Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elengednétek a 18...

Szülők! Ti elengednétek a 18 éves lányotokat elutazni egy 100 km-re levő városba?

Figyelt kérdés

Én vagyok a 18 éves lány. Pestre szeretnék utazni 1 napra a barátnőmhöz akit már régen láttam. Anyukám betegesen félt engem szinte mindentől és mindenkitől. Szeretném meggyőzni őt valahogy.

Szülők, ti elengednétek a lányotokat?

Nem ismerem Pestet ez tény, de egésznap barátnőmmel lennék.



2017. szept. 4. 15:46
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Persze, és ideje leválnod anyádról, kb. most...


Ha nem teszed meg, totál önállótlan, életképtelen kislány maradsz.

Egyébként azt ugye tudod, hogy ezt direkt csinálja? El akar lehetetleníteni,hogy mindig rá légy utalva.

2017. szept. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy hasonlóan ragaszkodtató (maradj itt, mert különben bajod esik, egyedül semmire nem vagy képes, stb.) család miatt költöztem el 1000km-re.


Persze

1. el sem hitték, hogy valóban nekiindulok

2. kaptam az ívet, hogy "egy hónap után sírva rohan haza"


Nem egészen, sok minden bizonytalan még, de az tuti, hogy hozzájuk soha nem költözök, de még 200 km-en belül sem.

2017. szept. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Mi lehet az oka a beteges féltésnek... nem tudom.

De sokszor mondja hogy úgyse fogom tudni egymagam eltartani (ezt mondja ő, aki már nagyon sok éve nem dolgozik, én meg egyetemre/fősulira akarok menni), meghogy megfogok halni stb.

Tudom hogy később is ez lesz, sőt rosszabb, de nem fogom engedni hogy visszatartson mostmár.

2017. szept. 5. 14:26
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen nem kell engedélyt kérned. Fogod magad, és mész. Az utadba nem tud állni. Erőszakkal nem rángathat hazáig. Legfeljebb mikor hazajössz bevágja a durcit, hogy az engedélye nélkül mentél el. Na és? Kidobni úgyse fog otthonról emiatt, hiszen te mondtad, hogy nagyon félt, biztos nem akarná, hogy hajléktalan legyen belőled. Szóval saját magát húzta csőbe anyád a túlféltéssel, mert azt csinálhatsz, amit akarsz, ő úgyse fog drasztikus lépéseket tenni abban, hogy emiatt bosszút álljon rajtad. :P
2017. szept. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Menj ez csakazértis 150 km-re :)
2017. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

A helyzet sokkal de sokkal rosszabb lett.:( Fenyeget, sms minden 5 percben, sorozatosan hivogat iskolában, órán, azt mondja bejön az iskolámba mert nem írok neki vissza...

Ma sírva hívtam fel apumat... a fiúról akivel lassan lenne valami gúnyolódik, hogy "majd megb.asz engem"... azon gondolkozok hogy mamámhoz költözök...:(

2017. szept. 6. 14:48
 37/41 anonim ***** válasza:

Ha egyetemre/főiskolára szeretnél menni, akkor én azt mondanám, hogy a saját érdekedben ne olyan egyetemet válassz, ahová bejárós lehetsz. Az mégis csak hivatalos és komoly dolog, talán jobban elfogadja/ják majd, hogy emiatt el kell költöznöd. Ha nagyon nem, akkor abba esetleg az osztályfőnöködet is bevonhatod, hogy segítsen megértetni velük, hogy nyugodtan elengedhetnek. Ha ez sikerül, onnantól sokkal könnyebb lesz.

Ha ilyen durva a helyzet, mint írtad, már nem biztos, hogy segít, de próbáld meg esetleg kompromisszumképesen nézni a dolgot. Például ajánld fel, hogy elmész, de hívod őket a vonaton, miután leszálltál, miután találkoztál a barátnőddel, miután elváltatok a barátnőddel (aki esetleg elkísérhet a vonatig), miután felszálltál a vonatra, és utána a vasútállomásra eléd is jöhetnek. Ezt fárasztó lesz betartani, és nyilván zavaró is, de talán kicsit könnyebb lesz átjutnod az ellenálláson. Az is segíthet, ha együtt nézitek át a térképet, hogy merre fogtok járni, megmutatod anyukádnak az egész tervet (vagy egy olyan tervet, amit bevesz a gyomra, pl. vasútállomás melletti kávézó, ahová utazni sem kell, vagy csupa forgalmas hely, turistalátványosságok, ahol jó a közbiztonság.)

Ha nem ismeri a barátnődet, akkor az is segíthet, ha telefonon beszél vele, és a barátnőd megnyugtatja, hogy ő ismerős Pesten, és minden rendben lesz.

2017. szept. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Persze.
2017. dec. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Asszem,jogilag nem lehet neki megtiltani,ha van rá pénze; mert már nagykorú. Bocsi,ha "vótmá", meg írtam még egy komit korábban is.:)
2017. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
*saját pénze,amivel ő rendelkezhet
2017. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!