Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem érdeklem a szüleim, és...

Nem érdeklem a szüleim, és nem értenek meg?

Figyelt kérdés
Sosem volt velem semmi probléma. Jól tanulok. Mégis úgy érzem, hogy csak az agyukra megyek. Ha néha panaszkodok a sulira, akkor lecsesznek, hogy őket ez nem érdekli, ne háborogjak már. Nem szoktam sokat panaszkodni, de néha jól esne, ha végighallgatnák, és azt mondanák, hogy megértem, hogy ez most nehéz neked. Ha rossz a kedvem, nem érdekli őket. Nem kérdeznek rá. Hozzám nem szólnak ilyenkor, sokszor hallom, hogy maguk közt beszélnek, hogy ''mi baja van már megint ennek a gyereknek''. Bár a legtöbbször szerintem észre sem veszik, hogy nincs minden rendben. Soha nem beszélnek velem szinte. Csak akkor beszélünk, ha én odamegyek hozzájuk, akkor is szinte csak én mesélek, és ők sokszor nem is reagálnak. Vagy elküldenek onnan, hogy gépezhessenek vagy nézhessék a tv-t. Napokig nem szólunk egymáshoz a szián kívül, ha én nem szólok hozzájuk. Ha problémám van, akkor elkezdenek szidni. A napokban nagyon nem volt étvágyam, alig tudtam enni, és csak kiabáltak velem, hogy miért nem tudom megenni a drága kaját, minek veszik meg. Ilyenkor nem aggódniuk kéne? Tényleg rossz volt a kedvem, és valami miatt nehezen tudtam enni, ezt mondtam többször is, de ők csak azt hangoztatták, hogy egyem már meg a kaját. Van egy kutyánk, úgy érzem, hogy még őt is sokkal jobban szeretik. Folyton babusgatják, mindig szépen beszélnek vele. Nem akarom, hogy engem is babusgassanak, csak legyen jobb a kapcsolatunk. Hogy tudnám ezt elérni?
2017. szept. 15. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Írj nekik levelet facebookon ha mar szemelyesen nem hallgatnsk meg 😕
2017. szept. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet,kettőn áll a vásár.A levelet jó ötletnek tartom,hátha abból megértik az érzelmeidet.A hatás fokozása végett el is utaznék pár napra,hogy jobban elgondolkodjanak a leirottakon.Persze ha a suli köt akkor ez nehezen kivitelezhető.Sajnos sok helyen ez van.Az én szüleim is ilyenek voltak-most is ilyenek.Megértem az érzelmeidet.Egyébként az én szüleim is másokkal tudnak másként beszélgetni,velem nem megy nekik.Nem tudom miért nem tudnak figyelmesebbek lenni,mostmár én sem tudok velük az lenni,a hibáikat is észreveszem és nem is tudok megértő lenni velük szemben.Nagyon fájó és bántó tud lenni az érdektelenség.A legjobb megoldás ha olyan emberekkel veszed körül magad akik hasonlóan gondolkodnak,mint te,akikkel eltudsz beszélgetni atéged érintő dolgokról.Ami a szülőkkel kapcsolatos változást illeti,megpróbálni lehet, de ne fűzz hozzá tűl sok reményt,ha véletlenül nem úgy jönne össze,ahogy szeretnéd akkor kevésbé fogsz csalódni.Tapasztalatból mondom a régi rendszer otthon általában nem változik.Értem ez alatt a mindennapi otthoni viselkedésformákat,napi szokásokat,kommunikációs stilust.De ki tudja hátha elég rugalmasak a szüleid és tudnak ezen változtatni.
2017. szept. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sokszor észre sem veszik hogy ezzel mennyit àrthatnak vele.Nekem csak az apàm ilyen vele amugy sem jövök ki .Nem lehet beszélni vele simàn közbe vàg ha én elkezdek mondani vmit csak okoskodik prédikàl de tanàcsot nem ad .Kb ez olyan feleslegesnek érzem magam érzés .Anyàm még hagyjàn .Sajnàlom hàt sztem inkàbb tanulj koncentràlj arra és ne a szüleid viselkedésére sportolj foglald el magad .
2017. szept. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!