a nagyot.

2017. szept. 3. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
a szülők gyökerek, és ne csodálkozzanak ha a nagy úgy lelép az első lehetőségnél hogy vissza se néz többet.
2017. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Jobban szeretik a kicsit.


Én mondjuk a nagy helyében szájon kpatam volna a tesót, nekem ne ordítson.

2017. szept. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
A nagy féltékenykedik és nem tudja megvédeni magát. Nekem ennyi idősen 10 kistesom is lehetett volna, sosem voltam otthon, és nem foglalkoztam dedósokkal.
2017. szept. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2-es nem lehet neki mert mindentől eltiltják és lekorlátozzák.
2017. szept. 3. 17:37
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
18 évesen akkor korlátozzák, ha hagyja. Ha tényleg ilyenek a szülei, menjen el dolgozni és sz@rja el őket szó szerint.
2017. szept. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj, hogy ezzel a viselkedéssel a kicsibe azt nevelik bele, hogy a saját bűnéért másokat lehet hibáztatni, felelősségre vonni. Majd simán el fog követni súlyos vétkeket életében és csodálkozni fog később, ha őt fogják miatta leoltani, nem másokat. Sok pofont fog még később kapni a kicsi - immár nagyként.


A nagy meg el fog menekülni onnan, kivéve, ha túl békés természetű, akkor meg lesz@rja.

2017. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Akkor módosítok:

- szájon kenném, és utána összeszedném a zsebpénzemet és lelépnék otthonról


Ennyi, az idióta hülyegyerek húgom nehogy már tönkretegye az életemet.

2017. szept. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is szájon vágnám azt hiszem... legalább lenne miért szidniuk a szülőknek :-)


Így is, úgyis a nagy a hibás, akkor meg nem mindegy, miért szidják?

2017. szept. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
A nagytesó majd teker magának egy dzsót, aztán röhög az egészen...
2017. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Ha a kicsit jobban szeretik, az még nem ok erre. Attól még normális viselkedésre meg kellene tanítani.


Feltéve, hogy szülők nem hülyék:

1. Túlféltik és emiatt nem engedik korlátozni, megfegyelmezni.


2. Vagy valamit kompenzálni akarnak (ha pl. volt egy meghalt lánytestvér előtte vagy az egyik szülő elvesztette a gyerekkorában a lánytestvérét).


3. Valamiért megingott/nem is volt az idősebb testvérnek szavahihetősége. Emiatt nem hiszik el a kisebbik vétkességét. Vagy csak a nagyobbat így büntetik valamiért.


Hosszabb távon ezért a kisebbik testvér fizet meg a rosszabb társas kapcsolatok révén. (feltéve, hogy egészséges, nem meghunyászkodó vagy sérült emberekkel akad össze).

2017. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!