Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőknek milyen érzés azt...

A szülőknek milyen érzés azt látni, hogy a már felnőtt gyereküknek nincs családja?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van egy 30 éves fiuk/lányuk akinek nincs párkapcsolata és gyereke se
2017. okt. 1. 15:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
4%
Biztos nem jo. Ha a fiam 30 eves lesz en mar szeretnek unokazni.😀
2017. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
49%

Azt akkor mi a franc van???????? A múlt században volt gáz ha egy 20 éves embernek még nincs 5 gyereke, de az ma már a 21. század, amit sok szülő elfelejt...... Én 23 vagyok, tesóm 31. Mindegyikünknek van párkapcsolata, és meg is kapjuk a nyugdíjas, 60+-os szüleinktől hogy mikor lesz már unokájuk. Ilyenkor szokott eldurranni az agyam és jól leüvöltöm őket hogy erre miért nem akkor gondoltak amikor 40 évesen gyereket csináltak, meg 30 évesen. Gondolhatták volna hogy 60-70 éves koruk előtt tuti biztos h nem lesz unoka..... de érthetelen idióták..... Rohadtul nem könnyű a mai fiataloknak. Amíg ők a nagy kommunizmusba kaptak lakást, meg volt biztos rabszolga munka, addig ma örülsz ha megélsz, ha a szüleid nem voltak ügyesek (márpedig az enyémek lúzerek voltak), akkor 40 éves korod előtt saját lakásod sem lesz. Akkor meg minek gyereket vállalni ha se lakás, se normális élet, jó anyagi helyzettel?


Párom szülei ugyan ez..... pontosan tudják hogy mennyire nehéz a barátomnak is, és nekem is. Még is rinyál az anyja hogy mikor lesz már unoka..... komolyan pofán tudnám vágni őket annyira felidegesítenek.....


A másik hogy az ég világon semmi közük ahhoz hogy a gyerekük mikor akar családot. Ők 60 évesen már rohadtul ráérnének babázni, de az élet nem erről szól...

2017. okt. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

15:55


Úristen, ennyi agressziót és indulatot egy emberben O_o (Függetlenül attól, hogy szerintem a szülőknek tiszteletben kell tartaniuk a gyerekük életét és döntéseit.)

2017. okt. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Kinek mi köze van hozzá? Joga van mindenkinek gyereket vállalni, de ugyanolyan joga van egyedül élni. Nem fogok egy bocsánat de csúnya nővel összejönni csak azért, hogy a beteg társadalmi elvárásoknak megfeleljek.
2017. okt. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Igen kevesen kaptak lakást a múlt rendszerben, de mindegy..:-)

Az én fiaim 4, ill. 5 év múlva lesznek 30 évesek. Egyelőre nem úgy néz ki, hogy akkorra lesz családjuk, a barátnők jönnek-mennek, de egyelőre egyik sem él igazán stabil kapcsolatban, és tudom, hogy vannak még terveik családalapítás előtt. Nekem ezzel nincs problémám, ők tudják, az ő életük, nekem is megvannak a magam tervei így 51 évesen, bőven ráérek még unokázni. Anyagilag stabil helyzetben, jó erőben nagyon tudom élvezni ezt az egyfajta második ifjúságot a gyerekek kirepültével.:-)

2017. okt. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Miért lenne kötelező a gyerekemnek szeretőt tartani? Mert ma ezt nevezik párkapcsolatnak! Ha talál valakit, akivel le akarja élni az életét, akarnak gyereket, abba sem akarok beleszólni. 30 évesen már neki kell döntenie, nem a szülőknek! Az pedig, hogy "unokát" akarok, elég gáz. Nem nekem szülnek gyereket, és nem is nekem kell felnevelni, ezért semmi közöm hozzá, hogy mikor lesz unokám.
2017. okt. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Örülök hogy van, egészséges és boldog. Kit érdekel hogy van e per pillanat családja? Majd lesz! Ha nem lesz, úgy is jó.
2017. okt. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Jézusom, kettes, szánalmas vagy. A kommunizmusban az emberek csak úgy kaptak lakást? Mi van? ??

Mi öcsémmel 40, illetve 42 évesek vagyunk, nincs család. Amit otthon átéltünk, annak fényében nem csoda. .

2017. okt. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
48%
Istenem, mennyi gyökér. Nem úgy kaptak lakást hogy ingyen kaptak basszus................ Hanem pl. anyukám egy nagy állami cégnél dolgozott, ahol járt minden dolgozónak lakás, amit aztán kedvezményesen ki lehetett fizetni..... Persze nem járt mindenkinek, de a mostani helyzethez képest jóval többen tudtak kedvezményesen lakáshoz jutni mint most. Nyílván nem a takarító nőknek osztogatták őket..
2017. okt. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

Az én szüleim segédmunkások voltak és kaptak lakást.Ingyen lakhattunk benne.A vásárlási lehetőség már később jött, aki akart élt vele aki nem az ha elköltözött, egyszerűen visszaadta a lakást.

Kötelező volt dolgozni és volt is munkahely.

A törvényt,szabályokat viszont szigorúan vették. Apám 9 hónapot ült 2db "csempész" karóra miatt.

Bocs az offért!

2017. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!