Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ebből lehet kiút?

Szerintetek ebből lehet kiút?

Figyelt kérdés

Három gyermekünkkel átmenetileg a szüleimhez kellett költöznünk, kb. fél évről volt szó, egy hónappal tovább tartott, mint terveztük. Kicsik (6, 4, 2 évesek)

Apám egy önző, piás, agresszív disznó. Engem, míg velük éltem próbált teljesen tönkretenni, de nem sikerült neki. Fizikailag ritkán, de bántalmazott, inkább a lelki agresszió volt nagyon sok és undorító. Csoda, hogy normális ember lett belőlem. Csodálatos ember a férjem, szeretjük egymást, remekül kijövünk és imádjuk a gyerekeket. Én megúsztam, azonban anyám nem. Az évek hosszú során teljesen kicsinálta, anyámnak semmi önbecsülése, egy csicska, egy szolga. Állandóan megalázza, ugráltatja, úgy beszél vele, mint egy kutyával. Apám egy alsógatyát sem képes magának elővenni, azt sem tudja hol van... Ilyen szinten vannak. Egy pohár vízért sem megy el magának.

Természetes, hogy anyám idegeinek annyi lett. Ő is iszik minden este, 4 sört, arra rádobja a xanax-ot.

Azt hiszem soha nem voltam rossz gyerekük. Egyetemre jártam, mialatt dolgoztam és eltartottam magam. NEm hoztam soha szégyent a fejükre, mégis rossz vagyok nekik. Nem bírnak elviselni, sem anyám, sem apám. Anyám nem bírja hogy a gyerekek szétpakolnak, a legapróbb dologtól ordít. Közli, hogy nem öröklök semmit a házból, csak az unokák, mert én nem érdemlem, de igazából azt sem tudja, hogy mit beszél. Apám neki a jó és a remek ember. Férjem is szar alak szerintük. Apámnak soha nem volt munkahelye, mégpedig azért, mert senkivel nem tud kijönni, alkalmazkodni egyáltalán nem tud. Nincs normális ember a föld felszínén, aki anyámon kívül elviselné. Az élőfába is beleköt, még abba is, hogy keverem a kávét, nem viccelek.

Nem oktatást kérek, hogy minek jöttünk ide három gyerekkel, ha tudtok milyen apám, anyám. Ezt vállaltuk és ez egy olyan élethelyzet volt, hogy meg kellett hozni ez a döntést.

Anyámért aggódom nagyon. Az idegei annyira kivannak, hogy borzasztó. Teljesen tönkrevan, normálisan gondolkodni nem képes. Nem tudom mi lesz vele. Xanax nélkül el sem bír aludni és a háziorvos írja fel neki mindig. szakorvoshoz el nem menne... Nagyon sajnálom... Már ott tartunk, hogy egyik nap a hajamat tépte...

Fiatalasszony korában még teljesen normális volt, mostanra totál be van kattanva.

Ki mit mond erre? Lehet ebből kiút? Vagy vége? Ennyi? Nézzem, ahogy anyám teljesen bekattan...


2017. szept. 4. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Már bekattant. Amikor ilyen emberrel vállat gyereket. Sosem értem, hogy ilyen embertől miért nem válnak el. Nyilván az apád hibája, hogy ilyen, de az anyádé is mert vele él
2017. szept. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem, ebből nincs kiút.


Ezt választotta, és évtizedeken át így éltek. Anyád megőrült, és senkit nem lehet önmagától megmenteni.


Másrészt nincs az az indok, hogy ilyen mérgező közegnek kitegyem a gyerekeimet: a piás-drogos lelkiterrorista meg az elmebeteg vegye őket körül fél évig.

Kizárt.

2017. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Igényelni kellene a CSOK-ot. :D
2017. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, látom. Aktuális még? Ti még ott éltek, vagy már eljöttetek?
2018. júl. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
szia! nem, már egy éve eljöttünk. Hét hónapot húztunk ott le.
2018. szept. 12. 16:13
 6/8 anonim ***** válasza:

És az anyukáddal mi a helyzet?

Célszerű lenne neki is különköltöznie, illetve fizikai bántalmazás esetén mindig orvosi látleletet felvenni, feljelentést tenni, ezáltal távol tartási végzést is el lehet intézni. Sokat segít ilyenkor a nyilvánosság ereje, bár az áldozat szégyellni szokta és gyakran elhallgatja, de ha az agresszor ismerősei barátok, rokonok és az áldozat rokonai, barátai tudomást szereznek, akkor van esély a leállításra. Javaslom, hogy vegye fel a kapcsolatot pl. a NANE-vel Nem tudom, hogy mennyire jártas a férje a számítástechnikában, vagy a telefonok terén, de tanítsd meg, hogy úgy csinálja, hogy ne legyen nyoma, törölje ki a hívást a telefonból, privát böngésző ablakban tájékozódjon ilyen ügyekben, hogy az előzmények ne buktassák le, stb.

Kell neki a lelki támasz.

2018. szept. 13. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Huu. köszi. de anyumnál ez kizárt. neki jó ez a kapcsolat, meg sem fordul a fejében, hogy kilépjen belőle. Sőt védi apámat. Nem lehet rajta segíteni. Anyám már nem önmaga... Önmagától meg nehezen tudom megvédeni. Nehéz ügy ez. Hogy segíts valakin, aki nem akarja??? Nyugdíjasok. Most váljon el? Ő már annyira megszokta ezt a létformát, hogy neki ez teljesen természetes.
2018. szept. 13. 14:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, ebben a korban már nagyon nehéz, de ez a beteges személyfüggés ilyen helyzetben tipikus szokott lenni. Ilyenkor mindkét fél sérült és ragaszkodik egymáshoz, és ha a bántalmazott nagy nehezen össze is szedi magát, és kilép, akkor is nagy esélye van arra, hogy visszatáncoljon a rossz kapcsolatba. Lásd a híres "vak komondoros" esetet, de ez tényleg tipikus sajnos. Az is, hogy még a bántalmazót védik, titkolják a bajt, pl. hogy csak leestem a lépcsőn, stb. Ez nagyon hasonlít a Stockholm szindrómához, ahol a túszejtőket kezdik védeni a túszok, és keresik a kegyeiket nem számításból, hanem mert érzelmileg rájuk vannak kattanva a kiszolgáltatottság miatt, így magukat is kiszolgáltatják, a megfelelési kényszer...
2018. szept. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!