Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az mennyire...

Szerintetek az mennyire normális, hogy az anyukám ilyen velem?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, de még abba is beleköt, hogy hogyan csináljak egy teljesen egyszerű rántottát, és érdekes módon, amikor nincs ott a konyhában, akkor is jól elkészítem. (Mást nagyon nem is süthetek, mert nem engedi, mert "elszúrnám".) Ezen az eseten kicsit felkaptam a vizet, és azt mondtam, hogy miért szól ebbe is bele, ha úgyis csak én eszek belőle, és olyanra csinálom amilyenre én akarom. Mire ilyeneket mondott, hogy én szemét vagyok, és nem jöhet át a barátom. (Mert egy-két napja említettem, hogy ha nem gond átjönne valaki.) Ilyesmit nem egy általános iskolás gyereknek szoktak mondani, hogy nem jöhet át hozzá xy? Nem azt mondom, hogy 18 évesen már felnőtt vagyok, semmi ilyesmi, de szerintem már megkéne kapnom legalább ahhoz a szabadságot, hogy ne kelljen könyörögnöm, ha valaki átjönne, vagy 2-3 tojást úgy süthessek meg, ahogy nekem jól esik. (És el is mosogatok utána ..) Nem tudom mit kéne tennem, hogy a kapcsolatom anyámmal ne ilyen legyen, mert én bármit bárhogy mondok, bármit bárhogy csinálok, az neki mind fáj, és mindig én vagyok a szemét a végén.

2017. szept. 30. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Túlságosan félt téged.
2017. szept. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha valakit túlságosan féltünk, azért nem hívjuk szemétnek:D Az anyukád nagyon rossz passzban lehet, ha ilyeneket csinál, mi nem ismerjük a családi hátteredet, kedves kérdező, viszont szerintem egyáltalán nem normális, ha ilyen szinten korlátoznak egy 18 éves személyt.
2017. szept. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van 2., csak nem igazán tudom, hogy ez ellen mégis mit tehetnék.
2017. szept. 30. 14:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit tehetnél? Sajnos,semmit. Nekem a tizenhárom éves gyerekem azt csinál a konyhában amit akar. Ha kérdez, segítek de hagyom hogy megsüssön bármit amit kíván. Kicsit ákombákomok de így is megdicsérem hogy nem hal éhen
2017. szept. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4es vagyok, de ez azért van így mert tiltottak nekem mindent a szüleim és a mai napig azt hallgatom mennyire nem értek semmihez. Viszont a gyermekem szeret ezért hogy önállósítom és büszke rám és én is őrá.
2017. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hasonló korú fiú anyja vagyok. Ha valamit főz, nehéz nem beleszólni, de ha ő eszi meg, hagyom hogy (legalábbis-szerintem) elb@ssza. Mi szülők sokmindent a saját szempontunk szerint ítélünk meg. Ha a haverja jön át, semmi bajom vele, csak az jut eszembe hogy: MÉG NEM TAKARÍTOTTAM! KUPI VAN! A fiam szobája sem fogadóképes, meg a lakás sem! Ezzel azt akarom mondani, hogy lehet hogy nemcsak veled van a baj! Anyud sem elégedett a saját helyzetével.
2017. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 head9 ***** válasza:
Anyád az elbaszott életét a te hibáid kijavításával akarja helyrehozni. Mindenben te leszel a nála a hibás, és ő mindig mindent jobban fog tudni. Ha nem akarsz ez miatt depresszióba esni, akkor próbáld úgy felfogni az egészet, hogy az az ember, aki mindenben csak a hibát látja, az egy boldogtalan, sikertelen ember. Te őt nem tudod megváltoztatni, ő ilyen magad. Viszont te tudsz tenni magadért. Legyél csak önálló, magabiztos, és nézz az anyád kritikái mögé mikor megszól, és tudatosuljon benned, hogy ő azért kötekszik, mert őt ez boldogítja. Valószínűleg ő sem csinálta jobban a rántottát ennyi idősen! HA meg igen, akkor tudnia kéne, hogy hogy kell egy gyereket tanítani, nem pedig leugatni mindenért. Ezért szülő!! És mindjárt jobban látod a világot. :)
2017. okt. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 head9 ***** válasza:

Nem veled van a baj, hanem az anyáddal. Az embereket nem tudod megváltoztatni, még akkor sem, ha a rokonod. Ha beleköt egy rántottába, ahelyett, hogy tanácsot adna, úgy, hogy az neked ne essen rosszul, csak tanító szándékkal, akkor az az ő nevelési hibáját tükrözi. Képtelen nevelni!! Lebaszni mindenkit le lehet. Hiába, rengeteg nőnek nem való az anyaság! Sajnos olyan világban élünk, hogy a törvények, és a hagyományok miatt a szüleink a legnagyobb bíráink. Gondold el hány millió anya van, és mindnek a saját gyereke azt az egy tanítást kapja(jót vagy rosszat). Nektek, fiataloknak, nem kéne ennyire magatokra venni a szüleitek véleményét, viselkedését. Inkább mérlegelni kéne, hogy, ha valóban hülyeséget mond, vagy csak simán rosszindulatú, akkor le kell szarni. Nagyon kevés gyereknek vannak csak jó, okos, tanító, gondoskodó szülei. De ettől még lehet másból, mástól is tanulni. Nem te vagy a hibás, ha téged rosszul nevelnek, rosszul bánnak veled. Nem te vagy a szemét!!

Én kiskoromban nem értettem valamit az iskolában, amit a tanár mondott. A következő órán sem. Aztán leszidott, mert nem értettem az anyagot. Erre elmagyaráztam neki, hogy MAGA a hibás, mert MAGÁNAK kell engem megtanítania. Ezért tanár!! Ha valaki egyest kap, akkor az a tanár hibája!! Ezért fizetik, ezért lett tanár!! Ezt gyerekként a szülőkre is el lehet mondani. Ha már a szüleid, és gyereket akartak, akkor gondoskodjanak rólad, tanítsanak, adjanak jó példát, jó tanácsot, de ne bántsanak se fizikailag, se lelkileg, mert az az ő szégyenük, ha te nem vagy tökéletes. Pont.

2017. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, érdekes dolgokat írtatok! Utolsó, nagyon jól kifejtetted a véleményedet, és egyet is értek veled.
2017. okt. 2. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!