Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom 26 évesen a férjem...

A lányom 26 évesen a férjem "háziasszonya". Normális ez?

Figyelt kérdés
12 éves volt mikor elváltunk. Akkor velem élt, de sajnos nem volt túl jó a kapcsolatunk, most sem az. Nagyon problémás gyerek volt, megviselte a válás, szinte egyik napról a másikra romlottak le a jegyei és minden mozzanatával engem akart kikészíteni. Volt, hogy a tanároknak hazudott rólam, hogy én bántom őt, meg nem etetem. Azt akarta elérni, hogy az apjával lehessen. Az apját viszont 2 havonta ha látta, mert akkor még ő külföldön dolgozott. Engem okolt a lányom, mert kidobtam az apját, pedig nem én voltam a hibás azért, hogy ez így végződött, évekig csalt egy nála 10 évvel fiatalabb nővel. Aztán a nő elhagyta, a lányom meg ahogy 18 éves lett, hozzáköltözött. A gimnázium befejezése óta semmit nem csinál, csak otthon van. Se barátja, se pasija, se végzettsége. A napjai abból állnak, hogy elmegy boltba, főz valamit, aztán elmosogat. Takarítónő jár hozzájuk, úgyhogy mással nem kell foglalkoznia. Szabadidejében ül a tv előtt vagy netezik. Ha beszélni akarok vele, elhajt, rámcsapja a telefont. Az apja nem segít semmiben. Mi lesz így vele? Munkát sem fog találni ha úgy alakul, hogy rákényszerül, mert az ő mentalitásával gyári munkásnak nem fog elmenni az biztos. Őt nem zavarja ez, a volt férjemet sem. Ő azt mondja, hogy neki dolgozik a lányunk, fizetést is kap érte, bár nem tudom mennyit, de elég drága cuccai vannak, úgyhogy biztos nem keveset. Abnormálisnak érzem, hogy azért kap pénzt, mert bevásárol meg főz. 26 évesen ingyen lakik ott, semmibe nem száll be. Szerintem ez így nem normális. Feleslegesen idegeskedek ezen? Úgy érzem nem tudok semmit tenni.

2017. szept. 6. 08:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
44%

Nem, nem normális. De 2 felnött ember teszi ezt senkit nem zavartatva, amibe 1 garmadik ember irigység miatt probal belekotnyeleskedni......

Engedd el a témát....

2017. szept. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
19%

Te az a fajta vagy, aki nem tudja elengedni az exeit, és egész életében nyomon követi őket, miközben azért drukkol, hogy minél rosszabb legyen neki.

Ráadásul féltékeny is vagy a saját lányodra, aki munkahely nélkül is jobban él mint te valaha.

Amúgy mennyivel lenne másabb a szitu, ha pl. egy férj mellett lenne htb.??!

2017. szept. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem sem normális, de végtére felnőtt ember, ha neki így megfelel.. A baj csak az, hogy nem gondol bele, hogy mi lesz akkor, amikor már nem lesz apuci? És nem lesz, aki eltartsa? Semmi végzettség, semmit nem dolgozott még életében..


Másfelől: mi az, hogy normális dolog-e elválni úgy, higy van egy 12 éves gyereke??? Ez valami vicc?! És mi van akkor, ha van egy 12 éves gyereke? Az se érdekelne, ha 5 éves lenne, egyrészt senkinek semmi köze, másrészt a drága apuka évekig egy 10 evvel fiatalabb macával csalta a kérdezőt!! Mit kellett volna tennie, a nyakábaugrania, hogy jolvan semmi baj?! El kellett volna tűrje ezt az undorító megalázást és hátbatamadast, csak mert van egy gyereke?! Nem áll meg a világ egy gyerek miatt, ha valami nem működik vagy ilyen jellegű problémák vannak, akkor is lehet lépni.

2017. szept. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%
Azt azért ne felejtsd el, hogy te nevelted 18 éves koráig, nem sok sikerrel...
2017. szept. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%

Valahogy mintha minden felelősséget el akarnál hárítani magadról. A válásban a férjed a hibás. A lányod nagyon problémás gyerek volt.

Mintha neked nem is lett volna szereped ebben az egészben.

Most meg beleszólsz mások életébe, akiket elengedtél, akikkel nem foglalkoztál eleget.

Elhiszem, hogy helyteleníted a lányod életvitelét, de ha gyerekként nem tudtad megnevelni, most már pláne nem fogod tudni.

2017. szept. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
75%

" Ha beszélni akarok vele, elhajt, rámcsapja a telefont. Az apja nem segít semmiben."

Neked Kérdező? Miben, és főleg miért segítene? Ezt jól elszúrtad ott, hogy amíg tudtad, akadályoztad a lányod, hogy az apjával éljen... úgyhogy ne csodálkozz, ha most már örülnek mind a ketten, hogy megszabadultak tőled.

Szóval most már nincs befolyásod egyikükre se, szóval az egyetlen racionális lehetőséged, ha továbblépsz, és éled az életedet, ahogy ők is teszik a sajátjukkal.

2017. szept. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
35%

"Engem okolt a lányom, mert kidobtam az apját"


Mert ő pontosan tudta, hogy nem volt igazad, és csak a lakása kellett neked. Egy "kidobáshoz" meg könnyű ürügyet találni. Amúgy mint látni, azóta is ezt nyögöd, mert életképtelen vagy a pasas nélkül.

2017. szept. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
53%

"a lányom meg ahogy 18 éves lett, hozzáköltözött."


Vagyis amint betöltötte a nagykorúságot, azonnal megszabadult tőled, hála a nevelésednek.

Sz.r dolog ám megöregedve, egyedül maradni.

Feleségként és szülőként is csődöt mondtál, hiába fényezed itt magadat.

2017. szept. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
39%
Ilyen anyám lenne én se beszélnék vele 😂
2020. nov. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező: mint láthatod, itt egy pármondatos leírás alapján a válaszadók rögtön megpróbálnak kialakítani egy képet anélkül, hogy ismernének, lehet, hogy ezekben saját előítéleteik, sikertelenségük, vagy bizonyos szavak által felidézett rossz emlékeik köszönnek vissza.

Ha szakembertől kérsz tanácsot (vannak keresők, ki tudod választani ki szimpatikus stb), hiteles tanácsot kapsz, az itt leírt, rólad történő negatív vélekedésekbe ne éld bele magad, idegenként, ismeretlenül más "mindig okosabb" és más "azonnal tudja mit szúrtál el" "miben hibáztál" "mit hogy nem kellett volna", de valójában csak azt hiszik, hogy tudják. Idegenként nagyon könnyű okosnak lenni, nem jár felelősséggel "másnak megmondani a tutit". Egyesek feszültségeket vagy saját sérelmeiket ventillálják ki válaszaikban.

2020. nov. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!