Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem a szüleinket...

Hogy kezeljem a szüleinket ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A párom munkája miatt már két éven belül a harmadik városba kell költöznünk. Komoly karrierje van, magyar viszonylatban nagyon jól keres, és ebben én is mindig segítettem. Viszont már az első költözésnél fel kellett adnom az otthoni biztos állásom, az új városokban pedig arra a fél-egy évre, amíg ottvagyunk, nagyon nehezen találok állást, volt hogy elég sokáig nem dolgoztam. Szükség szerencsére annyira nincs az én fizetésemre, ráadásul 4 éve van egy mellékállásom, amivel keresek havi pár tízezret, ez a jövőben még több lehet. Közben nyelveket tanulok, besegítek a párom vállalkozási terveibe (dolgozunk maszekon is néha), új szakma tanulását tervezem. A kapcsolatunk teljesen stabil, 1-2 éven belül esküvőt tervezünk.

A szüleink viszont nem hagynak békén a munka dologgal. Folyton magyaráznak, hogy vállaljak el bármit (pl diplomával takarítsak vagy hordjak újságot), ne csak a mellékállásom legyen, mert "kell a két fizetés, egyből nem lehet megélni". Amint az új városban nem találok 2 héten belül munkát, jönnek az osztások, miszerint "keresel te egyáltalán?" meg munkakerülőnek titulálnak. Sőt most már a költözésünk előtt rákezdték, hogy "hát te meg mit fogsz kezdeni magaddal, megint munka nélkül leszel?! ez így nem mehet ám!".

Nekem ebből elegem van már, 2 éve hallgatom ezt kisebb szünetekkel, csak akkor nem, mikor van munkám. Szerintem senkinek semmi köze, hogy mi hogy és miből, mennyiből élünk meg a párommal. Takarítónak bármikor el tudok menni, ha a párommal történne valami, de most erre nincs szükségünk, végeztem már ehhez hasonló munkákat, mikor szükség volt a pénzre, és kikészített lelkileg. A pénz, ami most befolyik, bőven elég, jól élünk. Akkor kinek mi köze ahhoz, miből élünk és én mivel foglalkozom? Hogy pattintsam le a szülőket erről a témáról, hogy ne okítsanak folyton? Mit foglalkoznak folyton azzal, hogy én mit csinálok? Ti mivel ráznátok le őket?


2017. szept. 12. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Azzal, hogy azt mondom: van munkám. Nem kell ilyen felfogással mindenről tudniuk. És nem hazudsz, hisz a párod mellett dolgozol.
2017. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha ennyire jól álltok, a helyedben indítanék valami saját vállalkozást, ami nincs városhoz kötve. Illetve amit bárhol újra tudnál kezdeni. Biztos most minden rózsaszín, de mi lesz, ha 25-ször elköltöztök, neked 25 évig nem lesz munkád (bár jól éltek), a párod meg egyszer csak meghülyül, és lelép egy fiatal pipivel? Ott maradsz néhány gyerekkel úgy, hogy kb. életedben nem dolgoztál "normálisan"? Tudod ez ilyen Murphy-törvény, hogy ha feláldozod magad azért, hogy más karrierjét támogatod, de a saját életeddel nem törődsz, akkor oltári pofára esés lesz a vége! Nem feltétlenül a fenti példa, azt csak úgy írtam. Vagy visszanézve nem fog zavarni majd öregkorodban, hogy otthon ülve telt el az életed? De a kérdésedre is válaszolva: megmondod neki, hogy anyukám, apukám, ne foglalkozzatok az életemmel, majd én rendezem. Köszi.
2017. szept. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy ez rizikós, de egyrészt most fogunk saját lakást venni, annak a fele az enyém lesz, illetve minden más vagyonnak a fele, a párom bele sem menne másba. Szóval nem maradok "semmitelenül", de másrészről amúgy is új szakmán gondolkozom, amivel tudnék internetes munkákat vállalni. Mindig oda lyukadok ki, hogy részmunkaidős állással alig keresek valamit, sokszor még a bejárást is alig (vidék), teljes munkaidőben meg a mellékállásom miatt elég húzós lenne, és abban jelenleg több lehetőséget látok, inkább abba és a párom magánprojektjeibe fektetem az energiáim.
2017. szept. 12. 11:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen végzettséged van, de több olyan munkakör is létezik, amit a neten keresztül lehet végezni. A helyedben egyrészt ilyet próbálnék megszerezni, másrészt a neten keresztül dolgozás a szülök felé is lezárná a témát. (Esetleg akor is, ha még nincs ilyen lehetöséged)
2017. szept. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Ebben nem is ez a necces, hanem az, hogy a te nyugdíjelőtakarékosságodat ki fizeti? Mert ha a "párod" fizeti, akkor rendben van. Ugyanis a jelen keresményei nem a jelen kiadásait, hanem a jelen és a jövő kiadásait is kell fedezzék.


A kérdésedre pedig a válasz: egyszerűen nem kell belemenni ezekbe a beszélgetésekbe.

2017. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

Jaj, nekem is folyton ezzel jönnek, menjek el gyárba, meg boltba 10 órázni, de itt teljesen elfogadott, hogy a pár egyik tagja (aki eleve kevesebbet keresne) részmunkaidős.


Én heti 5x4 órában dolgozom, és legalább van időnk egymásra, nem az, hogy hazaesek este hétkor, és akkor álljak neki főzni, másnapra csomagolni, a mosást összeszedni, stb. Vagy a párom, mindegy, melyikünk.


Persze ez otthoniaknak felfoghatatlan, mindig megkapom, hogy "csak a napot lopom", és "örülj, hogy XY még veled van" - és társai.

2017. szept. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindennek van előnye és hátránya is.

Ha gyerekeid lesznek, többet leszel velük, jobban tudsz majd figyelni rájuk, ha kevesebbet dolgozol.

Egyébként mi a végzettséged?

A munka olyan szempontból lenne jó, hogy önálló lennél, nem másra támaszkodnál.

2017. szept. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"legalább van időnk egymásra, nem az, hogy hazaesek este hétkor, és akkor álljak neki főzni, másnapra csomagolni, a mosást összeszedni, stb."


Nekem is pont ugyanezek az érveim. Nem hiányzik, hogy 9-10 óra munka, bejárás után hulla fáradtan még főzöcskézzek, mossak, takarítsak este 8-9-ig, és még akkor kell nekiállom a mellékállásos munkát csinálni, tízig-éjfélig. Jobb így, nyugalom van, mindketten elégedettek vagyunk, csakhát a család.


Édesanyám kezdett rá már pár nappal ezelőtt, pedig még több hét múlva költöztünk csak, hogy mi lesz velem, mert dolgoznom KELL, teljes munkaidőben, különben mindenki kiröhög, és amúgy is, mit szólnak a párom szülei, hogy nagyrészt a fiuk pénzéből élünk. Görcsbe rándul a gyomrom, ha rá gondolok, megint mit fognak magyarázni, ráadásul még a párom nagynénje, nagybátyja is kéretlenül osztogat folyamatosan karrier tanácsokat, állandóan ég a fejem, amiért én nem vagyok olyan karrierista, mint az ő lányaik.

2017. szept. 12. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!