Mi van a mai gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Az itteni gyerekek által feltett kérdések miatt, gondoltam hátha valaki tud nekem válszt adni. Vagy csak szerintem szaladt el a kicsikkel a ló? Mi jogon háborodik fel egy 8-15 éves gyerek, ha a szülei nem engednek-/vesznek meg nekik bizonyos dulgokat? Most nem arra gondolok, hogy nem mehet le a haverjaival kikapcsolódni, de amikor a 13 éves fel van háborodva, hogy lekorlátozzák, mert éjfélre haza kell érnie, vagy nem ihat, nem élhet nemi életet, pedig ő már "nagy" vagy "értelmesebb a korosztályánál, kedvencem: "felnőtt". Szerintetek hogy fajulhattak a dolgok idáig?

2017. szept. 27. 13:15
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Azt nem is említettem, hogy a legtöbben semmibe nem nézik a szüleiket, ami szomorú.


Kivételek persze vannak, ráruk ez nem vonazkozik, csak ők kevesen vannak...

2017. szept. 27. 13:20
 2/19 anonim ***** válasza:
64%
A szüleikkel van a baj. Nem nevelik őket, helyette engedik nézni a pumped gabót és társait, mert könnyebb leültetni a tv elé, mint nevelni. Ott meg mit lát a gyerek? Buli, pia, pénz...
2017. szept. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Semmi. Ugyanezt mondták ránk is, a szüleinkre is, stb. Most már vagyok annyi idős, hogy én is mondok olyanokat, hogy ezek a mai fiatalok . . . :D És hogy utáltam ezt gyerekként, tiniként, amikor ránk mondták! :D
2017. szept. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
82%

"Mi van a mai szülőkkel?" Kérdezhetném, a szintén nem ritka "Anyám elveszi a családit, az ösztöndíjam, a diákmelós fizum 3/4-ét, s még csak nem is dolgozik, takarít" kérdések alapján... Meg "A szüleim ki akarnak rakni, mert 18 lettem és 1 hete nem dolgozok. Mit tegyek?!", Stb.

S bár a Te kérdésed és utóbbiakhoz hasonló kérdések kb. ugyanolyan gyakoriak itt, addig a való életben közel sem csak ez van. (De sajnos így is sok)


Nem tudom, hogy amúgy azon kivül, hogy szapuljuk a Z generációs gyerekeket vártál e valamilyen választ.

2017. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Azért azt se felejtsük el hogy sokszor direkt hergelik az ilyen jellegű kérdésekkel az itteni olvasókat..
2017. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Az az igazság, hogy marhára rossz irányba változtak meg a gyereknevelési szokások. Nekem három gyerekem van és látok, tapasztalok eleget a nagy, liberális szülők részéről. Természetesen nem az ősrégi, üssük-verjük, féljen tőlünk a gyerek elvet vallom, de igenis úgy nevelem a gyerekeimet, hogy tiszteljenek. Nem engedem a 3 évesnek sem, hogyha dühös, akkor belém rúgjon, vagy rám csapjon, minden napunk tulajdonképpen arról szól, hogy jó emberek legyenek, akik megállják a helyüket az életben. Nem tiltom el őket sem a tévétől, sem más számomra agyromboló játéktól, viszont odafigyelek, hogy mindent módjával. A 7 éves lányom már most átadja a helyét a buszon, ha időst lát, vagy várandóst, tud normálisan köszönni, amit a mai sok 10-12 éves gyerek még mindig nem. Mert ráhagyják. Mert ezek a szülők azt vallják, hogy majd megtanulja. Nem szabad erőltetni semmit. Ausztriában már olyan katasztrofális a helyzet a gyerek nem nevelés terén, hogy kb. semmibe veszik a felnőtteket, a gyerekek a kiskirályok. Marhára nem tudnak viselkedni sehol, eszement hiszti megy mindenért, a szülők meg mint a buta szamarak egymással versenyezve teljesítik minden kívánságukat.

Egyébként megvan ennek a pszichológiája, hogy mennyire fontos egy gyerek életében a napirend, a határok kijelölése, a szabályok betartatása. És való igaz, hogy sok szülőnek kényelmesebb mindent megengedni, mint naponta elbeszélgetni a gyerekével és jó példát mutatni.

Engem nagyon kiakaszt, amikor 4-5 éves gyerekeknek nem mernek nemet mondani a szüleik valamire, mert attól tartanak, hogy akkor szegény gyerek kiborul, hisztizni fog. Komolyan lenne értelme minden felnőttnek gyerekvállalás előtt egy kötelező "hogy legyen normális szülő" tanfolyamot elvégeznie.

2017. szept. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Captain Logic ***** válasza:
2017. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
75%

#6. Valamiben igazad van, de szerintem annak, hogy liberálisok evagy sem semmi köze ahhoz amit írsz... Bár ahogy látom ez a fogalom kicsit átértékelődött az utóbbi időben, így lehet nem egyre gondolunk. Ez esetben nem szóltam.


Viszont ami fontos, hogy szerintem a gyerekek nek nem szabad tisztelnie egy felnőttet csak azért mert felnőtt. Az nem teljesítmény.

Illetve "A 7 éves lányom már most átadja a helyét a buszon, ha időst lát" ez aranyos, de egy 7 éves gyereknek lehet ugyanannyira kell az az ülőhely, valaimint egy 75 éves embernek semmi oka csúcsforgalomban járnia, ha fontos számára az is, hogy legyen helye...

2017. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
A probléma ott van, hogy ezek az emberek még szigorban nőttek fel. Az iskolában a tanárnak még hatalma volt és akkoriban még lekeverhetett egyet a tanár a gyereknek, sőt a szülő még bíztatta is a tanárt, hogy csak nyugodtan sózzon neki oda egyet ha megérdemli. Nos ezek az emberek felnőttek és ők azt mondják, hogy ők márpedig ilyet nem akarnak a gyerekeiknek és ők jó, engedékeny szülők lesznek. Ezeknek a gyerekeik meg mindent megtehetnek, nem is akarják őket fegyelmezni. Pont az ellenkezőjét teszik, mint amit gyerekként őt kaptak. De sokszor nem veszik észre, hogy nem attól lesznek jó szülők, hogy nem szabnak határokat a gyerekeiknek. Ezért ilyen sok gyerek manapság.
2017. szept. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Persze valamilyen szinten embertársainkat mind "tisztelnünk"kell, de gyerekeket,felnőtteket egyaránt.
2017. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!