Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek 2 (vagy 3) apától...

Akinek 2 (vagy 3) apától született gyermeke, hogyan alakult a gyerekek egymással való kapcsolata?

Figyelt kérdés
Illtve a meglévő gyerek és az új párotok között? Nem hanyagoltátok el a nagyobb gyereket? Nem féltetek újra gyereket vállalni?
2017. szept. 15. 08:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Azért 3 apától gyerek elég meredek dolog. Kivéve pl. halál esetén. Apu édesapja meghalt, utána (évekkel később) újraházasodott. Ekkor nagymamám negyvenes éveiben járt. Apunak huszas éveiben lett kistesója. Kiváló a kapcsolata vele. Nyílván az is közrejátszik, hogy nagymama nem kivételezett a kissebbel soha, új férje pedig fiaként szereti aput. Anyai nagyapám is 2. feleségnél tart. Szintén halál miatt. Anyu és minden tesója szeretik egymást. Nekem egy féltesóm van apai ágon. Mostmár nálunk lakik, de egész család imádja. Még anyu is. Szintén kivételezés nulla. Ismerek olyan családot, ahol a féltesók utálják egymást. Egyiknél pl. az új apától született kölykeit szereti jobban az anya. Méghozzá látványosan. Persze, hogy utálják egymást a gyerekek. Én is utálnám. Mondjuk ehhez nem szükséges féltesónak lenni. A szülők az édestesók kapcsolatát is nagyon el tudják cseszni nem megfelelő neveléssel. És igen, sokat számít a mostoha szülő hozzáállása is.
2017. szept. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Nekem 2 gyerekem van két apától. Ugyan még kocsik, de imádják egymást! Úgy nőnek fel mint az édestestvérek, hisz együtt vannak állandóan. Én sokszor el is felejtem, hogy ők féltestvérek... kivételezés nincs! Egyformán szereti őket az egész család. Az exferjemmel nagyon jó a kapcsolatunk. Nagyon szereti az új gyereket is. Hoz neki ajándékot, játszik vele. A mostani férjem szinten nagyon szereti az első gyerekemet, úgy neveli mintha az övé lenne. Nem tesz különbséget a két gyerek között ő sem. Ehhez szerintem az kell, hogy felnőtt módjára, intelligensen belássa minden szereplő, hogy a gyerekek érdeke az első és legfontosabb. És az ő érdekük, h egy boldog környezetben nőjenek fel. Minél több ember szereti őket, nekik annál jobb.
2017. szept. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Előző vagyok. Nem kocsik, hanem kicsik akart lenni... csak a telefon kijavította.😄
2017. szept. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Anya elsőfokú unokatestvérének 2 gyereke van 2 külön apától. Egész jól megvannak. A gyerekek közül a fiúnak van 2 fia 2 külön anyától, a lánynak 4 gyereke van 3 apától(utolsó 2 van ugyan attól). A fiúnál semmi gond, de a lány elég érdekes. A nagykorú fiát kib.szta a nagymamához, mert már nem kap utána semmi támogatást(elmúlt 18 is egyébként), a második fiú meg nálunk van tanulmányi okból, de ő is arra a sorsra fog jutni mint a bátyja. Ráadásul még hazudni is tanítja a gyerekeit(pl nagymamának nem szabad semmit elmondani, mert beleköt mindenbe-egyébként teljesen jogosan).


Szerintem csak hozzáállás kérdése az egész.

2017. szept. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pároméknál apa egy, de feleségek külnböznek.


Elég sokáig nem is találkoztak, aztán úgy 5-6 éve párom felvette velük a kapcsolatot és azóta is sűrűn talákoznak. Jó a viszonyuk, testvéries :)

2017. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Akarmilyen meredek is, hogy valamelyik hozzaszolot idezzem, nekem 3 gyerekem van 3 apatol. A gyerekeim imadjak egymast es amugy is nagyon osszetartunk.

Szerintem barmekkora tragedia vagy nehezseg sujtsa is a csaladot, ha az anya stabil, es a szeretetre torekszik, azt mutatja, azt hirdeti, akkor ez mind nem szamit.

Szoval bizony ez tobbnyire az anyan mulik.

2017. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 érdekel0 ***** válasza:
100%

Én ismerek olyat,ahol 3 apától 3 gyerek van.

A 3. férj iszik,veri,megcsalja,de pont azért,mert a 3. nem akar lépni.

1. apától elvált,baromi fiatalon jöttek össze.

A 2. apa meghalt.

A 2 nagy nagyon klasszul megvan,a pici még pici,de szetintem beveszik a bandába.

2017. szept. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyámnak két gyereke van két apától. A húgommal nagyon jó a kapcsolatunk, együtt nőttünk fel, általàban el is felejtem (avagy tökre nem érdekel), hogy "csak" féltestvérek vagyunk.

Ellenben az új kan (húgom apja) rendesen kiutált a családból, nyíltan kivételezett a húgommal, és folyamatosan éreztette, hogy én itt rohadtul útban vagyok... párszor el is vert, hátha elhúzok végre vagy nemtom... egy idő után anyám is átvette ezt a "stílust", szal amint lehetett, leléptem az útból, had legyenek ők a tökéletes család (szerencsére a tesómat soha sem bántották). Egyedül a húgom kereste velem a kapcsolatot, én is vele. Már mindketten felnőttünk, de a mai napig szoros és jó a kapcsolatunk. :)

2017. szept. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Ez vmi gyűjtőszenvedély? gyűjteni a pasikat és mindegyiktől kell egy gyerek? És mi a vége? 10 pasi 10 gyerek, de utána természetesen jön a 11. nagy Ő és attól is kell egy gyerek? Az még nem jutott az eszetekbe, hogy pont ezzel a gyerekgyártással üldözitek el a férfiakat?
2017. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%

Elozo

Te rendkivul itelkezo vagy. Az nem jutott az eszedbe, hogy a korumenyek is hozhattak igy? Vagy esetleg talan eppen az uj apuka akart egy "sajatot" is ha mar "o mas gyereket neveli". Es a tobb ferj is lehet hogy 20 ev alatt jott az illeto nonek ossze.

Nem kellene igy itelkezned mas felett, akkor sem ha te tokeletes vagy, bar azt nagyon nem hinnem.

2017. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!