Mi lehet ez az érzés?

Figyelt kérdés
Ma egyszer csak betelt a pohár és megmondtam otthon hogy rossz szülők. 2 óra múlva fogtam magam és elköltöztem. Az az igazság hogy nem igazán bánom csak anya miatt fáj a szívem kicsit. Igazából ez az évek alatti feszültségből tört ki belőllem. 19 vagyok
2017. okt. 3. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is fájt a szívem érte az elmúlt hét évben minden nap, mert jobb anyát elképzelni sem tudok. Nálunk csak apám volt a probléma, és az, hogy anyunak nem volt bátorsága elhagyni őt. Tudom, hogy nem ritka ez egy bántalmazó kapcsolatban, éppen ezért nem hibáztatom érte. Távolról annyival tudtam javítani a helyzetén, hogy engem, mint közvetlen problémaforrást kiiktattam, így könnyebben tudom lassan rendezni apámmal a kapcsolatom, hogy neki nyugodtabb élete legyen.

Talán egy kis lelkiismeret-furdalás lehet az az érzés, amire gondolsz? Nem tudom én sem, mikor múlik el, hiába tudom, hogy anyám választotta azt az életet. Szerinte nem választás kérdése, merthogy neki ez jutott, de ebbe inkább nem megyek bele. Számtalanszor kértem, hogy költözzön hozzám, jól keresek, a nyugdíját magára költhetné, de úgy néz ki, sosem fog tudni elszakadni onnan, így a legtöbb, amit tehetek, hogy évente néhányszor jó képet vágok apámhoz, és megpróbálom tudatosítani magamban: ő azt az életet választotta, én viszont nem.

2017. okt. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy nálunk inkább a család egészével van baj. A nővérem egy beképzelt hólyag, a kisöcsém meg egy önző dög. Anyanák próbáltam újabb és újabb esélyt adni de ahányszor megbízok benne úgy érzem hogy hátsó szándéka van. Szerintem ha már az anyukájáról valakinek ez a véleménye akkor már régen baj van. Nem tudom hogy adjak-e neki még egy esélyt vagy hadjam főni a levében egy darabig?
2017. okt. 3. 23:50
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj, ha nem függsz tőlük anyagilag, akkor ott kezdődik a történet, hogy a te életed, és nem vagy köteles elviselni őket. Szerintem hagyj időt, hogy lenyugodjanak, és később próbáljátok meg értelmes ember módjára megbeszélni a dolgokat.

Ha anyagilag tőlük függsz részben vagy teljesen, akkor viszont nincs sok választásod.

2017. okt. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mégis mennyi időt? Igazából anyát sajnálom és szeretem de hiába beszélek neki egyszerűen mitha ugyan azokat a köröket futnánk újra és újra.
2017. okt. 3. 23:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az hogy elköltöztél, nem azt jelenti, hogy minden kapcsolatot meg kell szakíts velük, sőt, telefonon rendszeresen tartanám a helyedben a kapcsolatot, de személyesen csak akkor keresném őket, ha ezekből a beszélgetésekből elkezd érződni, hogy lenyugodtak, hajlandók meghallgatni téged, és tenni valamit a változás érdeklben.
2017. okt. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Hirtelen felindulásból nem szabad elköltözni, csak akkor, ha jól meggondolta az ember. Ha jól meggondolta, és arra jutott, hogy elköltözik, akkor meg ne filózzon azon, hogy jól tette-e, hanem találja ki az új életét. Persze tartva a kapcsolatot a családdal, de nem azon gondolkodva, hogy visszaköltözzön-e, meg hogy nekik ott hogyan kéne élniük. Az az ő dolguk. Ha nekik úgy jó, ahogy, akkor hadd csinálják továbbra is úgy. Nem a te dolgod megoldani az ő dolgaikat, ha kiszálltál a helyzetből. Majd ha segítséget kérnek, akkor segítsd nekik, de bízd rájuk, hogy hogyan élnek. Ugyanúgy felnőtt emberek, mint te. Hadd neveljék úgy a gyerekeket, ahogy gondolják. Amíg ott voltál, addig te is hatással lehettél a nevelésükre, de most már külső szemlélő vagy leginkább.
2017. okt. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A felnotte valas elso lepese ha megerted mindeki ugy el ahogy szeretne

Mutasd meg hogy boldogulsz egyedul

2017. okt. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy rossz szülők, csak zajlik az életedben a szülőkről való leválás. Ami sokszor konfliktusokkal, fájdalommal jár. Másképpen akarsz élni, mint ők, ők pedig szeretnék, ha minden a régiben maradna, amikor még gyerek voltál.

Jól tetted, hogy elköltöztél, de ne szakítsd meg velük a kapcsolatot.

2017. okt. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A s2ülök egyátalán nem rosszak sokkal inkább szigarúak de épp ezért szeretem őkez.
2017. okt. 7. 23:30
 10/10 anonim ***** válasza:
És ezt azóta elmondtad nekik is?
2017. okt. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!