Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kellene kezdeményezni a...

Hogy kellene kezdeményezni a békülést és a dolgok rendbehozását?

Figyelt kérdés
A lányom elég komolytalan a korához képest, ráadásul nagyon lobbanékony és meggondolatlan, nehéz vele jó kapcsolatot ápolni. Együtt lakunk, mindig is sok volt köztünk a súrlódás. Mostanában elég sokat eljárt találkozgatni a barátnőivel, néha egész éjszakára kimaradt,és volt, hogy ittasan jött haza , a 2 éves unokámat pedig rámhagyta erre az időre. Félreértés ne essék, nagyon szívesen vigyázom rá, azzal sincs bajom, hogy néha jól érzi magát,de ez a folyamatos éjszakázás nem tetszett, hogy folyton itt hagyja a kicsit, és másnap egész nap fáradt, nyűgös volt, nem csinált semmit a házban, csak veszekedéseket provokált.Ezért amikor legutóbb el akart menni megmondtam neki kereken, hogy ha elmegy akkor a gyereket is vigye magával, mert nem vigyázok rá többet. Persze ezt nem gondoltam komolyan(pláne az első részét nem),csak azt akartam, hogy szálljon egy kicsit magába. Erre azt mondta, hogy akkor elköltözik innen, fogta a kicsit és tényleg elment, már 5. napja nem is jöttek haza, nem telefonált, semmi. A nővére próbált vele beszélni, de rá is haragszik valamiért, csak annyit üzent vele, hogy többet nem jön haza. Ennyire komoly konfliktusunk még nem volt,nem tudom, hogyan kezdeményezzem vele a békülést,vagy egyáltalán jó ötlet-e nekem bocsánatot kérnem.Viszont azt nem akartam, hogy elköltözzön, hogyan hozhatnám rendbe a dolgokat anélkül, hogy azt érezze neki volt igaza?

2017. szept. 15. 20:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
35%

"A lányom elég komolytalan a korához képest"


Hát igen, én is úgy látom. El tudom képzelni, hogy túlságosan el lett kényeztetve, azért. Az elkényeztetést abból gondolom, hogy most is te próbálod megoldani azt a problémát, amit ő maga okozott. Ne tedd! Ha mindig te oldasz meg mindent, hogy nőjön fel? Várd meg, amíg ő kezdeményez! Hiszen tudod jól, hogy neked van igazad. És azt is tudod, hogy milyen hatással lenne rá, ha még te kérnél bocsánatot...

2017. szept. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem is várj még. Azzal, hogy a nővére is "törleszkedett" nála, még jobban adjátok alá a lovat. Most, hogy egyedül van, hagyd, hadd próbálja meg megoldani maga az életét, hátha felnő végre.
2017. szept. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
28%
Tehát egész nap te vigyázol rá hogy ne kelljen bölcsibe adni de még azt is elvárja hogy esténként is te vigyázz rá? Akkor ő mit tesz a gyerek anyjaként? Csinál valamit? Nem könyörögni kellene a lányodnak hanem megmutatni neki hogy hol a helye. Nem hisztiznie kellene hanen megköszönni neked hogy vigyázol a gyerekre, gondolom akkor már főzöl is, és nálad lakhatnak.
2017. szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!