Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a mostohaapá...

Mit csináljak, ha a mostohaapám piszkál a súlyom miatt, beszólogat, pedig nagyon jól tudja, hogy étkezési zavaraim voltak? Anya miért nem tud megvédeni?

Figyelt kérdés

14-15 éves koromban a 34-es méret volt az álmom.

Volt olyan, hogy naponta 3 almát ettem, kórházba is kerültem kiszáradás miatt. Utána elkezdtem hánytatni magam. Bármiért stresszeltem, idegeskedtem, azonnal szénhidrátot ettem, amit 5 perc után kihánytam, mert szörnyen éreztem magam evés után.

Később elkezdtem diétázni, 3 éven át nem ettem fehér lisztből készült ételeket, tésztát, kenyeret, cukrot, édességeket.


Aztán összejöttem a barátommal és mellette újra bekerült az életembe 1-1 pizzázás, sütizis. Igaz, hogy 38-as a méretem jelenleg, de sokkal jobban érzem magam a bőrömben, nem a mérlegen állva kezdem a napomat és tényleg jobb a közérzetem. Tehát nem 150 kg-osra híztam, meg nem is 5 pizzát eszek meg egy nap.

De a mostohaapám folyamatosan beszólogat, Röfinek hív pl. Meg hétvégén is voltunk étteremben és carbonara-t kértem, mire megszólal a pincér előtt, hogy nem-e lenne jobb inkább valami saláta... Anya csak hallgatott, mama szólalt meg, hogy nem 4 éves vagyok, csak képes vagyok eldönteni, mit szeretnék ebédelni. Ja, meg utána szólt a pincérnek, hogy a carbonaraból csak féladag lesz...


Már többször kértem, hogy ezt fejezze be, vagy foglalkozzon a saját lánya étkezési szokásaival (18 éves, 100 kg). Ilyenkor azzal jön, hogy jaj, hát ő csak viccel, ne vegyem már ennyire komolyan. De komolyan veszem, mert éveken át szenvedés volt minden étkezés számomra, és undorító dolognak tartom, hogy teljesen normális kinézetem van, de ő mégis csúfol, mint egy óvodás gyerek, és beszólogat.


2017. szept. 20. 19:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Költözz, amint tudsz! Anyukádra, úgy tűnik, nem számíthatsz.
2017. szept. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

1. Nem értem, anyád miért nem szól rá!!!!!!!


2. Ha ez a nevelöapa szerint vicces, akkor te is viccelj vissza - pl másik elött kérdezd meg,reggel miért a mosogató szokott pisilni vagy hasonló kínos dolgot - utána meg modnhatod, hogy te is csak vicceltél.


3. Legközelebb közlöd vele, hogy a saját alakjával folgalkozzon, ne a tieddel, mert hozzád semmi köze!

2017. szept. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy ruhadt féreg, és anyád is az. Nem cosdálom, hogy étkezési zavaraid voltak ilyen patkányok között. Lépj le, amilyen hamar csak tudsz. Én azért beszólnék pár kedvességet a marhának.
2017. szept. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már külön élek. De ugyanabban a városban, így viszonylag gyakran találkozunk.
2017. szept. 20. 19:45
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

LEgközlebb beszól te meg képen löttyinted egy pohár vízzel, csak úgy viccböl!


De nem értelek, ha ennyire hülye, akkor miért találkozol vele és föleg miért mentek együtt étteremben?!?!?!?!?

2017. szept. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem vele találkozok. Anyához megyek, arról nem tehetek, hogy ő is ott van.
2017. szept. 20. 19:54
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Tudja a gyenge pontodat es ott szúr ahol fáj. Rosszindulatú , de anyukad hibaja , h ezt ki is mutathatja es nyugodtan sertegethet .

Anyukad kene pontrategye.

Persze ha nem viselkedne igy nyiltan, attól még a lényeg nem változik, h egy semmi ember .

De legalabb tisztelne.

A vendéglöben meg azert csipked es kér neked féladagot , mert SAJNÁLJA A PÉNZT amit rádkölt es igy akarja olcsón megúszni, salatával, féladaggal. Úgy érzi kár beléd a pénz, és olcsóbb lenne ha anorexiás lennél es mégjobb a számára , ha élve elszáradnál.

Sajnos ez a valóság es mint ilyen , jó tudni

2017. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Anya csak hallgatott - lője le magát az ilyen pitsa, akinek fontosabb a farok, mint a gyereke!


De miért foglalkozol velük?


Én hasonló helyzetből 1000km-re jöttem el, és félévente jó, ha hazamegyek.

2017. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ha tudnám, hogy ő fize már csakazéeris megrendelném a fél világot :D, hadd egye a fene.


Ezek után pedig mindkettőt messziről kerülném, és anyámat sem sietnék ltogatni.

2017. szept. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj, hogy ilyet írok, de anyukád nagyon mocskos módon viselkedik, ennél sokkal jobbat érdemelne minden gyerek. Muszáj ennyit látogatnod? Nincs olyan férfi rokonod, aki "megbeszélné" ezzel a (két) barommal, hogy hányas bilin ülnek?
2017. szept. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!