Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek engedjem el...

Szerintetek engedjem el jobban a 16 éves lányom?

Figyelt kérdés
A lányom júniusban töltötte be a 16. életévét..Azóta mindig kéri,hogy jobban elmehessen itthonról. Jelenleg este 8ig van kimenő,de ő mindig mondja nekem,hogy de a barátait tovább engedik. Ez mellett kéretőzik,hogy néha napján szeretne elmenni házibuliba,mert meghívták. Nekem a válaszom eddig a nem volt. Most szeretne elmenni a barátaival pár napra Balatonra,erre is nem volt a válaszom. Augusztus közepén mennének,egy hete kérdezte meg,azóta alig szól hozzám. Lehet,hogy kicsit jobban kéne engednem? A barátai rendes fiatalok,5en mennének,abból 2 elmúlt 18 éves.Tanácsok? És ha valakinek van/volt hasonló korú gyermeke tapasztalatokat,tanácsokat szívesen várok.. Válaszotokat előre is köszönöm!
2017. júl. 30. 22:36
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
34%
Jézusom... Te vagy a szülő!!! Ne itt kérj tanácsot, ahol a felhasználók többsége még gyerek.....
2017. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
91%
Engedd
2017. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Ne haragudj,de itt igenis is vannak felnőtt emberek,és kíváncsi vagyok az ő véleményükre,és tapasztalataikra. :)Kéne egy kis megerősítés az IDEIGLENES döntésem mellett vagy ellen. Szerintem ezt az oldalt pont azért találták ki,hogy hasonló tanácsokat és tapasztalatokat tudhassunk meg. Viszont,ha téged zavar a kérdés,nem kell rá válaszolni,ezzel nem segítesz. További szép estét!
2017. júl. 30. 22:45
 4/45 anonim ***** válasza:
90%
Én mindenképpen engedném.
2017. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
89%
Te ismered a lányod, és te ismered a barátait. Ha normálisnak tűnnek, és a lányod sem az a részegen-azt-se-tudja-ki-dugja típus, akkor engedd el. A bulinál ugyanez a helyzet. Mindig kérdezd meg, kik lesznek ott, hol lesz, és ha normális a hely és a társaság, akkor kitolhatod kicsit a 8 órát. Persze alaposan ismertesd az esetleges veszélyeket, és hogy hogyan tudja azokat csökkenteni.
2017. júl. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
93%

16 éves... ez nem az a világ. Ebben a korban ma már bőven eljárnak bulizni (ezek a bulik, házibulik pedig jóval 8 után KEZDŐDNEK, és nem aznap érnek véget)

Örülj hogy normális a társaság, és hogy nem minden hétvégén akar buliba menni (ahogy a korosztálya nagy része azt teszi)

nyugodtan engedd el. Ha mindig otthon van, sose megy el sehova, egy idő után már társasága se lesz, és neki is rossz érzés hogy tudja, a többiek hétvégén éjjel szórakoznak, ő meg otthon ül.

2017. júl. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat. Az időkorlátot is túl szigorúnak véli,ennyi idős korba meddig kéne elengednem?A balaroni nyaralásnál pedig attól tartok,hogy inni fog,mert tudom.hogy a barátai mértékkel szoktak inni,de ez neki,16 éves korba esetleg nem lenne korai? Ide már a fiatalok válaszai is segítséget nyújthatnak :) !
2017. júl. 30. 22:52
 8/45 anonim ***** válasza:
86%
17 éves vagyok remelem nem baj hogy valaszolok.. Szóval...anyukám nem foglalkozik velem sokat szoval pont h engedekenyebb volt mindig is. 15 evesen lett baratom mai napig tart es kb ra fel evre engedte meg h nalunk aludjon, azota minden hetvegen itt alszik. Az hogy meddig legyek az mind1, barmikor elmehetnek , de ha a mai kortarsaimat nezem ok is igy vannak, nincsen megszabva. Viszont a koleszokban 9 ig szoktak engedni, az en koleszom ilyen. De vannak szigorubbak meg engedekenyebbek. Szerintem a 9 ora egyebkent foleg nyaron egyaltalan nem gaz, es ha alapjaraton jol tanul es nincs vele gond miert ne mehetne el bulizni parszor? En valahogy ugy vagyok vele meg anyukam is hogy valamit valamiert. Pl regebben akkor engedett el ha megtanultam mindent meg megcsinaltam amit kert. Pk kitakaritottam vagy elmosogattam barmi. A balatonos szerintem is mehet, en a baratommal megyek egy hetre, de azert megkerdeznem h kik azok a baratok egyaltalan ismerem e oket ennyire h tudjam h vigyaz a lanyokra, mert a baratomat ismeri mar 1,5 eve es tudja h megbizhato sosem volt gondja igy nyugodt szivvel elenged. Szoval a balatonost azert atgondolnam de szerintem a tobbi azert mehet. De mondom az en anyukam barmit megenged voltam mar kulfoldon is egyedul szoval az en anyukam egy rossz pelda, probaltam kifejteni hogy en hogy csinalnam mit gondolok errol. Szerintem kell egy hatar mint minden gyereknek ahogy nekem is kellett volna mert nem erzek semmi szabalytaz eletemben, igy sokkal nehezebb, de az sem jo ha bezarva erzi magat es alig mehet barhova is amikor masfel ket ev es nagykoru lesz. En fokozatosan engednem a hatarokat ha latnam h lehet ra szamitani es kozben elvegzi a dolgat ugyesen.
2017. júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
60%
Természetesen nem engedném el a helyedben Balatonra, mert még egy házibuliba se ment. De ez hülyeség, hogy 8-ig van kimenő. Egy idő után a barátai megunják, hogy mindig nem-et kell válaszolnia, majd nem fogják hívni többet. De ha el akarod cseszni a szociális életét, akkor jó úton haladsz. És inkább örülj, hogy még nem ivott, mert ebben a korban az alkohol teljesen alap. Egyébként meg mi lesz, ha mértékkel iszik? Benne van, hogy mérték. Egy kevés alkohol nem árt meg neki, főleg ha többen vannak, így baja se eshet. De tevagy az édesanyja, neked kell eldöntened.
2017. júl. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
41%

Nalunk ugy van mindig egy kicsivel tobbet engedunk nekik.

De ....csak akkor ha megbizhatoak.

20 haza ? Akkor az nem 20:15

Ha kesik app sms

Ha nem tartja be a megbeszelest marad ez a szint.

Fokozatossan kell oket engedni egy het egyszerre sok de hetvege oke elsore.

Ezen kivul fogamzasgatlast atbeszelnem vele a varatlan szexet is.

Ki tudja...

2017. júl. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!