Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 30 éves vagyok, van ebből kiút?

30 éves vagyok, van ebből kiút?

Figyelt kérdés
Kilátástalanul el vagyok keseredve. 30 éves nő (kislány?) vagyok. Magamat nőnek definiálom,anyukám nem biztos. Ezt nem tudom. Mindig szoros volt a kapcsolatunk anyuval,testvérem nincs,apuval régen elváltak. Ketten élünk,dolgozom,több diplomát megcsináltam,sokadikba fogtam bele,tehát tanulok is. A munkahelyemen elismernek,diplomás állás. De otthon?? Volt egy többéves kapcsolatom,ami az elejétől kezdve sántított az alapjaiban,de elvakultan szerelmes voltam. Aztán már ott tartottunk,hogy méltatlanul üvöltözünk egymással,mert valójában sosem bízott bennem,hogy bármit el tudok intézni,mindig leellenőrzött,és ez nekem sok lett. Anyum szerint én vagyok az oka,mert nem vagyok vele kedvesebb,és szinte kiprovokáltam belőle a 'kussolsz' -szintű szavakat. Alakulna egy másik kapcsolatom,ahol alapjaiban más az egész életfelfogás,más a természete,más az egész ember,ami nekem élhetőbb,de anyu szerint nem hozzámvaló,mert 'csúnya és proli'. Tény,hogy kicsit egyszerűbb ember,de normálisabb. Az előzőben én játszottam a férfi szerepét évekig,én mentem minden értelemben utána. Ez már fájt. De most anyu reakciója még jobban fáj. Azt mondta,ha nem megyek vissza az előzőhöz,ha belefogok ebbe az újba,kőkemény harc kezdődik,és ő kőkemény ellenfelem lesz,még ha elköltözök,akkor is. A családba sosem fogja befogadni,az esküvőnk a gyásznapja lesz,és inkább velem szakítja meg örökre a kapcsolatot,ha nem tudja rólam leválasztani. Mi nem így voltunk egymással!!! Ez egy arculcsapásként ért!!! Hogy elvileg én nem értem meg magam az intelligens emberrel,csak az egyszerűbbel. Ami nem igaz,mert voltak kapcsolataim előtte is,és ő sem egyszerű ember,hanem reális és életszagú. Az előző döntésképtelen és kissé elrugaszkodott,ebbe fáradtam bele. Anyu sír folyamatosan,ajtót csapkod,őrjöng,büntet. Rá fogok menni. Mi lenne a helyes lépés?
2014. nov. 14. 16:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
30 évesen még otthon élsz és anyukád véleményére adsz?Ő a mérvadó?Ez gáz!Nagyon gáz!!
2014. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
A helyes lépés a felnövés lenne. 30 éves vagy, tessék elköltözni, önálló döntéseket hozni, önállóan élni. Anyukád majd lenyugszik, ettől nem tartanék. Nekem is voltak komoly összecsapásaim anyukámmal (pedig én régen külön éltem), mert nem szerette a páromat (már 4 éve a férjem), de megértette, hogy el fog veszíteni, ha nem változtat.
2014. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Édesanyád érzelmileg zsarol, mert nem azt választod, akit ő akar. Ne haragudj, de jó kapcsolat ide vagy oda, de ez elég röhejes. És édesanyádat sem értem hogy mondhat ilyet!

Első lépésként költözz el nyugodtan, akármilyen patáliát csap. Második lépésként meg éld azzal az életedet akivel látod a közös jövőt.

Nekem is nagyon jó kapcsolatom volt a szüleimmel, eleinte ők se örültek hogy azzal kötöttem össze az életemet akivel, mert ők mást képzeltek el. Ettől függetlenül adtak neki esélyt, befogadták és megszerették ők is.

Az hogy jó a kapcsolatod az édesanyáddal nem jogosítja fel arra, hogy ő válasszon neked párt, és azt az életed élt amit ő szánt neked. Állj a sarkadra!

2014. nov. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Dühös lettem. Több diplomával, munkahellyel, élettapasztalattal rendelkező felnőtt nő vagy. És anyád modja meg, hogy kit szerethetsz???? Ébresztő fel, hajnal hasad! Ideje már érzelmileg is stabillá és függetlenné válnod a drága anyádtól. És neki is ideje lenne egy kapcsolat után nézni, hogy az igényeit ott kiélhesse. A következő kapcsolatodról pedig annyit, hogy pótlékkal ne érd be, szerelem nélkül az egész mit sem ér. Megalkuvást ( az előzőhöz vissza) felejtsd el. Van még időd!
2014. nov. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy anyukád érzi, hogy ez a mostani férfi el tudna szakítani tőle, ezért hisztizik.
2014. nov. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

Már régen rossz ha az anyukád akarja a Te életedet élni.

Felnőtt nő vagy,hozzál döntéseket ne foglalkozz édesanyáddal,tudatosíts vele ,hogy ez a Te életed.

2014. nov. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%

Van egy barátnőm, mindez illik rá, amit írtál.

Szerintem te vagy az!

2014. nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 intrepid ***** válasza:
Anyukád egy úrhatnám sznob. A férjét sem tudta megtartani, elmenekült tőle. Sznobnak azért tartom, mert az ő szemében aki nem diplomás, az már nem is ember. Tény, hogy jobban lehet felvágni a barátnők előtt egy vezető beosztású vő - vel, mint egy fizikai munkással, de ha az emberi tulajdonságai különbek mint az exedé volt, jobban megbecsül, akkor inkább őt válaszd. Milyen beszéd egy barátnővel szemben, hogy "kussolsz"? Valamit azért tisztázzál magadban: később sem fogod vele éreztetni, hogy te különb vagy mint ő? Mi férfiak az ilyet nagyon rosszul viseljük.
2014. nov. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Anyukád klimaxos és magányos. Plusz valószínűleg alapból zsarnok. Nem normális, hogy vele élsz. Költözz albérletbe, akkor is, ha nem sok marad megélhetésre. Az első pasit felejtsd el, a másikkal kezdj el járni, nincs semmilyen kötelezettség, élj a jelennek, élvezd. A jövőre még ráérsz gondolni, ha működőképes lesz a kapcsolat. Semmi okod, hogy elkeseredett legyél, egyszerűen legyél az, ami vagy: felnőtt önálló cselekvőképes nő.
2014. nov. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Légy eszednél és légy felnőtt. Ha úgy érzed, ez a kapcsolat kell, akkor vágj bele - szerintem ez a helyes lépés.

Úgy alakul, ahogy alakul, majd kiderül hogy az életre szóló párodat találtad meg ebben a férfiban vagy nem, de ezt sosem fogod megtudni, ha más szabályai szerint játszol. Ha te és a barátod megfeleltek egymásnak, akkor ehhez másnak nincs köze. Családtagnak se. Édesanyád majd megnyugszik.

Igen, kapod majd az ívet tőle rendesen (gondolom én, az alapján, amit leírtál), de ez a te életed. És ha most engedsz neki, akkor a következőnél is fogsz?

A te életedet neked kell leélned, úgy ahogy jónak gondolod. Neki ehhez semmi köze, még akkor sem, ha az édesanyád. Nem birtokol téged, ez jegyezd meg.

2014. nov. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!