Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem közös gyerek. Közös...

Fráter István kérdése:

Nem közös gyerek. Közös problémák. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Üdv... A segitségeteket kérem....A szakitásom után váratlanúl a semmiből jött egy csodálatos lány akivel mostanáig nagyon jól kijöttünk...DE.... Az előző kapcsolatomból van egy gyönyörű 7-éves kisfiam aki "rövid ismertség után egész jól kijön a mostani párommal ,igaz nem taliznak sűrün mert a gyerek sajnos az anyjával van..a.gondom az hogy ennek a csodálatos lánynak is van egy 3-éves kisfia...akit természetesen kőlcsönösen elfogadtam..a gyerekkel az a gond hogy egyedüli unoka ként el van kapatva..az apja mikor eggyütt voltak ugymond semmi nevelést nem adott a gyereknek...megy mindennek...nem ismeri azt hogy kérem...sem azt hogy mikor megkérem hogy nem szabad..határozottan annyit mond hogy NEM...nagyon akaratos gyerek és rájött arra higy sírással ..hisztivel elér bármit...az anyja persze..azonnal ugrik hogy csak ne sirjon..már most irányitja az anyját..és engem már kezd bosszantani ez a viselkedés...igy mondtam neki az elején hogy nevelni akarom ugy ahogy szinte a.sajátomat..ő hála isten nem mert az én gyerekem hanem mint pozitív visszajelzésként ..jól nevelt tisztelettudó gyerek..és hát az én nevelési módszerem a páromnak túl "szigorú"...igy mondtam neki hogy jo akkor nek nevelem..."elfér" a lakásba...de nem akarom azt hogy egy 3-éves gyerek irányítson.. De a kapcsolatunkon javitani akarok mert a páromnak nem tetszik hogy mindenért rászolok..pl a függönyt majd le tépi mert a cicát akarja éppen elpüfölni...vagy éppen a lábával nyomja befele az erkélyablakot...vagy a nem ólcsó tv előtt hadonászik a karddal...szerintem ezek miatt más is rá szolna persze normális hangnemben a gyerekre más is...és ő persze az emlitett NEM kijelentéssel folytatja tovább...persze hisztizik akkor is mikor inni kér..és viszem neki..elkezd hisztizni mert hogy én vittem neki inni nem pedig az anyja..soha nem bántottam..sőt ha sír felveszem megnyugtatni...de a párom nemtetszését mutatja hogy nem jo a kapcsolatom a gyerekkel... Pedig szeretném...de hogy..neveletlen...akaratos...számba se vesz mert nem akarja meghallani azt amit mondok neki vagy kérek tőlle...a párom szerint lehet hogy megsényli a szakitásukat...segitsetek hogy hogyan legyen jobb a kapcsolatom a nevelt fiammal ugy hogy halgasson is rám .köszi.

#gyereknevelés #gyerekproblémák.
2017. szept. 25. 23:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

Ez így gáz, mert nevelni a párodnak kéne, nem neked, ő viszont nem akarja.

Tőled is azt fogja várni, hogy nézz el neki mindent. Vagy ezt megteszed - hülye lennél mellesleg - vagy a kapcsolatotoknak nem lesz túl nagy jövője.

2017. szept. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Aha, értem. A csodálatos lány, aki semmire se neveli a gyerekét, hanem csak tartja. Tényleg milyen csodálatos. Cimbora, p....nája más nőnek is van, de átok kölyke nem mindenkinek. A feladat adott...
2017. szept. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Uh, hát egyáltalán nem könnyű a helyzetetek...először is a pároddal kell leülni megbeszélni, hogy ha így halad a dolog a gyerek neveléssel vagyis nem nevelésével akkor bizony a gyerek úgy a fejetekre nő, hogy kuss lesz otthon a nevetek és nem csak otthon...te nem akarsz rosszat a gyereknek sőt a legjobbat szeretnéd mind hármótoknak...ő mit gondol vagy mit szeretne, hogy csinálj miközben a gyerek dacol, hisztizik és akaratoskodik vagy épp rosszalkodik? Az anyjának kellene belátni, hogy ideje nevelni a gyereket, mert így sok gondja/gondotok lesz később is...
2017. szept. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
32%

Ez a te verziód. És abban te egy hibátlan ember vagy.

Én pszichológusi végzettséggel tanácsolom, 41 evesen , hogy a legjobb ha kilépsz a helyzetböl , mert ez mar csak egyre rosszabb lesz!

Mivel már sok negativ erzest gyujtöttel magadba a baratnöd gyereke iránt es ez tragikusan fog vegzödni.

En azt mondom h ha nagyon ragaszkodsz a nõhöz, akkor találkozzatok csak kettesben , gyerekek nèlkul, es egyelöre elégedj meg ennyivel.

Ne akard fegyelmezni mas gyerekét , mert az ember nem tudja a szeretet szemüvegén át látni , mint a sajátját.

Tipikus mostoha levél , szeressük az én gyerekem és dobjuk a kukába a tiéd.

Ja nem igy érted, csak eleged van belöle , fogalmazzunk finoman.

Ez a kapcsolat meghalt , lepj ki belöle , ha ilyen erzesek szuletnek , azt jelenti h a gyerek lesz a fekete bárány a kapcsolat csõdje miatt .

Ennek nem lesz jó vége, ha jól éreznèd magad ezzel a növel , ilyen gondolataid nem lennének

2017. szept. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
55%

Előző, te nem a Kérdező érdekét nézed, úgy tűnik...

Kérdező, szimpla dackorszak, hamarosan kinövi magától is. Addig meg keress cikkeket a dackorszak-témában, vannak egész jók.

2017. szept. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

Nekem ugy tunik hogy a kapcsolatotok meg nagyon friss meg, es egyaltalan nem elegge stabil ahhoz hogy te maris a parod gyereket fegyelmezd. Hiszen azt irod a te 7 eves kisfiad egesz jol ki jon jelenlegi paroddal a ROVID ismerettseg utan. Akkor nem reg ota lehettek csak egyutt, es te maris ugy nevelened ezt a gyereket mintha te lennel az apja. Viszont nem te vagy az apja. Egyebkebt ha te lennel az apja, akkor meg ha fegyelmezned is, valoszinuleg joval tobb turelemmel es szeretettel allnal hozza. Arrol nem is beszelve, hogy egy harom eves gyerek viselkedeset nem lehet egy het evesehez hasonlitani, mert eg es fold a ketto. Egy het evessel mar jobban szot ert az ember, es az mar tul van a hisztis idoszakon is. A harom eves pedig gyakorlatilag meg az igazi apjat akarja, es nem erti meg a helyzetet, hogy mi is folyik korulotte, es ez gondolom meg ratesz a rossz viselkedesere.

Hogy mit tehetnel? Egyelore ne allj ugy a gyerekhez mintha a te gyereked lenne, hanem fogadd el olyannak amilyen. Probalj vele jo kapcsolatot kialakitani, es akkor tobb az esely hogy hallgat rad. Persze a paroddal neha megbeszelheted, hogy kovetkezetesebbnek kellene lenni a kisfiuval, mert ebbol sulyos problemak lehetnek kesobb, de ne legyen ez fo tema koztetek, mert akkor csak azt fogja latni, hogy te alergias vagy a gyerekere.

2017. szept. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez nem fog menni.
2017. szept. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
60%

Dackorszakban van a gyerek. Latszik, hogy a sajatodat ndm te nevelted.


[link]

2017. szept. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

Elvált anyaként írom: ennek a kapcsolatnak nincs jövője.

A gyereknevelési elvek legalább olyan fontos része a kapcsolatnak, mint a jó szex. Ha ennyire eltérően álltok hozzá, akkor örök konfliktusforrás. Ennek az lesz a vége, hogy naponta fogtok veszekedni.

A kisgyerek most van a dackorszak közepén. Ami természetesen nem azt jelenti, hogy mindent hagyni kell. Viszont ha állandóan csak te szólsz rá, akkor utálni fog. Ha az anyját ...gatod, hogy szóljon rá és kritizálod, akkor ő úgy érzi, hogy s.zar anyának tartod. És ott a "bezzeg az én gyerekem", akit nem te nevelsz. Ebben bizony benne van/lesz, hogy "bezzeg a volt feleségem". Aki tud gyereket nevelni, a mostani meg nem.


Így nézve ez nem fog sokáig működni.

2017. szept. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%

2-es leírta, bár kissé nyersen az igazat.

A dackorszak az oké, de, ha mindent megengednek a dackorszakos gyereknek, akkor késöbb is a hisztivel éri el, amit akar.

Dackorszak ide, dackorszak oda, a gyereknek szabályok kellenek, hiszen attól érzi magát biztonságban.

Szóval lehet itt lelkizni, meg dackorszak, meg szegény gyerek, anya stb, de egy megoldás van, ha anya nem változtat, akkor fuss!

2017. szept. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!