Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mennyire normális ez...

Szülők, mennyire normális ez az állapot?

Figyelt kérdés

Fiamnak első barátnője a lány, aki az éjszakák kivételével szinte minden időt nálunk tölt. Nyári szünetben reggel megjelent, s mivel a közelben laknak este 10 felé ment haza. Most majd suli után jön, és estig itt. Ki is jelentette, hogy neki "ez" a családja. Itt eszik, nyáron még itt is fürdött. Már finoman kérdeztem tőle, hogy a szüleit nem zavarja-e, hogy mindig itt van, őt az nem érdekli, meg a szülőket se-válaszolta. Engem idegesít, hogy lazán benyúl a hűtőbe, vagy kiküldi a fiamat nézze meg, van-e benne édesség... Most meg kijelentette, jövő héten, ha megyünk családilag (több gyerekünk van, kisebbek is) az állatkertbe jön ő is.

Nem akarok házsártos lenni, talán ha szerényebb lenne, nem is zavarna ennyire az állandó ittléte, bár már a lányom is megkérdezte, hogy most már mindig itt lesz?



2017. szept. 3. 21:15
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
15 évesek mindketten.
2017. szept. 3. 21:16
 2/29 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem normális. Miért engeded a fiadnak, hogy ilyen sokszor vendéget fogadjon?
2017. szept. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, ezt te is jól tudod. A kislány nem otthon van, mert ő épp a fiad kis barátnője épp. Beszélgess el a fiaddal és akár a lány szüleivel, bár valószínű őket nem érdekli. Más nem, igenis zavard haza a kiscsajt.
2017. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%
Az attól függ, hogy titeket mennyire zavar. Az én 17 éves fiam szintén 17 éves barátnője kb. háromszor jön egy héten, teljesen összevissza - ahogy a diákmunkájuk, egyéb dolguk kijön - van, hogy itt van két-három napot is. Mondjuk iskolaidőben inkább csak péntek-szombat este, hétköznap nem engedik a szülei. Engem egyáltalán nem zavar, hogy a hűtőbe nyúl, sőt, rég megmondtam neki, hogy itthon van itt is, ha éhes eszik, ha álmos alszik, nem vagyok a dajkájuk, elég nagyok, megtalálnak mindent. Van saját polca az egy-két ruhájának, van papucsa, lakáskulcsa, ha úgy jön ki, hogy a fiam elmegy reggel melózni, meg mondjuk én is, akkor nem kell ezért korán kelnie, ha felébredt hazamegy. Ennyi. Mondjuk én kedvelem a kiscsajt, igazi nagyszájú, tűzrőlpattant lány. A fiamat is szeretik a lány szülei, csak ott nem alhatnak, mert nem olyan a ház kialakítása (nem külön bejáratú szobák). Van, hogy a kislány korábban ébred mint a fiam, kimegy a konyhába, csinál magának melegszendvicset, kajál, visszamegy, tévézik, szóval úgy normálisan élünk, mintha eggyel több gyerekem lenne. Ha vásárolok, úgy veszek joghurtot, csokit, stb., hogy természetesen neki is legyen. Két éve együtt vannak, szóval engem az idegesítene bazira, ha nekem kellene ugrálnom és kiszolgálnom ha éhes, szomjas.
2017. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

Hasonló problémánál én leültem a fiammal, és megbeszéltük, hogy mennyit lehet nálunk a barátnő, és milyen keretek között. Hétköznap minden második napon, este 6 után, ha már mindenki végzett a leckével, tanulással, legfeljebb este 9-ig, az ő szobájában. Hétvégén csak az egyik napon, vagy szombat, vagy vasárnap, ebéd után. Ha délelőtt is akarnak találkozni, házon kívül lehet. Családi programra, étkezésre én hívom meg, ha úgy döntünk, de természetesen ha nálunk van, egy szendvicset sajnálok tőle, amennyiben a fiam elkészíti neki, vagy közösen csinálják. Annak természetesen semmi akadálya, hogy a fennmaradó napokon a fiam legyen náluk, hasonló időbeosztással.

Ez az én példám, csinálj olyan időbeosztást, ami nektek megfelel. Azt javaslom, ülj le a gyerekkel, és egyezzetek meg, ő pedig továbbítsa ezt a barátnőnek. Vagy te mondd el kettőjüknek, miután a fiaddal megbeszélted. A jövőre nézve se árt, ha már most lefekteted a szabályokat.

2017. szept. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
*nem sajnálok:-)
2017. szept. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet, hogy állami gondozott a leányzó? Azokról hallottam és tapasztaltam hasonlót. Ha nem akkor is valami oka van, hogy azt mondja, nem érdekli mit mondanak a szülei és a szülőket se, hogy mit tesz Ő, meg hogy "ez" a családja. Rá kell szólni a lányra. Ennyire ne érezze otthon magát egy vendég!
2017. szept. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem állami gondozott, ismerem a szüleit, ők úgy vannak hogy "jó helyen van a lány".

Első barátnő a háznál, azért vagyok ilyen határozatlan, no meg azért, mert nekem kevésbé szimpatikus, és nem akarok érzelmi szempontból dönteni.

Biztos, hogy fogok vele beszélni, de attól félek, ha megkérem, hogy ne jöjjön az állatkertbe, akkor a fiam se fog jönni szolidaritásból. Nem egyszerű...

2017. szept. 3. 21:52
 9/29 anonim ***** válasza:
37%

Nem korai még 15 évesen ez? Már maga az, hogy kapcsolata van, de ez meg még rosszabb.

El kell tiltani őket, azt kész.

2017. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%
Mármint... Nem egymástól, csak az ilyen gyakori és hosszú találkozásokat. Rosszul fogalmaztam.
2017. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!