Mi van a mai gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Az itteni gyerekek által feltett kérdések miatt, gondoltam hátha valaki tud nekem válszt adni. Vagy csak szerintem szaladt el a kicsikkel a ló? Mi jogon háborodik fel egy 8-15 éves gyerek, ha a szülei nem engednek-/vesznek meg nekik bizonyos dulgokat? Most nem arra gondolok, hogy nem mehet le a haverjaival kikapcsolódni, de amikor a 13 éves fel van háborodva, hogy lekorlátozzák, mert éjfélre haza kell érnie, vagy nem ihat, nem élhet nemi életet, pedig ő már "nagy" vagy "értelmesebb a korosztályánál, kedvencem: "felnőtt". Szerintetek hogy fajulhattak a dolgok idáig?

2017. szept. 27. 13:15
1 2
 11/19 Captain Logic ***** válasza:
2017. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Csak itt van ennyi ilyesfajta gyerek ,én nem látok ilyen sokat bár 1-2 ilyent igen .azokat lehet nem nevelik.
2017. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogy is van? A kor nem érdem, hanem állapot. Én 30-on túl minden embernek megadom az alap tiszteletet, mint ember az embernek, úgymond, de extra tisztelet nem jár senkinek, csak azért, mert öregebb, vagy mert magasabb beosztású mint én (ki rudja, hogyan érte el)

Ugyanakkor az említett extra tiszteletet tőlem akár egy tizenéves is megkaphatja, ha van miért. Ahogy egy idősebb is kiérdemelheti a kvázi "negatív tiszteletet", tehát azt, hogy szarba se vegyem. .indkét szélsőségre találkoztam már példával.

Csak szemléltetés képpen:

Tisztelem azokat a fiatalokat és idősebbeket, akik feltéve mindent egy lapra a jobb élet reményében szerencsét próbálnak külföldön, és megvetem azokat kortól függetlenül, akik ezért elítélik, lehurrogják őket.

2017. szept. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
49%
Az oké, hogy megveted, de fel is lököd őket az utcán? Mert van az alaptisztelet meg a kiérdemelt. Alap mindenkinek jár, nem köpök le, rúgok fel, szólok be senkinek. Kiérdemelthez ismerned kell az adott embert.
2017. szept. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
94%
Leköpni nem fogom, az más lap alá tartozik, az hogy szarba se veszem, az más tészta. Ha egy ismeretlen öregasszony teszem azt a lábamra lépett a buszon régen, és még ő volt felháborodva, meg hogy én mit képzelek magamról, nem igazán érdekelt, higy két generációval fölöttem van, visszaszóltam neki, és nem válogattam a szavakat. De ez csak egy példa.
2017. szept. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%
Igen, a gyerekek tényleg gázosan viselkednek, nem is akarom védeni őket, de azért ne felejtsük el, hogy a gyerek olyan, amilyenre a szülő neveli - vagy nem neveli. Főleg az a korosztály, amit írtál 8-15 év között. Ott szinte még ki se alakult a saját jellemük teljesen, hiszen tinikorban még sokat változhatnak - szerencsére.
2017. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Hiányzik a nevelői pofon időnként...hiányzik a nevelés is...ilyen egyszerű.
2017. szept. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A 9-es írta le a legjobban. Az a baj, hogy az egyik szélsőséges ütődött nevelésmód (mindenért megvernek) kinevelte a másik szélsőséges ütődött nevelésmódot (mindent megengednek) és pont azt ami a legjobb lenne középen, az maradt ki... Na majd talán 20-30 év múlva...
2017. szept. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egyrészt a szülők nem érnek rá vagy nem akarnak foglalkozni a gyerekkel és így nincs, aki kordában tartsa a gyereket, másrészt az internet, tévé, Youtube, Facebook és egyebek, ahonnan éjjel-nappal folyik a sok szenny. Lehet, hogy akik most felnőttek, azokra is mondták régen az idősebbek, hogy "ezek a mai fiatalok", de akkoriban még bőven nem volt pl. olyan hülyeség, hogy szökj meg otthonról és tűnj el 3 napra kihívás, vagy kék bálna játék meg hasonlók, mert nem volt hol terjedjen az ilyesmi. Még ha vannak is elvétve normális szülők, akik nem csak megszülik a gyereket, hanem nevelik is, és nem engedik őt mindenféle hülyeséget nézni, akkor is csak addig tart a dolog, amíg a gyerek közösségbe nem kerül, mert ott úgyis hallgatni fogja a szennyet a többi gyerektől, akiket nem nevelnek rendesen.


Amúgy meg:

"Illetve "A 7 éves lányom már most átadja a helyét a buszon, ha időst lát" ez aranyos, de egy 7 éves gyereknek lehet ugyanannyira kell az az ülőhely, valaimint egy 75 éves embernek semmi oka csúcsforgalomban járnia, ha fontos számára az is, hogy legyen helye..."


Egy kisgyerek magától tuti nem adja át a helyét, ha fáradt, bármennyire is jól nevelt. És nyilván a szülő se azt várja el, hogy mondjuk egy egész napos szaladgálás után a gyerek végigállja a hazautat, mikor még a kapaszkodót se éri fel, de nagyon is fontos arra nevelni a gyereket, hogy az időseknek és a várandós nőknek illik átadni a helyet. Ha soha senki nem mondja és mutatja ezt meg neki, akkor kamaszkorában és felnőttkorában majd honnan tudná magától? A 75 éveseknek meg sokszor muszáj csúcsforgalomban járni. Nálunk pl. ha reggel nyitáskor nem mész el a boltba, későbbre már minden akciós áru elfogy és mehetsz dupla annyiért vásárolni máshova, ami egy átlag nyugdíj esetében nagyon nem mindegy. Ha meg nem fogadod el a kapott időpontot a szakorvosnál, csak mert reggelre szól és olyankor csúcsforgalom van, akkor várhatsz további 3-4 hónapot a következőre.

2017. okt. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!